Reklama

Głos z Torunia

Dziękczynienie za dar Eucharystii

W Toruniu odbył się diecezjalny dzień skupienia dla członków i sympatyków Ruchu Rodzin Nazaretańskich

Niedziela toruńska 24/2016, str. 7

[ TEMATY ]

Rodziny Nazaretańskie

Elżbieta Czapiewska

Pomnik Rodziny Nazaretańskiej przy sanktuarium pw. Maryi Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu

Pomnik Rodziny Nazaretańskiej przy sanktuarium pw. Maryi Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu

Do Torunia przyjechaliśmy 29 maja i już na samym początku mile zaskoczyło nas miasto tętniące życiem. Na promenadzie przy Bulwarze i Starówce przechadzały się tłumy ludzi korzystających z pogodnych chwil długiego majowego weekendu. My natomiast zapragnęliśmy te chwile poświęcić Bogu, biorąc udział w dniu skupienia Ruchu Rodzin Nazaretańskich. Miejscem spotkania było Centrum Dialogu Społecznego, w którym czasowo rolę gospodarzy pełnili Maria i Wojciech Osińscy – wieloletni animatorzy.

Spotkanie rozpoczęło się wystawieniem Najświętszego Sakramentu, w czasie którego odmówiliśmy Koronkę do Miłosierdzia Bożego, jak również była możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania oraz rozmowy z kierownikiem duchowym. Następnie wzięliśmy udział w Mszy św. Z potrzeby serc złożyliśmy intencję dziękczynną za dar Eucharystii, która wraz z chrztem i bierzmowaniem, znajduje się w centrum wtajemniczenia chrześcijańskiego i stanowi źródło życia Kościoła. Z tego sakramentu miłości wypływa w istocie wszelka autentyczna droga wiary, komunii i świadectwa.

Liturgia Słowa tego dnia nawiązywała do pięknej modlitwy Salomona, który modlił się za cudzoziemców słowami: „Niech wszystkie narody ziemi poznają Twe imię”, jak również do Ewangelii wg św. Łukasza ukazującej głęboką wiarę setnika. Słowo Boże wygłosił ks. kan. Sylwester Ćwikliński, moderator RRN diecezji toruńskiej. Zachęcał on do refleksji nad tym, jak bliska więź łączyła sługę i setnika, jego pana. Pomimo tak wielu różnic występujących między nimi, zarówno stanowych, jak i poglądowych, potrafili budować życzliwe wzajemne relacje. Bardzo ważne dla nas współcześnie jest to budowanie dobrych relacji z bliźnimi, relacji opartych na miłości braterskiej, ponieważ wtedy może działać Bóg, który jest miłością.

Reklama

W grupach w postawie pokory, wzywając wstawiennictwa i opieki Maryi, dzieliliśmy się doświadczeniem miłującej obecności Boga, nawiązując do zagadnień miłości braterskiej i zastanawialiśmy się nad tym, jak głęboka jest nasza wiara.

Na zakończenie dnia skupienia odbyła się agapa, w czasie której mieliśmy okazję do tego, by przy kawie nieco się posilić. W godzinach wieczornych, po rozesłaniu, niektórzy z nas udali się jeszcze na koncert do toruńskiej bazyliki katedralnej, a inni pojechali zwiedzić sanktuarium pw. Maryi Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II. Jakież było nasze zaskoczenie i podziw dla piękna tego obiektu sakralnego. Ogromną radość w naszych sercach wywołały usytuowane u podnóży bazyliki postacie przedstawiające Rodzinę Nazaretańską. Szczęśliwi wracaliśmy do domów, dziękując Panu Bogu za wszystko, co nas tego dnia spotkało.

Szersze informacje na temat działalności Ruchu Rodzin Nazaretańskich na stronie internetowej: www.rrn.info.pl

2016-06-09 10:15

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Licheń: Rekolekcje Ruchu Rodzin Nazaretańskich

[ TEMATY ]

rekolekcje

Rodziny Nazaretańskie

Licheń

Biuro Prasowe Sanktuarium Maryjnego w Licheniu Starym

Pochylając się na tematami „Niech mi się stanie” oraz „Z Maryją prowadzeni przez Ducha Świętego” członkowie Ruchu Rodzin Nazaretańskich (RRN) spotkali się w Sanktuarium Maryjnym w Licheniu Starym na dorocznych rekolekcjach. W spotkaniu, które potrwa do niedzieli, 27 stycznia, bierze udział 370 osób- dorosłych, młodzieży i dzieci.

Na pytanie dlaczego osoby należące do Ruchu Rodzin Nazaretańskich przyjeżdżają do Lichenia, aby przeżyć zimowe rekolekcje formacyjne, ks. Krzysztof Dulny, organizator rekolekcji, odpowiada:

CZYTAJ DALEJ

Modlitwa św. Jana Pawła II o pokój

Boże ojców naszych, wielki i miłosierny! Panie życia i pokoju, Ojcze wszystkich ludzi. Twoją wolą jest pokój, a nie udręczenie. Potęp wojny i obal pychę gwałtowników. Wysłałeś Syna swego Jezusa Chrystusa, aby głosił pokój bliskim i dalekim i zjednoczył w jedną rodzinę ludzi wszystkich ras i pokoleń.

CZYTAJ DALEJ

Łódź: Polska Stasiaka

2022-11-30 09:00

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Archiwum prywatne

W Instytucie Europejskim znany i lubiany dziennikarz Wiktor Świetlik prezentował swoją najnowszą książkę pt. „Polska Stasiaka”.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję