Reklama

Niedziela Świdnicka

Drzewko Adwentowe – serce dla serca

Niedziela świdnicka 50/2016, str. 1

[ TEMATY ]

adwent

drzewko adwentowe

Ks. Daniel Marcinkiewicz

W okresie Adwentu wiele organizacji katolickich tradycyjnie organizuje akcje charytatywne mające na celu wsparcie materialne i duchowe osób potrzebujących – samotnych matek z dziećmi, ubogich rodzin oraz bezdomnych i uzależnionych. Jedną z takich form jest „Drzewko Adwentowe”, które od 8 lat organizuje Parafialny Zespół Caritas przy parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Bielawie.

Ks. prał dr Stanisław Chomiak, proboszcz parafii Wniebowzięcia NMP w Bielawie, wyjaśnia, że akcja „Drzewko Adwentowe” ma na celu pomoc najuboższym dzieciom z parafii. W kościele umieszczane jest drzewko lub choinka z koszyczkami, serduszkami czy aniołkami, na których znajdują się informacje o dziecku potrzebującym pomocy”. – Wolontariusze Parafialnego Zespołu Caritas oraz pedagodzy ze szkół podstawowych wcześniej opracowują listę dzieci potrzebujących. W tym roku naszą akcją obejmujemy także dzieci z ośrodka szkolno-wychowawczego prowadzonego przez siostry augustianki z Bielawy – informuje ks. Chomiak.

– Od początku tej szlachetnej akcji jako rodzina włączamy się w pomoc dzieciom najbardziej potrzebującym. Sami nie możemy mieć potomstwa. Dlatego, gdy tylko pojawił się ten pomysł w naszej parafii, nie wahaliśmy się z mężem, aby wziąć w nim udział – wyjaśnia Krystyna z Bielawy. – Co więcej, mój mąż robi takiego samego anioła bądź serduszko, lub jak jest w tym roku koszyczek, który zabieramy z „Drzewka Adwentowego” po to, by na stole wigilijnym ten anioł był z nami przy miejscu, które pozostawiamy puste. Daje nam to ogromną satysfakcję, że dziecko, które obdarowaliśmy w danym roku, jest w dniu Bożego Narodzenia duchowo razem z nami. Oczywiście, nie brakuje wzruszenia, na które czekamy cały rok – dodaje Krystyna.

– Mamy pragnienie, aby dzieci z uboższych rodzin miały weselsze święta. Każdy, kto ma do czynienia z dziećmi, wie, jak bardzo potrzebne jest takie wsparcie. Parafia to idealne miejsce do przeprowadzania tej formy pomocy – powiedział Krystian, mąż i ojciec trójki dzieci z Bielawy.

Reklama

– Czas Adwentu mobilizuje nie tylko do przeżyć duchowych, związanych z Roratami, rekolekcjami, przemianą duchową. To również czas miłosierdzia, czyli dzielenia się tym, co mam, z najbardziej potrzebującymi, w tym przypadku z dziećmi – mówi Urszula. – W tym roku przygotuję dwie paczki, już zabrałam koszyczki z drzewka, gdyż przez cały rok odkładałam na ten cel pieniądze – dodaje.

W tym roku akcją adwentowego drzewka pomocy zostanie objęte blisko siedemdziesiąt dzieci z całej parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Bielawie.

2016-12-07 13:52

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Świdnica. Bp Adam Bałabuch - Kościół nie jest zamknięty na nikogo

2022-11-26 17:45

[ TEMATY ]

adwent

bp Adam Bałabuch

ks. Mirosław Benedyk/Niedziela

Bp Adam Bałabuch poświęcił wieniec adwentowy

Bp Adam Bałabuch poświęcił wieniec adwentowy

- Wielość grzechów popełnianych przez ludzi Kościoła zdaje się zaprzeczać prawdzie, że jest on święty – mówił bp Adam Bałabuch podczas uroczystych Nieszporów rozpoczynających nowy rok liturgiczny i duszpasterski.

Przewodniczący wieczornej liturgii, biskup pomocniczy diecezji świdnickiej, w sobotę 26 listopada pobłogosławił wieniec, przypominając, że jesteśmy ludźmi oczekiwania.

CZYTAJ DALEJ

Ewangelia na niedzielę: Jakie jest przesłanie Jana Chrzciciela na moje tu i teraz?

2022-12-03 16:23

[ TEMATY ]

rozważanie

rozważanie Słowa Bożego

S. Amata CSFN

Określenie: „w owym czasie” sprawia wrażenie, że działalność Jezusa i Jana Chrzciciela przypada na jakieś mityczne „kiedyś”. Tak nie jest. Według danych historycznych początek działalności Jana przypada między 27 a 28 r. n.e. Jego osoba i orędzie wywoływały wówczas nadzwyczajne poruszenie. Nareszcie pojawił się prorok! Nie dziwi więc, że ciągnęły do Niego tłumy. Szczególną rolę Chrzciciela w historii zbawienia podkreślają w komentarzach na II niedzielę Adwentu, 4 grudnia, Danuta Piekarz i ks. Piotr Szyrszeń SDS.

1. Wystąpił Jan Chrzciciel

CZYTAJ DALEJ

PSP: Tragiczny weekend – 6 ofiar pożarów i czadu

2022-12-05 08:13

[ TEMATY ]

straż

PAP/Tomasz Wiktor

Aż sześć osób zginęło w miniony weekend w wyników pożarów i zatrucia czadem – poinformował w poniedziałek rzecznik KG PSP bryg. Karol Kierzkowski.

Do najbardziej dramatycznego zdarzenia doszło w niedzielę w Ustroniu (woj. śląskie). W wyniku eksplozji – najprawdopodobniej - gazu dom składający się z dwóch mieszkań został całkowicie zniszczony. Spod gruzów ratownicy wydobyli żywą kobietę. Trafiła do szpitala. Dwie inne osoby poniosły śmierć.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję