Reklama

Niedziela Łódzka

Walczą o młodych

Pabianicki wikary wraz ze wspólnotą Dobrego Pasterza z parafii św. Mateusza od blisko dwóch tygodni modlą się pod sklepami z dopalaczami, prosząc o duchową opiekę i błogosławieństwo dla klientów sklepów – młodych ludzi, którzy marnują sobie życie, zażywając narkotyki. Proszą też, by Bóg posłał do ludzi rozprowadzających dopalacze i je produkujących symbolicznie Ducha Świętego, by się nawrócili i zrozumieli, że sprzedają śmierć, że niszczą młodym kariery, szczęście, że niejeden rodzic przez nich wylewa łzy. Modlą się także za skorumpowanych polityków, policję, urzędników, którzy mają na sumieniu samobójstwa młodych ludzi, ich zrujnowane zdrowie.

Reklama

W niedzielę 28 maja w mieście, które jest polskim zagłębiem potocznie nazywanych dragów, planowany jest marsz antydopalaczowy. Ks. Michał Misiak chce walczyć o dusze młodych ludzi, chce też swoją akcją zwrócić uwagę decydentów na problem. Bo żadne zakazy prawne, obowiązujące w naszym państwie, nie przekładają się na życie. Podkreśla, że sześć sklepów sprzedających dopalacze, z których po modlitewnej krucjacie dwa się wycofały, to nie jedyne zagrożenie. Używki można nabyć w Internecie, więc z Pabianic na całą Polskę rozsyłane są paczki. Wszystko za pośrednictwem Poczty Polskiej i firm kurierskich. A na obrzeżach miasta mieszkają producenci, których dochody ze sprzedaży idą w miliony złotych.

Wszystko zaczęło się od modlitwy i wewnętrznego przynaglenia. Ks. Michał usłyszał, że ma wziąć stolik i pójść pod sklep z dopalaczami. Spędził tam ponad cztery godziny, modląc się na różańcu, czytając Pismo Święte, odmawiając brewiarz. W tym czasie przewinęło się blisko 50 młodych, klientów punktu. Wtedy zrozumiał, że maksyma św. Jana Bosko, która towarzyszy mu od lat: „Trzeba być z młodymi, bo wtedy mniej grzeszą”, ma być także w ten sposób realizowana. Ruszył więc swoją młodzież ze wspólnoty Dobrego Pasterza. Odtąd spotykają się codziennie pod punktami sprzedaży dopalaczy. Modlą się za młodych – 20-30-latków, przychodzących do sklepów, i za nastolatków, którzy kupują narkotyki u dilerów, ale i za tych, którzy zabijają polską młodzież. To pospolite wielkie ruszenie spotkało się z ogromnym wsparciem mieszkańców Pabianic, zwykłych ludzi, którzy na widok modlitewnych patroli przystają, zdejmują czapki, czynią znak krzyża i deklarują pomoc. Ks. Michała wspiera też proboszcz parafii św. Mateusza. Wikary rozmawia z klientami sklepów – widać po nich wielkie zagubienie i pustkę, ale też wewnętrzne pragnienie dobra i Boga – podkreśla. – Widać, że nikt nie pokazał im, że jest furtka, że nie są potępieni – dodaje. Zdarzyła się także sytuacja, w której człowiek handlujący dopalaczami zadeklarował, że już nie będzie ich rozprowadzał. Teraz wspiera działania księdza. Jak zakończy się pabianicka akcja? Czy modlitewna krucjata poruszy serca i sumienia odpowiedzialnych i przymykających oko na szkodliwą działalność? Czy poruszy tych, którzy sami nie biorąc, robią pieniądze na krzywdzie drugiego człowieka? Czy młodzi zrozumieją, że nie w dragach trzeba szukać szczęścia? O to trzeba się modlić. Dlatego apelujemy do naszych czytelników – choćby duchowo, wesprzyjcie pabianicką akcję.

2016-05-24 13:23

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Abp Depo: polska młodzież jest największą nadzieją Europy i świata

[ TEMATY ]

młodzi

abp Wacław Depo

Niedziela Palmowa

Grzegorz Gadacz/TV Niedziela

„Kochani młodzi przyjaciele potwierdzacie prawdę, że polska młodzież w wieku od 16 do 29 lat jest największą nadzieją Europy i świata, bo w rankingach aż 84 procent przyznaje się do Boga objawionego w Chrystusie” - mówił w homilii abp Wacław Depo, metropolita częstochowski, do młodych, którzy zgromadzili się w Niedzielę Palmową, 25 marca w archikatedrze częstochowskiej Świętej Rodziny na diecezjalnych obchodach 33. Światowego Dnia Młodzieży.

Główne obchody rozpoczęły się na placu św. Jana Pawła II przed archikatedrą Świętej Rodziny, gdzie odbyło się czuwanie modlitewno-ewangelizacyjne.

CZYTAJ DALEJ

5 cytatów - Ks. Wyszyński we wspomnieniach powstańców warszawskich

2021-08-01 09:04

[ TEMATY ]

kard. Stefan Wyszyński

kard. Wyszyński

AFSK

Ks. Prymas Wyszyński z Matką Elżbietą Czacka i Marią Okońską w Laskach

Ks. Prymas Wyszyński z Matką Elżbietą Czacka i Marią Okońską w Laskach

"Ks. Wyszyński zarządzał modlitwy, żeby lekarz wrócił. Niemcy nam go zwolnili" - Prymas Tysiąclecia w okresie Powstania Warszawskiego.

Kapelan Armii Krajowej w Grupie "Kampinos", pseudonim "Radwan III", szpital powstańczy w Laskach - to podstawowe fakty o posłudze wówczas księdza profesora Stefana Wyszyńskiego podczas Powstania Warszawskiego. "Szczupły, wysoki (...) nasz prymas, tylko myśmy tego nie wiedzieli" - tak ks. Wyszyńskiego zapamiętali uczestnicy zrywu stolicy z 1944 roku. Cytaty pochodzą z Archiwum Historii Mówionej Muzeum Powstania Warszawskiego.

CZYTAJ DALEJ

Powstanie Warszawskie. „To nie była tylko walka” - wspomnienia łączniczki

2021-08-01 11:22

[ TEMATY ]

Powstanie Warszawskie

Anna Przewoźnik

"Wiśka" - Bogumiła Kulik, z domu Rankowska

"Wiśka" - Bogumiła Kulik, z domu Rankowska

"Wiśka" - Bogumiła Kulik, z domu Rankowska. Do powstania poszła mając lat 16. Dziś jest ostatnią mieszkającą w Częstochowie uczestniczką Powstania Warszawskiego. Mimo swoich 93 lat doskonale pamięta tamte dni. Jej wojenny życiorys jest podobny wielu nastolatkom z pierwszego pokolenia II Rzeczpospolitej, wychowanych w patriotycznych rodzinach wspieranych przez szkołę. Rzetelna edukacja i miłość ojczyzny dała im siłę, by z determinacją bronili jej niepodległości. Bogumiła Kulik, choć urodzona w Poznaniu, dzieciństwo i młodość spędziła na warszawskiej starówce. Od 1946 r. jest mieszkanką Częstochowy.

Rodzina

CZYTAJ DALEJ

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję