Reklama

Niedziela Świdnicka

Wałbrzych

Festyn parafialny na Białym Kamieniu

Niedziela świdnicka 42/2014, str. 2

[ TEMATY ]

festyn

V. Leńska

Dnia 5 października w parafii pw. św. Jerzego i Matki Bożej Różańcowej w Wałbrzychu odbyły się uroczystości odpustowe ku czci Matki Bożej Różańcowej połączone z 2. festynem parafialnym organizowanym przez duszpasterzy z Białego Kamienia. Tegorocznemu świętowaniu i duchowej odnowie przewodniczył ks. Paweł Kuriata, który 4 lata temu został mianowany przez Biskupa Świdnickiego diecezjalnym moderatorem Żywego Różańca Diecezji Świdnickiej. Piękne i merytorycznie przygotowana homilia, głoszona przez księdza Pawła ukazywała wartość Różańca jako modlitwy działającej cuda i jednoczącej cały naród polski. Nie zabrakło również wzruszających wątków historycznych, jak „Cud nas Wisłą” czy też wątków papieskich, gdy sumista przypomniał nam Papieża Polaka trzymającego różaniec w dłoni nawet w momencie śmierci.

Reklama

Po Sumie odpustowej na parkingu przy kościele odbył się drugi już festyn parafialny, który zapoczątkowany przez ks.Wojciecha Szymańskiego – poprzedniego wikariusza parafii, cieszy się niezwykłym zainteresowaniem wiernych i mieszkańców Wałbrzycha. Niedzielne popołudnie na Białym Kamieniu wypełniał radosny religijny śpiew, występy taneczno-wokalne w wykonaniu utalentowanej młodzieży z Wałbrzycha i Boguszowa Gorc, konkursy i zabawy dla dzieci i starszych oraz degustacja różnorodnych potraw przygotowanych przez parafian. Były zdrowe soki owocowo-warzywne, domowe ciasta i kiełbaski. Wspólnota Samorządowa Biały Kamień – Konradów pod przewodnictwem Ryszarda Nowaka częstowała domowymi pierogami i staropolskim bigosem. Młodzież przygotowała loterię z ciekawymi i bardzo oryginalnymi fantami. Na zakończenie festynu p. Nowak wystawił do licytacji złoty i srebrny pierścionek, zysk został przeznaczony na cele parafialne. Licytowano również ciśnieniomierz ufundowany przez ks. proboszcza Mariana Kujawskiego oraz rysunki wykonane podczas festynu pod bacznym okiem siostry Bernadetty. Wielkim zainteresowaniem cieszyła się grupa rekonstrukcyjna Wikingów prowadzona przez ks. Radosława Stalę oraz samochód rajdowy „Star”, który dzięki uprzejmości p. Jerzego Mazura, byłego uczestnika Rajdu Paryż-Dakar, można było oglądać i podziwiać.

Festyn zgromadził bardzo liczną grupę mieszkańców Białego Kamienia i gości z innych parafii, którzy dzięki zaangażowaniu duszpasterzy, Rady Parafialnej, młodzieży, diakonii muzycznej, róż różańcowych, chóru parafialnego oraz wielu innych osób mogli w sposób radosny i wspólnotowy świętować parafialny odpust ku czci Matki Bożej Różańcowej.

2014-10-15 16:08

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

„Silni jednością w Chrystusie”

Niedziela legnicka 40/2019, str. 8

[ TEMATY ]

festyn

Teresa Kot

„Babuszki” – dziewczynki z Przedszkola im. Jana Pawła II w Raszówce

„Babuszki” – dziewczynki z Przedszkola im. Jana Pawła II w Raszówce

W imieniny Matki Bożej, 8 września br., już po raz dziewiąty ks. prob. Andrzej Tomaszewski i parafianie kościoła pw. Świętej Trójcy w Zimnej Wodzie zorganizowali festyn parafialny pod hasłem: „Silni jednością w Chrystusie”. W organizację festynu zaangażowały się wspólnie wszystkie okoliczne organizacje, zarówno kościelne jak i świeckie: Rada Parafialna, Akcja Katolicka, Stowarzyszenie Rodzin Katolickich, sołtysi wsi Zimna Woda, Głuchowice, Karczowiska i Wiercień, Koła Gospodyń Wiejskich z Zimnej Wody i Wiercienia, OSP Zimna Woda, a także zawsze obecny zespół folklorystyczny „Zachęta”. Wielką ofiarnością wspomógł imprezę, jak co roku, niezawodny mieszkaniec Zimnej Wody Marek Szczerbiak, który ufundował mnóstwo cennych nagród. Nie zabrakło też przedmiotów na licytację: były rzeźby sołtysa z Głuchowic, obraz podarowany przez Tadeusza Samborskiego, przedmioty wykonane ręcznie przez wójta gminy Lubin i wiele innych.

CZYTAJ DALEJ

Prenumerata Tygodnika Katolickiego "Niedziela"

JAK ZAMÓWIĆ PRENUMERATĘ „NIEDZIELI”

CZYTAJ DALEJ

Nawracać się do Boga

2021-07-31 22:33

Fot. Grzegorz Kryszczuk

31 lipca wspólnota parafialna w kościele przy ul. Stysia przeżywała wyjątkowy odpust. Tego dnia Kościół wspomina założyciela zakonu jezuitów.

Tegoroczne uroczystości odbywały się w trwającym Roku Ignacjańskim, który przebiega pod hasłem "W Chrystusie ujrzeć wszystko na nowo".

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję