Reklama

Niedziela Wrocławska

Homo viator – człowiek w drodze

Pielgrzymka jest doświadczeniem tego, co jest istotą chrześcijaństwa, a więc: homo viator – człowiek w drodze. Kiedy jestem w drodze, i to w drodze do takiego celu, do Domu Matki, duchowego Domu Polaków, wtedy realizuje się moje zasadnicze powołanie człowieka i chrześcijanina: być w drodze. Człowiek, pozbawiony niepotrzebnych tobołów, obciążeń, wolny od tego wszystkiego, co tak krępuj, idzie na spotkanie z Bogiem!
(Ks. Stanisław Orzechowski)

Podsumować krótko pielgrzymkę to tak, jakby przejść te kilometry bez jednego pęcherza. Możliwe, ale niezwykle trudne. 36. Piesza Pielgrzymka Wrocławska na Jasną Górę znów zaniosła pęki polnych kwiatów do Najczulszej Matki, dołączając prośby i z serca płynące dziękczynienie. Ponad 150 kilometrów pokonanych w najtrudniejszy z możliwych sposobów przez ponad 1500 pielgrzymów; perfekcyjnie działające służby (kolejne 200 osób); tysiące wyczekujących wieści z trasy bliskich i pątników z grupy duchowej. Kolejne rekolekcje w drodze – za nami.

2016-08-11 10:02

Pełna treść tego i pozostałych artykułów z NIEDZIELI 33/2016 w wersji drukowanej tygodnika lub w e-wydaniu .

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Diecezjalna pielgrzymka Grup Modlitwy Ojca Pio

Niedziela toruńska 10/2016, str. 6

[ TEMATY ]

pielgrzymka

Wiesław Kozłowski

Pątnicy w San Giovanni Rotondo

Pątnicy w San Giovanni Rotondo

Ojciec Święty Franciszek zaprosił do Watykanu dwóch wielkich spowiedników w ich doczesnym obrazie – relikwiach – św. Ojca Pio i św. Leopolda Mandicia. Obaj zakonnicy byli pokornymi sługami konfesjonału. Znali wagę sakramentu pojednania i moc miłosierdzia, a troską o ludzkie dusze zjednywali rzesze wiernych na całym świecie.

CZYTAJ DALEJ

Watykan: bliżej beatyfikacji założycielki Zgromadzenia Małych Sióstr Niepokalanego Serca Maryi.

2021-06-19 13:49

Margita Kotas

19 czerwca 2021 roku Ojciec Święty Franciszek przyjął na audiencji Jego Eminencję kardynała Marcello Semeraro, Prefekta Kongregacji Spraw kanonizacyjnych. Podczas audiencji Papież upoważnił tę Kongregację do promulgowania 1 dekretu o cudzie, 1 dekretu o męczeństwie oraz pięciu – heroiczności cnót. Jeden z dekretów o heroiczności cnót dotyczy Polki, siostry Anieli Róży Godeckiej (1861-1937), założycielki Zgromadzenia Małych Sióstr Niepokalanego Serca Maryi.

Aniela Róża Godecka urodziła się w 1861 r. w Rosji – w mieście Korczewa nad Wołgą. Jej ojciec Jan Godecki pracował tam jako lekarz powiatowy. Choć pochodzili z Mińszczyzny, rodzice Anieli zdecydowali się na przeniesienie się w głąb Rosji, gdyż chcieli ustrzec się przed przymusowym przejściem na prawosławie. Natalia Godecka, z domu Bachtysto, pochodziła z rodziny unitów, więc po ukazie z 1839 r., nakazującym unitom przejście do Cerkwi prawosławnej, zostałaby „zagarnięta”, jak pisała po latach jej córka, przez religię panującą.

CZYTAJ DALEJ

Moderator Ruchu Światło-Życie: postawmy w życiu Boga na pierwszym miejscu

„Oazy wakacyjne mają być rekolekcjami, w których znowu na pierwszym miejscu postawimy Pana Boga” – przypomniał moderator generalny Ruchu Światło-Życie ks. Marek Sędek, który 19 czerwca podczas Diecezjalnego Dnia Wspólnoty sprawował Eucharystię w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kętach na Podbeskidziu.

Spotkanie zgromadziło około 300 przedstawicieli wspólnoty Ruchu: Oazy Dzieci Bożych, Oazy Młodzieżowej, Oazy Dorosłych oraz Rodzin Domowego Kościoła.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję