Reklama

Niedziela Świdnicka

Europa naszych dzieci

Według badań, aby kultura utrzymała się więcej niż przez 25 lat, wskaźnik narodzin musi wynosić 2,11 dziecka na rodzinę. Jeśli będzie mniejszy, kultura upadnie. W 2007 r. w całej Unii Europejskiej wskaźnik narodzin wyniósł 1,38. Badania historyczne mówią, że tych tendencji nie da się już odwrócić. Jest więc tylko kwestią czasu, kiedy Europa, jaką znamy, przestanie istnieć. Populacja Europy nie zmniejsza się jednak. Dlaczego? Z powodu imigracji islamskiej. Z całego wzrostu populacji w Europie, aż w 90% dotyczy imigracji islamskiej. Szacuje się, że w ciągu 36 lat Francja stanie się republiką islamską. W 2050 r. Niemcy będą krajem muzułmańskim. – Świat się zmienia, czas się obudzić – ostrzega kard. Peter Turkson w filmie „Demografia muzułmanów”. Czy tak będzie wyglądała Europa naszych dzieci? W pięknym miesiącu maju padnijmy na kolana przed Bogurodzicą Maryją, módlmy się o zachowanie chrześcijańskiej Europy przez następne tysiąc lat.

2016-04-28 10:34

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Co jest najważniejsze?

Cierpienie to jedna z największych tajemnic ludzkości! Po co w ogóle jest cierpienie? Myślę, że między innymi po to, aby zwrócić naszą uwagę na to, co w życiu najważniejsze. Wielu ludzi poszukiwało odpowiedzi na pytanie o sens cierpienia. Jednak aby go odkryć, trzeba się skierować ku Bożej miłości. Odpowiedzi tej udziela nam Jezus Chrystus na krzyżu. Przez swoje cierpienie Pan Jezus zwyciężył zło, a nas uzdolnił do jego pokonania. Wziął na siebie cierpienia całej ludzkości. Każdy cierpiący na ciele i na duchu może uznać się za szczególnego przyjaciela Jezusa, ukochanego przez Niego w sposób szczególny. To, co nam wydaje się słabością, dla Boga jest motywacją do szczególnej miłości i życzliwości.

CZYTAJ DALEJ

Zmarł ks. Marcin Modrzejewski, miał 33 lata

2022-11-24 15:01

[ TEMATY ]

zmarły

Archidiecezja Lubelska

Ks. Marcin Modrzejewski był wikariuszem parafii pw. św. Barbary w Łęcznej. Zmarł w czwartek, 24 listopada 2022 r. nad ranem.

Urodził się 30 listopada 1989 r. w Lublinie. Święcenia prezbiteratu otrzymał 7 czerwca 2014 r. w Lublinie.

CZYTAJ DALEJ

Jasna Góra: Dzień skupienia dla diakonów stałych

2022-11-26 14:58

[ TEMATY ]

Jasna Góra

diakonat stały

Karol Porwich/Niedziela

Dzień skupienia przed nowym rokiem liturgicznym przeżywali dziś na Jasnej Górze diakoni stali. - Powierzamy się Maryi, umacniamy się w miłości do Boga, Kościoła, w służbie bliźnim - podkreślali. Na mocy święceń diakoni stali są duchownymi, ale utrzymują się z pracy zawodowej, mogą mieć rodziny (założone przed święceniami). Mogą udzielać sakramentu chrztu, udzielać Komunii świętej, błogosławić małżeństwa czy wygłaszać kazania. Swoje powołanie realizują także angażując się w dzieła charytatywne. W Polsce jest ich ponad 80.

Opiekę nad nimi sprawuje bp Rudolf Pierskała, który przewodniczył dziś Mszy św. w Kaplicy Matki Bożej.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję