Reklama

Niedziela Rzeszowska

Budy Głogowskie

Muzyką i śpiewem chwalili Boga

Niedziela rzeszowska 46/2016, str. 7

[ TEMATY ]

muzyka

Ks. Piotr Potyrała

W Centrum Caritas w Budach Głogowskich 8 października odbył się IV Wojewódzki Festiwal Pieśni i Piosenki Religijnej. Jego organizatorem jest Zespół Szkół w Budach Głogowskich. Do ośrodka Caritas przybyli fani muzyki religijnej, którzy podzielili się swoimi talentami. Celem Festiwalu było spotkanie młodych artystów, którzy wspólnie wychwalali Boga przez dar muzyki i śpiewu oraz radosne przeżywanie takich wartości jak wiara, kultura i dobre obyczaje.

Patronat honorowy nad festiwalem objęli: ordynariusz diecezji rzeszowskiej bp Jan Wątroba, wicemarszałek województwa podkarpackiego Bogdan Romaniuk, podkarpacki kurator oświaty Małgorzata Rauch i burmistrz Głogowa Małopolskiego Paweł Baj.

Występy artystów oceniała komisja konkursowa, w której skład weszli: ks. kan. Paweł Zimny – proboszcz parafii z Bud Głogowskich, Monika Lesiak – nauczycielka szkoły muzycznej w Głogowie Młp., Irena Markowicz – dziennikarka Polskiego Radia Rzeszów, Katarzyna Cesarz – kustosz Muzeum im. Kardynała Adama Kozłowieckiego w Hucie Komorowskiej i Piotr Grygiel – instruktor Amatorskiego Ruchu Artystycznego Miejsko-Gminnego Domu Kultury w Głogowie Małopolskim. Wszyscy uczestnicy festiwalu zaprezentowali wysoki poziom, dlatego trudno było wyłonić zwycięzców.

Konkurs był okazją do zaprezentowania swoich umiejętności, a także do zdobycia nowych doświadczeń, które pozwolą uczestnikom rozwijać swoje talenty i w przyszłości osiągać jeszcze lepsze wyniki.

* * *

Jury nagrodziło następujących uczestników:

Kategoria zespoły – klasy I-III: I miejsce – ZS w Głogowie Młp., II miejsce – ZS w Budach Głogowskich, III miejsce – ZS w Wysokiej Głogowskiej, SP w Lipnicy.

Kategoria soliści – klasy I-III: I miejsce – Aurelia Modras z SP w Kramarzówce, II miejsce – Julia Świder z ZS w Pogwizdowie Nowym, III miejsce – Aleksandra Szumierz z SP w Kramarzówce.

Wyróżnienia: Martyna Grygiel z SP w Stykowie, Weronika Kubiś z SP w Lipnicy, Amelia Micał z ZS nr 2 w Stobiernej.

Reklama

Kategoria zespoły – klasy IV-VI: dwa równorzędne I miejsca – ZS w Głogowie Młp. i ZS w Wysokiej Głogowskiej, dwa równorzędne II miejsca – SP nr 3 w Rzeszowie i ZS w Przewrotnem, dwa równorzędne III miejsca – SP w Kopciach i SP w Nowej Sarzynie.

Wyróżnienia: SP nr 2 w Kolbuszowej, ZS w Budach Głogowskich.

Kategoria soliści – klasy IV-VI: I miejsce – Anna Świątek z SP w Trzebownisku, II miejsce – Gabriela Tomaka z SP w Trzebownisku, III miejsce – Jacek Piech z SP w Nowej Sarzynie.

Wyróżnienia: Ilia Augustyn z ZS w Racławówce, Anna Szczygieł z SP w Kramarzówce, Justyna Sałata z SP w Stykowie.

2016-11-08 12:11

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Jednemu Panu śpiewamy

Niedziela zamojsko-lubaczowska 31/2018, str. I

[ TEMATY ]

muzyka

Ewa Monastyrska

Gościem Dni Muzyki Sakralnej był Męski Kwartet Muzyki Cerkiewnej IKOS

Gościem Dni Muzyki Sakralnej był Męski Kwartet Muzyki Cerkiewnej IKOS

Jednemu Panu śpiewamy”– to hasło Dni Muzyki Sakralnej, które 20 i 21 lipca br. odbyły się w Tomaszowie Lubelskim. Podczas dwóch dni zostały zorganizowane dwa koncerty. Pierwszy miał miejsce w cerkwi św. Mikołaja Cudotwórcy w Tomaszowie. W tym roku wystąpił Męski Kwartet Muzyki Cerkiewnej IKOS z Wrocławia i Torunia.

CZYTAJ DALEJ

Bielawa. Wyróżniony za wrażliwość na drugiego człowieka

2023-02-03 09:00

[ TEMATY ]

Bielawa

ks. Daniel Marcinkiewicz

ks. Mirosław Benedyk

Ks. kan. Daniel Marcinkiewicz z parafią w Bielawie związany jest od blisko 20 lat

Ks. kan. Daniel Marcinkiewicz z parafią w Bielawie związany jest od blisko 20 lat

Wieloletni duszpasterz parafii Wniebowzięcia NMP ks. kan. Daniel Marcinkiewicz, został dostrzeżony przez świeckie media i nominowany do prestiżowej nagrody.

Kapituła konkursowa jednego z dolnośląskich dzienników, przyznała nominację ks. Marcinkiewiczowi do tytułu Osobowość Roku 2022 powiatu dzierżoniowskiego, w kategorii „Działalność społeczna i charytatywna”. Tym samym doceniono wkład i pracę kapłana w życie lokalnej społeczności, który od wielu lat pomaga najbardziej potrzebującym mieszkańcom Bielawy, przygotowując i wydając im paczki żywnościowe. Niedziela Świdnicka nie raz informowała o działalności charytatywnej kapłana, który nie tylko karmi, ale i wychowuje swoich podopiecznych.

CZYTAJ DALEJ

Watykan: Franciszek spotka się z Cyrylem jedynie w warunkach pokoju

„Ojciec Święty nie traci nadziei na spotkanie za Patriarchą Moskwy i Wszechrusi Cyrylem, ale może do niego dojść tylko w sytuacji pokojowej, tak by rozmowy dotyczyły wyłącznie kwestii teologicznych” – powiedział w rozmowie z korespondentem agencji Tass, sekretarz Stolicy Apostolskiej ds. stosunków z państwami, abp Paul Richard Gallagher.

Abp Gallagher podkreślił ponadto że przygotowania do spotkania zwierzchników obu Kościołów chrześcijańskich rozpoczną się dopiero na początku okresu pokoju. „Papież chce spotkać się z Cyrylem nie w czasie wojny, by nic nie odwracało uwagi od kwestii teologicznych” - wyjaśnił wysoki przedstawiciel Stolicy Apostolskiej. Abp Gallagher dodał, że sam jest w stałym kontakcie z szefem Wydziału ds. Zewnętrznych Stosunków Kościelnych Rosyjskiej Cerkwi Prawosławnej, metropolitą wołokołamskim Antonim.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję