Reklama

Niedziela Rzeszowska

Budy Głogowskie

Muzyką i śpiewem chwalili Boga

Niedziela rzeszowska 46/2016, str. 7

[ TEMATY ]

muzyka

Ks. Piotr Potyrała

W Centrum Caritas w Budach Głogowskich 8 października odbył się IV Wojewódzki Festiwal Pieśni i Piosenki Religijnej. Jego organizatorem jest Zespół Szkół w Budach Głogowskich. Do ośrodka Caritas przybyli fani muzyki religijnej, którzy podzielili się swoimi talentami. Celem Festiwalu było spotkanie młodych artystów, którzy wspólnie wychwalali Boga przez dar muzyki i śpiewu oraz radosne przeżywanie takich wartości jak wiara, kultura i dobre obyczaje.

Patronat honorowy nad festiwalem objęli: ordynariusz diecezji rzeszowskiej bp Jan Wątroba, wicemarszałek województwa podkarpackiego Bogdan Romaniuk, podkarpacki kurator oświaty Małgorzata Rauch i burmistrz Głogowa Małopolskiego Paweł Baj.

Reklama

Występy artystów oceniała komisja konkursowa, w której skład weszli: ks. kan. Paweł Zimny – proboszcz parafii z Bud Głogowskich, Monika Lesiak – nauczycielka szkoły muzycznej w Głogowie Młp., Irena Markowicz – dziennikarka Polskiego Radia Rzeszów, Katarzyna Cesarz – kustosz Muzeum im. Kardynała Adama Kozłowieckiego w Hucie Komorowskiej i Piotr Grygiel – instruktor Amatorskiego Ruchu Artystycznego Miejsko-Gminnego Domu Kultury w Głogowie Małopolskim. Wszyscy uczestnicy festiwalu zaprezentowali wysoki poziom, dlatego trudno było wyłonić zwycięzców.

Konkurs był okazją do zaprezentowania swoich umiejętności, a także do zdobycia nowych doświadczeń, które pozwolą uczestnikom rozwijać swoje talenty i w przyszłości osiągać jeszcze lepsze wyniki.

* * *

Jury nagrodziło następujących uczestników:

Kategoria zespoły – klasy I-III: I miejsce – ZS w Głogowie Młp., II miejsce – ZS w Budach Głogowskich, III miejsce – ZS w Wysokiej Głogowskiej, SP w Lipnicy.

Reklama

Kategoria soliści – klasy I-III: I miejsce – Aurelia Modras z SP w Kramarzówce, II miejsce – Julia Świder z ZS w Pogwizdowie Nowym, III miejsce – Aleksandra Szumierz z SP w Kramarzówce.

Wyróżnienia: Martyna Grygiel z SP w Stykowie, Weronika Kubiś z SP w Lipnicy, Amelia Micał z ZS nr 2 w Stobiernej.

Kategoria zespoły – klasy IV-VI: dwa równorzędne I miejsca – ZS w Głogowie Młp. i ZS w Wysokiej Głogowskiej, dwa równorzędne II miejsca – SP nr 3 w Rzeszowie i ZS w Przewrotnem, dwa równorzędne III miejsca – SP w Kopciach i SP w Nowej Sarzynie.

Wyróżnienia: SP nr 2 w Kolbuszowej, ZS w Budach Głogowskich.

Kategoria soliści – klasy IV-VI: I miejsce – Anna Świątek z SP w Trzebownisku, II miejsce – Gabriela Tomaka z SP w Trzebownisku, III miejsce – Jacek Piech z SP w Nowej Sarzynie.

Wyróżnienia: Ilia Augustyn z ZS w Racławówce, Anna Szczygieł z SP w Kramarzówce, Justyna Sałata z SP w Stykowie.

2016-11-08 12:11

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Radosne misyjne granie

Już po raz trzeci 17 sierpnia odbył się piknik „Radosne Misyjne Granie”, mający na celu zebranie środków na renowację kościoła w parafii La Union w Ekwadorze. Pracuje w niej ks. Wiesław Podgórski.

CZYTAJ DALEJ

Dramat mieszkańców wyspy La Palma po wybuchu wulkanu

2021-09-22 17:26

[ TEMATY ]

pomoc

Hiszpania

wulkan

Vatican News

wulkan La Palma

wulkan La Palma

Trudna sytuacja panuje na wyspie La Palma. Erupcja wulkanu zmusiła do ewakuacji ponad 6 tys. osób, a spływająca lawa zniszczyła już blisko dwieście budynków mieszkalnych.

„Boimy się o ludzi, którzy stracili bliskich i dobytek całego życia. Oddajemy się w ręce Boga” – powiedział ks. Domingo Guerra, 79-letni proboszcz w El Paso, gdzie znajduje się wulkan.

CZYTAJ DALEJ

Kielce: bazylika miejscem Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej

2021-09-22 19:31

[ TEMATY ]

koncert

Kielce

koncert organowy

Karol Porwich/Niedziela

Od niedzieli 26 września przez cały miesiąc w bazylice katedralnej będą trwały koncerty wybitnych artystów z Polski i Europy, z wykorzystaniem katedralnych organów po ich przebudowie, której dokonała firma organmistrzowska „Zych”. Remont organów to wotum kielczan na jubileusz 850 lat bazyliki.

Po remoncie organy mają 45 głosów. Traktura, czyli sposób przenoszenia ruchu klawiszy, została przywrócona do najstarszej, mechanicznej wersji. Natomiast kontuar, czyli część instrumentu, na której gra organista – jest nowoczesny, cyfrowy.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję