Reklama

Polska

Gdyby ktoś pytał – św. Jana 7

W drodze z krakowskiej kurii na Jasną Górę papież Franciszek zaplanował osobisty przystanek. Zanim wsiądzie na lotnisku do helikoptera, odwiedzi klasztor sióstr prezentek w Krakowie

Niedziela Ogólnopolska 30/2016, str. 39

[ TEMATY ]

ŚDM w Krakowie

Archiwum Zgromadzenia

Kompleks klasztorny Sióstr Prezentek w Krakowie

Kompleks klasztorny Sióstr Prezentek w Krakowie

Wiadomość o wizycie papieża Franciszka w naszym klasztorze przyjęłyśmy z ogromnym zaskoczeniem. Nie wierzyłyśmy, że jest to możliwe, że Ojciec Święty znajdzie czas na odwiedziny jednego z wielu klasztorów w Krakowie w czasie tak ważnych dni dla młodych całego świata. Ale kiedy dowiedziałyśmy się, że Franciszek przyjął zaproszenie do nawiedzenia naszego klasztoru, by bliżej poznać zgromadzenie sióstr, którego przedstawicielki pracują w jego prywatnym magazynie, nasza radość była i jest trudna do opisania. Od momentu potwierdzenia tego punktu programu wizyty Papieża w Polsce zaczęłyśmy się zastanawiać nad tym, co zrobić, by godnie go przyjąć w naszym domu. Wiemy już, że wspólne spotkanie odbędzie się na terenie kościółka pw. św. Jana i będzie trwało kilkanaście minut. Wezmą w nim udział w większości siostry ze wspólnoty krakowskiej oraz przedstawicielki zgromadzenia ze wszystkich wspólnot w Polsce i poza jej granicami. Oprócz sióstr obecna będzie również reprezentacja uczniów naszych szkół z Krakowa i z Rzeszowa oraz nauczyciele i przedstawiciele Rady Rodziców.

Wszyscy przygotowujemy się na to spotkanie przede wszystkim duchowo, przez modlitwę, rzetelne wykonywanie swoich obowiązków oraz intensywne śledzenie nauczania papieskiego. Niektórzy uczą się też języka włoskiego, by móc porozmawiać z Papieżem osobiście, oraz ćwiczą śpiew piosenek, które będą wykonywane w czasie papieskiej wizyty.

2016-07-20 08:36

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Warszawa: rekordowo dużo zgłoszeń na Światowe Dni Młodzieży

[ TEMATY ]

Kraków

ŚDM w Krakowie

ŚDM Campus Misericordiae - Pole Miłosierdzia/facebook.com

Do udziału w centralnych wydarzeniach Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016 zgłosiło się już blisko 600 tys. uczestników - podała rzeczniczka ŚDM Dorota Abdelmoula podczas warszawskiej prezentacji szczegółowego programu wizyty Ojca Świętego w Polsce. Jak podkreśliła, tyle zgłoszeń to rekord w porównaniu ze spotkaniami organizowanymi w innych krajach.

Rzeczniczka ŚDM wskazała, że spośród wszystkich zarejestrowanych dotąd osób, 170 tys. to Polacy. W spotkaniu z papieżem w Krakowie weźmie udział młodzież ze 185 krajów z całego świata. Według szacunków organizatorów w niedzielnej Mszy Posłania na Campus Misericordiae może uczestniczyć od 1,5 do 2 mln wiernych, z czego 2/3 to osoby niezarejestrowane. Dlatego diecezje będą rozdawać wiernym specjalne foldery, w których wskażą miejsca uczestnictwa w liturgii wieńczącej Światowe Dni Młodzieży.

CZYTAJ DALEJ

Msza św. krok po kroku

Rozumienie znaków i symboli, gestów i postaw pozwala nam świadomie i owocnie uczestniczyć we Mszy św.

Każdy, kto poważnie traktuje swoje chrześcijaństwo, wie, że we Mszy św. należy uczestniczyć. Ale nie wszyscy zadają sobie pytanie, czym owo uczestnictwo jest i co należy zrobić, aby stało się ono świadome, czynne i owocne, czyli właśnie takie, jakie powinno być. Na pewno odpowiednie uczestnictwo nie ogranicza się jedynie do wypełnienia pierwszego przykazania kościelnego, czyli do fizycznej obecności w kościele w każde niedzielę i święto nakazane. Aby prawdziwie uczestniczyć we Mszy św., nie wystarczy także być tylko skupionym i pobożnym oraz gorliwie się modlić. To zbyt mało, a nawet można powiedzieć, że nie do końca o to by chodziło. Warto więc przyglądnąć się naszemu uczestnictwu we Mszy św. i spróbować odnaleźć, co w niej jest naprawdę ważne.

CZYTAJ DALEJ

Zostało mało czasu. Pomagają ciężko choremu Oliwierowi

2022-11-30 20:57

[ TEMATY ]

kiermasz

akcja charytatywna

SMA

Agnieszka Smaza

Kiermasz ciast i haftowanych obrazów przy parafii w Inwałdzie.

Kiermasz ciast i haftowanych obrazów przy parafii w Inwałdzie.

Wierni kilku parafii diecezji pomogli ciężko choremu Oliwierowi Komanowi z Wadowic.

W parafii Narodzenia NMP w Inwałdzie odbył się kiermasz ciast oraz haftowanych obrazów z motywami religijnymi.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję