Reklama

Głos z Torunia

Posłani, by kochać

Niedziela toruńska 26/2015, str. 7

[ TEMATY ]

święcenia

SAI

Neoprezbiterzy z Biskupem Andrzejem i moderatorami seminaryjnymi

Neoprezbiterzy z Biskupem Andrzejem
i moderatorami seminaryjnymi

W sobotę 20 czerwca w katedrze Świętych Janów w Toruniu bp Andrzej Suski udzielił święceń prezbiteratu sześciu diakonom. W homilii Ksiądz Biskup podkreślił, że Bóg wybiera i posyła kogo chce i jak chce. Nikogo do niczego nie zmusza. On po prostu posyła, ale to człowiek wyraża zgodę.

Posłany nigdy nie pełni swojej woli, ale wolę Posyłającego, nie realizuje swojej misji, ale misję Posyłającego. – Kapłan nie pełni swojej woli, lecz wolę Pana. Nie występuje we własnym imieniu, ale w imieniu Pana, nie pełni swojej misji, lecz misję Pana, a wolę Pana odczytuje Kościół Chrystusowy – mówił Biskup Andrzej. – Posłany kapłan zna Kościół święty, jest wierny Kościołowi, kocha Kościół i jest mu posłuszny – dodał Pasterz naszej diecezji.

Reklama

Po Liturgii neoprezbiterzy udali się do seminarium, gdzie w kaplicy seminaryjnej z rąk Biskupa Andrzeja otrzymali dekrety posyłające ich na pierwsze parafie. Następnie udzielili błogosławieństwa kapłanom, siostrom zakonnym i pracownikom świeckim posługującym w seminarium oraz klerykom, którzy towarzyszyli im na drodze powołania przez lata formacji seminaryjnej.

Nowo wyświęceni kapłani

ks. Mariusz Ciesielski – skierowany do parafii pw. św. Antoniego w Toruniu

ks. Łukasz Grzelak – skierowany do parafii pw. św. Jakuba w Toruniu

Reklama

ks. Paweł Szczęsny – skierowany do parafii pw. Chrystusa Króla w Toruniu

ks. Paweł Śliwiński – skierowany do parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Toruniu

ks. Miłosz Tomaszewski – skierowany do parafii pw. św. Wojciecha w Złotorii

ks. Paweł Wróblewski – skierowany do parafii pw. Matki Bożej Zwycięskiej w Toruniu

2015-06-25 13:30

Ocena: +1 -2

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Abp Szal do neoprezbiterów

[ TEMATY ]

święcenia

abp Adam Szal

Archiwum Kurii

Bp Adam Szal

Bp Adam Szal

Niech wierni mówią o was: to jest kapłan z powołania – powiedział do księży neoprezbiterów abp Adam Szal. Metropolita przemyski udzielił w sobotę święceń kapłańskich 13 diakonom Wyższego Seminarium Duchownego w Przemyślu. Obrzęd miał miejsce w przemyskiej bazylice archikatedralnej pw. św. Jana Chrzciciela.

W homilii abp Adam Szal wskazywał przyszłym księżom, że ewangelizacji urzędowej podczas głoszenia kazań, katechizacji lub spotkań duszpasterskich, powinno towarzyszyć świadectwo dobrego życia. – Niech wierni mówią o was: to jest kapłan z powołania. A styl waszego życia niech nie onieśmiela, ale niech przyciąga ludzi do Pana Boga. Nawet nie do was osobiście, ale do Pana Boga. Nie wstydźcie się stroju duchownego, niech sutanna lub inny rodzaj stroju będzie ważnym elementem waszej ewangelizacji. Pamiętajcie o ubogich i potrzebujących – radził.

CZYTAJ DALEJ

Abp Ryś do duchownych: miarą prawdziwości naszej modlitwy, jest inspiracja do misji

2021-09-18 09:38

[ TEMATY ]

abp Grzegorz Ryś

księża

ks. Paweł Kłys

W trzecim i ostatnim dniu tegorocznych rekolekcji kapłańskich, którym w łódzkiej bazylice archikatedralnej św. Stanisława Kostki w Łodzi przewodniczy arcybiskup Grzegorz Ryś, duchowni diecezjalni i zakonni wysłuchali nauki rekolekcyjnej oraz przystąpili do sakramentu pokuty i pojednania. - Miarą prawdziwości naszej modlitwy, jest inspiracja do misji – mówił abp Ryś.

- Jeśli w nas nie ma tego pragnienia - które Jezus objawia – tego wyjścia poza, tego wyjścia ku innym - jak nie ma w nas tego pragnienia, to boję się, że się nie modlimy. Miarą prawdziwości naszej modlitwy, jest inspiracja do misji. Prawdziwa modlitwa zawsze otworzy nam oczy na to powołanie, którym nas Jezus obdarzył – mówił abp Ryś.

CZYTAJ DALEJ

Łódź: miarą prawdziwości naszej modlitwy, jest inspiracja do misji!

2021-09-18 10:00

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

ks. Paweł Kłys

- Jeśli w nas nie ma tego pragnienia - które Jezus objawia – tego wyjścia po za, tego wyjścia ku innym - jak nie ma w nas tego pragnienia, to boję się, że się nie modlimy. Miarą prawdziwości naszej modlitwy, jest inspiracja do misji. Prawdziwa modlitwa zawsze otworzy nam oczy na to powołanie, którym nas Jezus obdarzył. – mówił abp Grzegorz Ryś.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję