Reklama

Konkurs „Niedzieli” na półmetku

Święty Janie Pawle II – pamiętamy!

Drukujemy już 25. pytanie konkursu „Niedzieli” „Święty Janie Pawle II – pamiętamy”, który ogłosiliśmy we wrześniu 2014 r. Poniedziałkowe kontakty z Czytelnikami, którzy biorą udział w konkursie, są okazją nie tylko do udzielenia odpowiedzi na kolejne pytanie, ale także do wspomnień o spotkaniach z Papieżem w czasie pielgrzymek do Polski, udziale w uroczystościach beatyfikacyjnych i kanonizacyjnych, znaczeniu papieskiego nauczania w ich życiu. Lubimy poniedziałki, bo w tym dniu dzięki telefonom i mailom czynna jest linia serdecznej łączności z Czytelnikami, którzy dziękują za konkurs i za „Niedzielę”, przekazują pozdrowienia, a czasem zwierzają się z przeżywanych osobistych radości czy kłopotów. Mimo że rozmowy są bardzo krótkie, świadczą o zaufaniu i sympatii do redakcji.

Wielu uczestników zaskakuje nas ogromną wiedzą o Papieżu. Niektórzy mówią, że jest tak, bo dzięki św. Janowi Pawłowi II odzyskali zdrowie lub rozwiązali trudny problem, dlatego starają się jak najlepiej poznać jego życie i nauczanie. Liczna jest grupa osób, które dzwonią lub piszą co tydzień. Żałujemy, że nie możemy wszystkich obdarować nagrodami, ale konkurs na naszych łamach będzie trwał do 1 września br., każdy ma więc jeszcze szansę.

Reklama

Odpowiedzi na pytanie zamieszczone w bieżącym numerze można udzielać pocztą elektroniczną do poniedziałku 2 marca 2015 r. do godz. 12.00. Drugą możliwością jest telefon do redakcji w poniedziałek 2 marca w godz. 11.00-12.00 – adres skrzynki elektronicznej: konkurs.jp2@niedziela.pl, numer telefonu: (34) 369-43-92.

Wśród Czytelników, którzy udzielą prawidłowej odpowiedzi, rozlosujemy 3 nagrody książkowe. Warunkiem otrzymania nagrody jest podanie pełnego adresu korespondencyjnego uczestnika w mailu do redakcji lub podczas odpowiedzi telefonicznej. Każdy uczestnik konkursu może odpowiedzieć na nasze pytanie tylko raz w danym tygodniu. Pełny regulamin konkursu zamieszczamy na stronie: www.niedziela.pl. Na zakończenie konkursu – po 1 września 2015 r. – rozlosujemy nagrody specjalne: pielgrzymkę do Ziemi Świętej dla jednej osoby oraz dwa pobyty weekendowe dla dwóch osób w hotelu w Kłodzku.

Odpowiedź na pytanie 23., opublikowane w numerze 7/2015, brzmi: Skromna krakowska służąca, beatyfikowana przez Jana Pawła II w Krakowie 13 sierpnia 1991 r., to Aniela Salawa (1881 – 1922). Jej wspomnienie liturgiczne przypada 9 września.

Reklama

Nagrody wylosowali: Maria Kapuścińska – Wrocław, Jolanta Dolna – Nowa Sól, Elżbieta Śmiłowska – Czerwionka-Leszczyny.

Pytanie nr 25

Jednym z dobrze zapamiętanych powiedzeń św. Jana Pawła II są słowa: „Ale nam się wydarzyło!”, które zostały wypowiedziane w czerwcu 1999 r., podczas VII pielgrzymki do Polski, w miejscu bardzo ważnym dla państwa. Gdzie Jan Paweł II wypowiedział te proste, ale w tym konkretnym kontekście zawierające ważną treść słowa?

2015-02-24 12:46

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Szczecin: Pobicie księdza

2021-09-16 14:17

[ TEMATY ]

Szczecin

Magdalena Pijewska/Niedziela

Sprawą pobicia księdza i znieważenia krzyża zajmują się szczecińska policja i prokuratura. Zatrzymany został 33-letni mężczyzna.

Policjanci zgłoszenie otrzymali po godz. 10 w środę. Do przedsionka kościoła na szczecińskich Pomorzanach wszedł mężczyzna, który miał połamać krzyż i uderzyć księdza, który chciał go powstrzymać.

CZYTAJ DALEJ

86. rocznica objawienia Koronki do Miłosierdzia Bożego

2021-09-13 18:49

[ TEMATY ]

Koronka do Bożego Miłosierdzia

św. s. Faustyna Kowalska

Jezu ufam Tobie

B.M.Sztajner/Niedziela

W dniach 13 i 14 września br. przypada 86. rocznica objawienia Koronki do Miłosierdzia Bożego, którą Pan Jezus podyktował Siostrze Faustynie w Wilnie w 1935 roku.

Przypominamy, że na mocy dekretu Penitencjarii Apostolskiej z 12 stycznia 2002 r. „Odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami udziela się w granicach Polski wiernemu, który z duszą całkowicie wolną od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu pobożnie odmówi Koronkę do Miłosierdzia Bożego w kościele lub kaplicy wobec Najświętszego Sakramentu Eucharystii, publicznie wystawionego lub też przechowywanego w tabernakulum. Jeżeli zaś ci wierni z powodu choroby (lub innej słusznej racji) nie będą mogli wyjść z domu, ale odmówią Koronkę do Miłosierdzia Bożego z ufnością i z pragnieniem miłosierdzia dla siebie oraz gotowością okazania go innym, to pod zwykłymi warunkami również zyskują odpust zupełny”.

CZYTAJ DALEJ

Bilans podróży do Budapesztu: znak nadziei i odrodzenia po pandemii

2021-09-16 19:55

[ TEMATY ]

Węgrzy

kongres eucharystyczny

Franciszek na Węgrzech

Vatican News

Papieska podróż, a w szczególności wspólna modlitwa na zakończenie Kongresu Eucharystycznego, była dla nas Węgrów znakiem nadziei i odrodzenia. Tak zakończoną wczoraj podróż apostolską na Węgry i Słowację komentuje sekretarz generalny węgierskiego episkopatu. Podkreśla on, że cytując po węgiersku pierwsze słowa hymnu narodowego, Ojciec Święty przywołał tysiącletnie chrześcijańskie korzenie tego kraju i zachęcił do rozwoju tego dziedzictwa jako daru braterstwa dla świata.

Wspominając papieską wizytę, ks. Tamás Tóth zauważa, że dla Węgrów była to okazja, by ukazać światu prawdziwe oblicze ich kraju, „aby wszyscy mogli zobaczyć, jacy jesteśmy naprawdę jako naród i Kościół”. Przyznaje on, że niekiedy czyta się o Węgrach wiadomości, które nie mają pokrycia w rzeczywistości. „Mogliśmy pokazać, że Kościół na Węgrzech jest żywy, dynamiczny i gotowy wyjść na zewnątrz, jak o tym mówi Ojciec Święty, by żyć w świecie jako chrześcijanie i bracia”.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję