Reklama

Niedziela na Podbeskidziu

Istebna otrzymała relikwie św. Charbela

Parafia Dobrego Pasterza w Wiśle ma już swoje relikwie św. o. Charbela, które otrzymała od Maronitów z Libanu

Niedziela bielsko-żywiecka 15/2015, str. 7

[ TEMATY ]

relikwie

Archiwum ks. Cieleckiego

Ks. Jarosław Cielecki wprowadził relikwie św. Charbela do kościoła w Istebnej

Ks. Jarosław Cielecki wprowadził relikwie św. Charbela do kościoła
w Istebnej

Relikwie przywiózł do parafii ks. Jarosław Cielecki – kapłan pochodzący z parafii Niegowić, gdzie wikariuszem był ks. Karol Wojtyła. Ks. Cielecki założył charyzmatyczne grupy modlitewne we Włoszech, którym patronuje św. Jan Paweł II oraz grupy modlitewne Domy Modlitwy św. o. Charbela w Polsce. On również wyreżyserował fabularny film pt. „Wikary, ks. Wojtyła w Niegowici”.

Wierni z Trójwsi po raz pierwszy usłyszeli o św. Charbelu od ks. Cieleckiego w styczniu 2013 r. podczas spotkania: „Święci, którzy nas prowadzą do Boga, a w szczególności św. Libanu – św. Charbel”. Spotkanie połączono z Mszą św., modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie przez wstawiennictwo św. Charbela i namaszczeniem olejem z jego grobu. W zeszłym roku ks. Cielecki przywiózł do parafii także obraz Matki Bożej z Niegowici. Na nawiedzenie składała się Msza św. z nabożeństwem o uzdrowienie duszy i ciała. Od ponad roku, każdego 22. dnia miesiąca, w parafii odbywają się nabożeństwa przez wstawiennictwo św. Charbela – pustelnika z Libanu, którego ciało nie uległo procesowi rozkładu, a za jego wstawiennictwem wierni doświadczają wielu łask.

W Koniakowie i Istebnej powstały trzy Domy Modlitwy św. o. Charbela, które ks. Cielecki odwiedził tuż przed tegorocznym przyjazdem do kościoła Dobrego Pasterza. – Czekaliśmy na szczególnego gościa, o. Charbela, który już zostanie z nami, i będzie nas uczył i przypominał, że życie bez miłości jest życiem bez Boga – podkreślił ks. proboszcz Tadeusz Pietrzyk.

Reklama

Uroczystemu wprowadzeniu relikwii w Istebnej towarzyszyła Msza św. koncelebrowana pod przewodnictwem ks. Cieleckiego, z obecnością pocztów sztandarowych, osób w strojach regionalnych i zespołu wokalno-instrumentalnego. Relikwie ustawiono na ołtarzu, przed którym znalazła się dekoracja z wizerunkiem św. Charbela i obrazem Matki Bożej Wniebowziętej. Po Mszy św. licznie zgromadzeni wierni uczcili relikwie Świętego.

Tymczasem ks. Cielecki zaplanował wybrać się w październiku do Annaya w Libanie, by zamknąć się na jakiś czas w pustelni św. Charbela. – W pustelni będę żył takim samym rytmem, jak święty o. Charbel: modlitwą, postem i pokutą. Pomimo że jest tam już prąd elektryczny, nie będę z niego korzystał. Chcę spędzić czas na modlitwie, skupieniu przy lampie oliwnej, również nocą – mówi ks. Cielecki. Chce ten pobyt ofiarować Bogu także jako dziękczynienie za całe pielgrzymowanie przez 3 lata do ponad 250 parafii, w tym do parafii w Istebnej.

2015-04-08 15:09

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Kolejne relikwie polskich świętych w Warszawie

Niedziela warszawska 43/2015, str. 3

[ TEMATY ]

relikwie

Wojciech Łączyński

Wprowadzenie relikwii św. Urszuli Ledóchowskiej

Wprowadzenie relikwii św. Urszuli Ledóchowskiej

W ubiegłym tygodniu do Panteonu Wielkich Polaków wprowadzono relikwie św. Urszuli Ledóchowskiej, a następnie relikwie bł. Honorata Koźmińskiego. Natomiast w kaplicy Sejmu RP stanęły relikwie św. Jana Pawła II

Panteon Wielkich Polaków, to część powstającej Świątyni Opatrzności Bożej. 14 października uroczyście wprowadzono tam relikwie św. Urszuli Ledóchowskiej. Trzy dni później w Wilanowie ponownie zgromadziły się setki wiernych. Tym razem, aby uczestniczyć we wprowadzeniu relikwii bł. Honorata Koźmińskiego.

CZYTAJ DALEJ

Co naprawdę świętujemy?

W Boże Narodzenie warto odpowiedzieć sobie na kilka ważnych pytań: Dlaczego Syn Boży stał się człowiekiem? Po co nastąpiło Wcielenie? Po co żłóbek i kolędy?
Po co przygotowania i karp, i choinki?

W wyznaniu wiary mówimy: „On to dla nas, ludzi, i dla naszego zbawienia zstąpił z nieba. I za sprawą Ducha Świętego przyjął ciało z Maryi Dziewicy”. Jezus przychodzi do człowieka, staje się człowiekiem dla nas i dla naszego zbawienia, abyśmy mieli uczestnictwo w życiu Bożym. Słowo stało się ciałem, aby nas zbawić, to znaczy, aby nas zjednoczyć z Bogiem, aby dać nam możliwość zamieszkania z Nim w wieczności, co więcej – abyśmy mogli lepiej wniknąć w Bożą miłość.

CZYTAJ DALEJ

Skromniejsza zbiórka żywności

2022-12-06 15:55

archiwum Caritas AK

Zbiórkę żywności zorganizował m.in. Parafialny Zespół Caritas parafii św. Katarzyny w Nowym Targu

Zbiórkę żywności zorganizował m.in. Parafialny Zespół Caritas parafii św. Katarzyny w Nowym Targu

    W prawie 60 sklepach na terenie archidiecezji krakowskiej w piątek i sobotę 2 i 3 grudnia odbyła się przedświąteczna zbiórka żywności organizowana przez Caritas.

    Przeprowadzali ją wolontariusze Parafialnych Zespołów Caritas i Zespołów Charytatywnych przy pomocy młodzieży ze Szkolnych Kół Caritas.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję