Reklama

Niedziela Podlaska

Kleszczele

Rodzina Bogiem silna

Niedziela podlaska 25/2016, str. 6

[ TEMATY ]

rodzina

MOKSiR

Komenda Powiatowa Policji w Hajnówce pokazała sprzęt policyjny i symulator wypadków

Komenda Powiatowa Policji w Hajnówce
pokazała sprzęt policyjny i symulator wypadków

Pod takim hasłem 29 maja po raz piąty mieszkańcy gminy Kleszczele świętowali Dzień Rodziny. Tradycyjnie, zgodnie z duchem ekumenizmu, organizatorami święta były parafia pw. św. Zygmunta oraz prawosławna parafia pw. Zaśnięcia Najświętszej Maryi Panny. Uroczystości rozpoczęły się od liturgii w cerkwi pw. Zaśnięcia Najświętszej Maryi Panny oraz Eucharystii w kościele pw. św. Zygmunta.

Reklama

O godz. 14 ks. Jan Krasowski i ks. mitrat Mikołaj Kiełbaszewski tradycyjnie otworzyli piknik rodzinny na placu przy plebanii katolickiej. Ks. Jan Krasowski gorąco i serdecznie przywitał wszystkich zebranych, a szczególnie wiernych oraz zaprzyjaźnionych gości, którzy mimo dużych odległości każdego roku przybywają na wspólne świętowanie. Na naszą lokalną uroczystość przybyli: Mieczysław Gmiter, delegat ministra MSWiA Jarosława Zielińskiego, poseł do Sejmu RP Dariusz Piątkowski z małżonką, pełnomocnik wojewody podlaskiego ds. mniejszości narodowych i etnicznych Wojciech Przygoński, generał Ryszard Siewierski, dziekan hajnowski ks. Zbigniew Niemyjski, burmistrz Kleszczel Aleksander Sielicki z małżonką.

W atmosferę rodzinnego świętowania wprowadziła część artystyczna przygotowana przez grupę nastolatek pod kierunkiem Wandy Kropiwnickiej. W dalszej kolejności wystąpili soliści i miejscowe zespoły. Niezwykłe życzenia otrzymały dzieci od „Babci Teresy” w postaci bajki „Pchła Szachrajka”. Rodzinny festyn uatrakcyjniali: jednostka OSP w Kleszczelach z pokazem sprzętu i zawodami sportowo-pożarniczymi, motocykliści, organizując przejażdżki, Komenda Powiatowa Policji w Hajnówce, która pokazała sprzęt policyjny i symulator wypadków. Jednak największe wrażenie zrobiły wozy bojowe, którymi przyjechali żołnierze z 18. Białostockiego Pułku Rozpoznawczego. Zarówno dzieci, jak i dorośli z zainteresowaniem oglądali broń i sprzęt wojskowy. Można było także zobaczyć wnętrze wozu bojowego i zrobić pamiątkowe zdjęcia.

W trakcie festynu odbył się również kiermasz ciast zorganizowany przez pracownice marketu. Uzyskany dochód przeznaczą na pomoc w leczeniu chorej koleżanki z Kleszczel Barbary Okuń. Przez wszystkie lata niezawodnie „Karczma u Walentego” wspierała rodzinne świętowanie bigosem i grochówką z kuchni polowej. W tym roku dochód ze sprzedaży bigosu i grochówki także zostanie przeznaczony na rzecz p. Basi. Imprezę zakończył koncert muzyczny Marcina Kiełbaszewskiego i jego gości.

2016-06-15 11:08

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Budżet dobry dla rodzin

Trwają prace nad ostatecznym kształtem budżetu na rok 2020. Co przyniesie on Polakom?

Posłowie na ostatnim posiedzeniu Sejmu nie zgodzili się na odrzucenie projektu budżetu, jak chciała opozycja, i zdecydowali, by szczegółowe zapisy tzw. ustawy okołobudżetowej, która ma zapewnić jego prawidłową realizację, były dalej procedowane w komisjach. Można się spodziewać, że już wkrótce będziemy mieć nowy budżet.

CZYTAJ DALEJ

Caritas dzieciom. Wakacyjne atrakcje dla najmłodszych

2021-07-26 14:23

[ TEMATY ]

Caritas

Caritas Polska

Zbliża się półmetek tegorocznej Wakacyjnej Akcji Caritas. Z wypoczynku na koloniach, półkoloniach i krótszych wyjazdach organizowanych przez diecezjalne Caritas w różnych rejonach Polski skorzysta tego lata około 8 tys. osób. Akcja jest finansowana ze zbiórek organizowanych przez Caritas. Niestety dla wielu dzieci w Polsce wyjazd na wakacje, z uwagi na trudną sytuację materialną, wciąż pozostaje w sferze marzeń. W tym roku akcja nabrała dodatkowego znaczenia, dając dzieciom szansę na integrację i odbudowanie relacji z rówieśnikami po okresie izolacji i nauki zdalnej.

Nauka zdalna i brak codziennego kontaktu odcisnęły swoje piętno na najmłodszych. Jak przyznaje Maryla Jaskułowska, wychowawczyni na koloniach Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej w Urlach nad Liwcem, część dzieci wyjeżdża na wakacje zamknięta w sobie, obarczona bagażem trudnych doświadczeń z czasu pandemii. Otwierają się pod wpływem zajęć integracyjnych, opowiadają o swoich przeżyciach, odnajdują radość we wspólnej zabawie.

CZYTAJ DALEJ

Na tydzień przed pielgrzymką na Jasną Górę

2021-07-26 23:49

[ TEMATY ]

pielgrzymka świdnicka

archiwum prywatne

Pielgrzymka Świdnicka

Pielgrzymka Świdnicka

Już za kilka dnia ze świdnickiej katedry wyruszy 18. Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Po raz pierwszy wszystkie grupy wyjdą razem.

Tydzień przed wyjściem pielgrzymki skontaktowaliśmy się z Centrami Pielgrzymkowymi poszczególnych grup z zapytaniem, jak idą przegotowania: - W grupie 1 – świdnickiej – na liście mamy 63 osoby, z pewnością także kilkanaście osób dołączy wraz z ks. Adamem z Wir. Cały czas monitorujemy i oświadczenia o zdrowiu, a także ilość osób zaszczepionych i niezaczepionych. Dużo w tym roku jest biurokracji, ale czuwamy nad tym – mówi Anna Iwancz.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję