Reklama

Niedziela Łódzka

Gomulin

Tak pięknie wypełniają testament

Niedziela łódzka 24/2015, str. 7

[ TEMATY ]

rocznica

Maria Niedziela

Sztandar szkoły

Sztandar szkoły

Dziękujemy dziś Bogu za kapłaństwo i osobę ks. Mariana Wiewiórowskiego – mówił ks. Zdzisław Małecki podczas Mszy św. w 3. rocznicę śmierci proboszcza parafii św. Mikołaja Biskupa w Gomulinie – on troszczył się o całego człowieka, przede wszystkim o jego sferę ducha, i tak wiele śladów po sobie tu pozostawił – podkreślił. W uroczystości uczestniczyła rodzina śp. ks. Wiewiórowskiego, uczniowie, dyrekcja i nauczyciele Szkoły Podstawowej jego imienia, samorządowcy gminy Wola Krzysztoporska i licznie zgromadzeni parafianie. Eucharystii przewodniczył ks. Jan Cholewa – obecny proboszcz gomulińskiej parafii. Na zakończenie wręczono nagrodę imienia zmarłego kapłana. Otrzymała ją Angelika Malicka – uzdolniona artystycznie uczennica piątej klasy. A statuetkę im. ks. Wiewiórowskiego – za krzewienie patriotyzmu i wartości chrześcijańskich oraz wierność ideałom, które głosił ksiądz, przyznano przewodniczącej rady gminy Marii Głowackiej. Specjalne dyplomy uznania za działalność będącą wypełnianiem testamentu ks. Mariana otrzymali: dyrektor szkoły Danuta Stępień i ks. Jan Cholewa. Potem dzieci przedstawiły patriotyczny montaż słowno-muzyczny i procesyjnie udano się na miejscowy cmentarz, by przy tablicy upamiętniającej ks. Wiewiórowskiego złożyć kwiaty i zapalić znicze.

Reklama

Wzruszenie, łzy, wspomnienia – było tego bardzo dużo podczas całej uroczystości. Bo tak wiele im pozostawił. Tyle nauczył i wskazał. I powtarzali to ci, którzy współpracowali blisko z ks. Marianem Wiewiórowskim, ale też małe dzieci, które postać niezwykłego kapłana dopiero poznają – w rodzinie, w szkole. Był i jest dla nich wielkim autorytetem. Świadczy o tym nie tylko to, co mówią, ale przede wszystkim to, co robią, jakie wartości kultywują. Świadczy o tym program wychowania przyjęty w miejscowej szkole, wpajanie patriotyzmu, miłości do Boga i drugiego człowieka już od najmłodszych lat i przywiązanie ludzi do Kościoła i swojej małej ojczyzny.

Ks. Marian Wiewiórowski przez 15 lat był proboszczem parafii św. Mikołaja w Gomulinie. Zmarł 10 czerwca w 2012 r. Wcześniej był proboszczem w Restarzewie, Kociszewie, w parafii Podwyższenia Świętego Krzyża w Łodzi. Sprawował funkcję ojca duchownego w Wyższym Seminarium Duchownym w Łodzi, był kapelanem Solidarności. Szczególnie dbało o głoszenie Słowa Bożego – także poprzez prasę katolicką. I o młodych ludzi.

2015-06-11 09:55

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

„Verba Sacra” w rocznicę ingresu biskupa

W bielskiej katedrze św. Mikołaja świętowano 8 maja 21. rocznicę ingresu bp. Tadeusza Rakoczego do najważniejszej świątyni diecezji. Tradycyjnie ze wspomnieniem tej daty łączony jest spektakl słowno-muzyczny w ramach cyklu „Verba Sacra”

Mszy św. sprawowanej w intencji Biskupa Ordynariusza naszej diecezji przewodniczył biskup pomocniczy Piotr Greger. Po liturgii recytowała tekst Księgi Hioba aktorka Stanisława Celińska. Recytacji biblijnego tekstu w przekładzie Czesława Miłosza towarzyszył akompaniament w wykonaniu kompozytora i pianisty Tomasza Bajerskiego.

CZYTAJ DALEJ

Poznaj niezwykły sposób na zbliżenie się do Jezusa!

2021-09-16 08:56

[ TEMATY ]

duchowość

modlitwa

Pismo Święte

lectio divina

Karol Porwich/Niedziela

Pragniesz w swojej codzienności bardziej "czuć" Boga? Zależy ci aby każdego dnia być jeszcze bliżej Jezusa? Lectio divina - oto recepta na zażyłą więź z naszym Panem!

Jedną z najstarszych metod czytania Pisma Świętego jest lectio divina. To łacińskie słowo oznacza pobożne, duchowe czytanie. Metoda znana była już w IV-V wieku naszej ery.

CZYTAJ DALEJ

Daj im się wyśpiewać!

2021-09-16 20:46

Fot. Lumen de Lumine

Pod hasłem „Daj im się wyśpiewać!” rozpoczęły się przesłuchania do chóru Pueri Cantores Sanctae Hedvigis w Międzynarodowym Sanktuarium św. Jadwigi Śląskiej w Trzebnicy.

Chór tworzą młodzi chłopcy, ale w tym roku nabór rozpoczął się również do sekcji dziewczęcej. Spotkania organizuje Łukasz Czartowski, absolwent Papieskiego Instytutu Muzyki Sakralnej w Rzymie, dyrygent zespołu Schola Gregoriana Vratislaviensis – Lumen de Lumine i prezes Fundacji o tej samej nazwie.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję