Reklama

Aktualności

Papież spotkał się w Watykanie z uczestnikami Forum Katolicko-Muzułmańskiego

Przed rozpoczęciem audiencji ogólnej 12 listopada Franciszek spotkał się z trzydziestoosobową delegacją III Forum Katolicko-Muzułmańskiego. Ich trzydniowe spotkanie przy drzwiach zamkniętych przebiega pod hasłem „Pracować wspólnie, by służyć innym”. Ostatnia, zamykająca sesja, ma charakter publiczny. Na czele delegacji katolickiej stoi przewodniczący Papieskiej Rady ds. Dialogu Międzyreligijnego kard. Jean-Louis Tauran, a stronie islamskiej przewodniczy jordański książę Ghazi bin Muhammad bin Talal.

[ TEMATY ]

forum

Ks. Waldemar Wesołowski

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Dla członka jordańskiej rodziny królewskiej nie było to pierwsze spotkanie z Ojcem Świętym. W maju br. towarzyszył mu bowiem w Ammanie podczas jego pielgrzymki do Ziemi Świętej. Był także jednym z inicjatorów ogłoszonego w 2007 r., po przemówieniu Benedykta XVI w Ratyzbonie, listu 138 uczonych świata islamskiego, zatytułowanego: „Wspólne słowo między wami a nami”. To właśnie wydarzenie zaowocowało zwołaniem pierwszego Forum Katolicko-Muzułmańskiego w 2008 r.

Na tegorocznym spotkaniu dominują trzy tematy: edukacja młodzieży, wdrażanie dialogu między religiami i jak w trosce o wspólne dobro przeciwdziałać przemocy. W obecnej sytuacji geopolitycznej szczególnie ważny wydaje się ten ostatni punkt.

W rozmowie z francuskim dziennikiem "La Croix" sekretarz Papieskiej Rady ds. Dialogu Międzyreligijnego ks. Miguel Ayuso Guixot MCCJ zwrócił uwagę, że w obliczu wyraźnych przejawów okrucieństwa trzeba szukać sposobów na wzmocnienie dialogu w służbie ludzkości. „Obrazy nieludzkiego bestialstwa, które widzimy, wymagają od nas konkretnych i odpowiednich reakcji” – podkreślił hiszpański prałat kurialny.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2014-11-12 19:31

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Europejskie Forum Młodych 2014

Europejskie Forum Młodych 2014 - Compassion live - odbędzie się w dniach 15- 20 lipca 2014 r.. Miejscem spotkania młodych będą ogrody Wyższego Seminarium Duchownego w Częstochowie, a organizatorami wydarzenia są Wspólnota Emmanuel we współpracy z Archidiecezją Częstochowską. Wspólnota Emmanuel organizuje letnie spotkania młodych w Polsce od 2000 r.

CZYTAJ DALEJ

Komisja Duszpasterstwa KEP za utrzymaniem aktualnego porządku prawnego dotyczącego handlu w niedzielę

2024-06-12 07:19

[ TEMATY ]

handel

KEP

handel w Niedzielę

Adobe.Stock

Opowiadamy się za zachowaniem aktualnej ustawy o handlu w niedzielę z 2018 roku. Podkreślamy, że nie oznacza ona całkowitego zakazu handlu w te dni i nie powoduje braku dostępu do produktów pierwszej potrzeby – czytamy w Stanowisku Komisji Duszpasterstwa Konferencji Episkopatu Polski w sprawie planowanych zmian ustawy o handlu w niedzielę.

Komisja Duszpasterstwa KEP wydała Stanowisko w kontekście planowanych zmian ustawodawczych dotyczących handlu w niedzielę i święta. „Ufając, że wespół ze wspólnotą wierzących obywateli naszego kraju, opowiadamy się za zachowaniem aktualnej ustawy o handlu w niedzielę z 2018 roku. Podkreślamy, że nie oznacza ona całkowitego zakazu handlu w te dni i nie powoduje braku dostępu do produktów pierwszej potrzeby” – podaje Stanowisko.

CZYTAJ DALEJ

Biskupi o lekcji religii, ochronie życia i ochronie małoletnich - konferencja po 398. zebraniu plenarnym KEP

2024-06-12 18:31

[ TEMATY ]

Konferencja Episkopatu Polski

flickr.com

Lekcje religii, katecheza parafialna, ochrona życia i prace nad standardami ochrony małoletnich, w tym prace nad powołaniem komisji niezależnych ekspertów do zbadania zjawiska wykorzystywania seksualnego w Kościele w Polsce - te tematy podjęte na zakończonym dziś 398. zebraniu plenarnym Episkopatu Polski podsumowali biskupi na spotkaniu z dziennikarzami w Warszawie.

Religia w szkole

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję