Reklama

Głos z Torunia

Posłani, by kochać

Niedziela toruńska 26/2015, str. 7

[ TEMATY ]

święcenia

SAI

Neoprezbiterzy z Biskupem Andrzejem i moderatorami seminaryjnymi

Neoprezbiterzy z Biskupem Andrzejem
i moderatorami seminaryjnymi

W sobotę 20 czerwca w katedrze Świętych Janów w Toruniu bp Andrzej Suski udzielił święceń prezbiteratu sześciu diakonom. W homilii Ksiądz Biskup podkreślił, że Bóg wybiera i posyła kogo chce i jak chce. Nikogo do niczego nie zmusza. On po prostu posyła, ale to człowiek wyraża zgodę.

Posłany nigdy nie pełni swojej woli, ale wolę Posyłającego, nie realizuje swojej misji, ale misję Posyłającego. – Kapłan nie pełni swojej woli, lecz wolę Pana. Nie występuje we własnym imieniu, ale w imieniu Pana, nie pełni swojej misji, lecz misję Pana, a wolę Pana odczytuje Kościół Chrystusowy – mówił Biskup Andrzej. – Posłany kapłan zna Kościół święty, jest wierny Kościołowi, kocha Kościół i jest mu posłuszny – dodał Pasterz naszej diecezji.

Po Liturgii neoprezbiterzy udali się do seminarium, gdzie w kaplicy seminaryjnej z rąk Biskupa Andrzeja otrzymali dekrety posyłające ich na pierwsze parafie. Następnie udzielili błogosławieństwa kapłanom, siostrom zakonnym i pracownikom świeckim posługującym w seminarium oraz klerykom, którzy towarzyszyli im na drodze powołania przez lata formacji seminaryjnej.

Nowo wyświęceni kapłani

Reklama

ks. Mariusz Ciesielski – skierowany do parafii pw. św. Antoniego w Toruniu

ks. Łukasz Grzelak – skierowany do parafii pw. św. Jakuba w Toruniu

ks. Paweł Szczęsny – skierowany do parafii pw. Chrystusa Króla w Toruniu

ks. Paweł Śliwiński – skierowany do parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Toruniu

ks. Miłosz Tomaszewski – skierowany do parafii pw. św. Wojciecha w Złotorii

ks. Paweł Wróblewski – skierowany do parafii pw. Matki Bożej Zwycięskiej w Toruniu

2015-06-25 13:30

Ocena: +1 -2

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Głosi, że chrześcijaństwo jest piękne

Niedziela Ogólnopolska 9/2015, str. 24-25

[ TEMATY ]

biskup

święcenia

Ks. Stanisław Piekielnik/www.diecezja.radom.pl

Bp Henryk Tomasik i bp Adam Odzimek z biskupem nominatem Piotrem Turzyńskim w Wyższym Seminarium Duchownym w Radomiu w dniu ogłoszenia nominacji biskupiej

Bp Henryk Tomasik i bp Adam Odzimek
z biskupem nominatem Piotrem Turzyńskim
w Wyższym Seminarium Duchownym
w Radomiu w dniu ogłoszenia
nominacji biskupiej

– Świat potrzebuje ludzi dających nadzieję – mówił biskup nominat Piotr Turzyński w radomskiej katedrze podczas Mszy św. w przeddzień Światowego Dnia Życia Konsekrowanego 2015 r.

Radom ma powody do wyjątkowej radości. 28 lutego 2015 r. to data udzielenia ks. dr. hab. Piotrowi Turzyńskiemu sakry biskupiej. Na głównego szafarza święceń przewidziano abp. Celestino Migliorego, nuncjusza apostolskiego w Polsce, a na współkonsekratorów – abp. Wacława Depo, metropolitę częstochowskiego, i bp. Henryka Tomasika, ordynariusza radomskiego.

CZYTAJ DALEJ

Szwecja: Pożar w rafinerii pod Sztokholmem

2023-01-31 12:03

[ TEMATY ]

Szwecja

Adobe Stock

Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne

W rafinerii Nynas pod Sztokholmem wybuchł we wtorek pożar, pali się ropa naftowa. Trwa akcja gaśnicza, kilka osób odniosło lekkie obrażenia, zostały opatrzone na miejscu - poinformowała lokalna policja.

Nad zakładem znajdującym się nad Bałtykiem w pobliżu portu Nynashamn, dokąd przypływają promy z Gdańska Polskiej Żeglugi Bałtyckiej, unoszą się kłęby czarnego dymu.

CZYTAJ DALEJ

Franciszek w Kinszasie: przybywam jako pielgrzym pojednania i pokoju

2023-02-01 07:37

[ TEMATY ]

Franciszek w Kongo i Sudanie

PAP/EPA/CIRO FUSCO

Przybywam jako pielgrzym pojednania i pokoju – stwierdził Ojciec Święty w swoim pierwszym przemówieniu skierowanym do przedstawicieli władz, społeczeństwa obywatelskiego i korpusu dyplomatycznego w stolicy Demokratycznej Republiki Konga- Kinszasie.

Panie Prezydencie Republiki,

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję