Reklama

Świat przyprowadzić, aby podziwiał

Kolędowanie we Mstowie to już nasza archidiecezjalna tradycja, wpisana nie tylko w plan duszpasterski parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, ale także w kalendarz apb. Stanisława Nowaka. Każdego bowiem roku na zaproszenie proboszcza ks. Zdzisława Palusa CRL przybywa on do parafii. W ten styczniowy wieczór w parafii goszczą również przedstawiciele Prowincji Kanoników Regularnych Laterańskich.

Niedziela częstochowska 6/2003

W tegorocznym mstowskim kolędowaniu zaskoczyły pięknie przygotowane stroje uczestników

W tegorocznym mstowskim kolędowaniu zaskoczyły pięknie przygotowane stroje uczestników

W tym roku z mstowskiego wzgórza płynęły kolędy i pastorałki w niedzielny wieczór 12 stycznia. Wśród gości znaleźli się obok Księdza Arcybiskupa, ks. Marian Szczecina - rektor Seminarium Kanoników Regularnych Laterańskich z Krakowa oraz ks. Stanisław Wolny z Małus - wicedziekan dekanatu Mstów. Obecni byli także przedstawiciele gminy i starostwa oraz dyrekcje szkół z terenu parafii.
Co roku wykonawcy zaskakują uczestników spotkania jakimś nowym pomysłem. Od ubiegłego roku w koncercie udział biorą nie tylko dzieci ze Szkoły Podstawowej i Gimnazjum ze Mstowa, ale i dość pokaźny chór nauczycieli. To dzięki nauczycielowi muzyki Bartoszowi Szarańcowi zespoły szkolne prezentują tak wysoki poziom. Podkreślił to nawet Ksiądz Arcybiskup, doceniając ogrom pracy włożony w przygotowanie występów. Dzieci ze Mstowa, zapowiadające wykonawców, a także panie z Koła Gospodyń Wiejskich wystąpiły w strojach ludowych. Po raz pierwszy zaprezentował się również chór kleryków z Seminarium z Krakowa, a także parafialny zespół dziecięcy pod kierunkiem wikariusza parafii, ks. Sebastiana Goździejewskiego
Co roku w koncercie bierze udział zespół młodych ludzi z Wolbromia pod kierunkiem ks. Jacka Michalaka. Wśród wykonawców kolęd nie zabrakło też grupy z parafii pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła z Zawiercia z ks. Mirosławem Rapcią, a także chórku dzieci z Jaskrowa. Ostatnim akordem koncertu był połączony występ orkiestry ze Mstowa pod batutą Bogdana Pięty i chóru parafialnego pod kierunkiem Magdaleny Mirowskiej.
Na zakończenie uroczystości, dziękując za piękne śpiewanie, Ksiądz Arcybiskup powiedział: "Słuchając kolęd, nie mogłem się napatrzeć na pięknie odnowiony ołtarz. To wielki sukces, to cud! Cały świat tu można przyprowadzić, aby podziwiał!".

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

W trosce o zbawienie

Niedziela Ogólnopolska 39/2018, str. 32-33

pierwbozydarlelutko/fotolia.com

Powszechne jest doświadczenie choroby i przemijalności ludzkiego bytu, a co za tym idzie – troski o zdrowie, która podpowiada nam, że nierzadko, w celu ratowania życia człowieka, trzeba usunąć chorą część ludzkiego ciała, czasami cały organ, a nawet dokonać amputacji górnej czy dolnej kończyny. W dzisiejszej Ewangelii Pan Jezus nawiązuje do tego ludzkiego doświadczenia w perspektywie troski o życie wieczne, a tym samym przypomina nam prawdę o rzeczach ostatecznych.

CZYTAJ DALEJ

Episkopat: zmarł biskup senior diecezji kaliskiej Edward Janiak

2021-09-23 16:13

[ TEMATY ]

zmarły

bp Edward Janiak

Diecezja Kaliska

KAI

Bp Edward Janiak

Bp Edward Janiak

Zmarł biskup senior diecezji kaliskiej Edward Janiak - poinformowało w czwartek biuro prasowe Episkopatu Polski. Od marca tego roku hierarcha miał zakaz uczestniczenia w publicznych celebracjach na terenie diecezji kaliskiej i nakaz zamieszkania poza nią.

Biuro prasowe Konferencji Episkopatu Polski potwierdziło w czwartek, że biskup senior diecezji kaliskiej Edward Janiak zmarł.

CZYTAJ DALEJ

Na całym świecie wzrasta liczba migrantów i uchodźców

2021-09-26 11:32

pixabay.com

Na całym świecie wzrasta liczba migrantów i uchodźców. Coraz częściej dochodzi do zatonięć prowizorycznych łodzi z uciekinierami ze swoich ojczyzn. Międzynarodowa Organizacja ds. Migracji (IOM) szacuje, że tylko w tym roku ponad 1140 osób utonęło próbując przedostać się do Europy z krajów takich jak Libia i Tunezja.

Kościół stara się wychodzić naprzeciw potrzebom migrantów i uchodźców. Niedawno minęło 70 lat od utworzenia, z inicjatywy papieża Piusa XII, Międzynarodowej Katolickiej Komisji Migracyjnej (ICMC) z siedzibą w Genewie. Instytucja powstała w odpowiedzi na kryzys wywołany II wojną światową. Koordynuje działania episkopatów w zakresie pomocy ludziom wykorzenionym, niezależnie od ich religii, pochodzenia czy narodowości. Jest także centrum informacji, które pomaga diecezjom i parafiom skutecznie wychodzić naprzeciw potrzebom migrantów i uchodźców.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję