Reklama

Niedziela Częstochowska

Jak Mojżesz z rękami wzniesionymi do góry (por. Wj 12, 8-16)

Nie ustajemy w modlitwach za rządzących naszym państwem oraz za Prezydenta RP, z którym wiążemy bardzo wiele nadziei. Trzeba pamiętać, że Ojczyzna musi stanowić priorytet w zarządzaniu i polityce, a dobro obywateli winno być celem szczególnym wszelkich działań państwa. Oczywiście, nasze dzieje powinny znaleźć swoje uszanowanie w jego działaniu. Zależy nam również na Polsce, której Królową jest Maryja, Matka Jezusa. Ona nas nigdy nie zawiodła, w niej zawsze naród nasz znajdował oparcie. Dlatego rządzącym bardzo potrzeba modlitwy o nieustanne dary Ducha Świętego i pomoc w codziennym rozeznawaniu prawdziwych potrzeb polskiej rodziny, młodego pokolenia, ludzi starszych. Potrzeba im odwagi i determinacji w trosce o zachowanie w społeczeństwie szacunku dla wartości najwyższych i praw naturalnych.

W ostatnich latach byliśmy świadkami podejmowania przez rządzących decyzji obcych naszej chrześcijańskiej kulturze i moralności, które uwłaczały naszemu dobremu imieniu, były sprzeczne z nauczaniem Kościoła i zwykłą logiką. Odetchnęliśmy, kiedy Opatrzność postawiła nam na czele państwa nowego prezydenta, wielkiego humanistę i przykładnego chrześcijanina, a potem nowy, prawicowy rząd. Ludzie, którzy dzisiaj podejmują decyzje, są zatem rzecznikami tego, co dobre i właściwe, niemniej jednak wiele jest do zrobienia, odkręcenia, ustawienia po nowemu, i to często jest i będzie dla wielu bolesne, i będzie budzić sprzeciw.

Reklama

Żywimy zatem nadzieję i gorąco się modlimy, żeby rządzącym się udało, żeby nie zabrakło im woli i sił, zwłaszcza że ich działania napotykają też opór międzynarodowego lobby antychrześcijańskiego, ustawiającego dziś pionki na szachownicy świata. Nadzieję naszą podtrzymują jednak informacje, że i w innych państwach budzą się opcje prawicowe, że społeczeństwa mają już dość lewacko-liberalnych ideologii, które prowadzą donikąd, a przysparzają tylko olbrzymich zysków poszczególnym jednostkom, które chcą rządzić ludzkością. Pamiętajmy, że to w ich rękach w ogromnej mierze znajdują się dziś także media, za pomocą których ustawiają nasze myślenie i szerokość horyzontów.

Nasze serca i umysły muszą być klarowne i czytelne, a sumienia dobrze uformowane. Brońmy się przed kłamstwem i obłudą, korzystajmy z nauczania św. Jana Pawła II i sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia, bierzmy przykład z bezkompromisowej postawy wobec zła bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Mamy kogo naśladować i mamy się do kogo modlić.

Niech więc zajaśnieje nasz kraj blaskiem prawdy i Ewangelii, i niech zaświeci tym blaskiem Europie – ku jej nawróceniu i zdrowemu rozwojowi.

2016-05-05 11:23

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Znów pomachamy

Znów Niedziela Palmowa. Kolejny raz udamy się do naszych kościołów, aby ze śpiewem na ustach „Hosanna Synowi Dawidowemu” oddać chwałę Bogu. To szczególne święto w Kościele. Podobnie jak w nieodległą Wielką Sobotę będzie nas w kościołach znacznie więcej. Jednak już wielkoczwartkowe uroczystości nie zgromadzą tylu wiernych. O co zatem chodzi? Czy nasza wiara redukuje się do „pomachania” palemką, przyjęcia popiołu czy też zabrania kredy do domu i oznaczenia drzwi?

CZYTAJ DALEJ

Watykan: papież wznawia audiencje w auli Pawła VI

2021-08-02 15:31

[ TEMATY ]

Franciszek

Katarzyna Artymiak

Po wakacyjnej przerwie w lipcu, w najbliższą środę 4 sierpnia o godz. 9.15 Franciszek będzie przewodniczył audiencji generalnej w auli Pawła VI – poinformował serwis vaticannews.

Zgodnie ze zwyczajem, w lipcu środowe spotkania papieża były zawieszone, aby umożliwić mu okres odpoczynku. W tym roku przerwa zbiegła się również z rekonwalescencją papieża Franciszka, który 4 lipca przeszedł operację jelita grubego w klinice Gemelli. Dokładnie miesiąc po operacji, Franciszek wznowi swoją zwykłą działalność o godz. 9.15, kontynuując cykl katechez o Liście do Galatów.

CZYTAJ DALEJ

W drodze do Maryi - wyruszyła 41. Piesza Pielgrzymka Wrocławska

2021-08-03 11:58

Fot. Grzegorz Kryszczuk

Z entuzjazmem i wielką radością w sercach wyruszyła w drogę sztafetowa, 41. Piesza Pielgrzymka Wrocławska na Jasną Górę.

Początkiem pielgrzymowania była Msza św. we wrocławskiej katedrze, której przewodniczył bp Jacek Kiciński. Kapłan wyraził radość z powodu tak licznie zgromadzonych w kościele osób.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję