Reklama

Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. św. Franciszka z Asyżu w Legnicy

Rok założenia szkoły - 1957 r., uprawnienia szkoły publicznej - 1980 r.
Dyrektor szkoły - o. mgr Józef Szańca
25 nauczycieli - wszyscy z tytułem magistra, mianowani lub dyplomowani, prowadzą zajęcia zgodnie ze swoimi kwalifikacjami.
Klasy 18-osobowe; dwa oddziały; przedmioty wiodące: humanistyczne i lingwistyczne; matem.-informat., powstają też inne - zgodnie z zainteresowaniami uczniów.
Szkoła mieści się w samym centrum miasta. Od dworca - kilka minut pieszo.
Szkoła na miejscu posiada:
- stołówkę i internat dla młodzieży męskiej
- bibliotekę i czytelnię
- siłownię w pełni wyposażoną i boisko
- gabinet medyczny
- oratorium
- dobrze wyposażone pracownie, zwłaszcza komputerowo-inform., fiz., biol. i inne
- kółka zainteresowań powstają na bieżąco według zainteresowań uczniów lub potrzeby pomocy w nauce; m. in. są kółka: teatralne, języka pol. i języków obcych, komputerowe, fiz., hist., matem., filmowo-fotogr., biblijne, sportowe i inne.
- języki obce: angielski, niemiecki, dla chętnych - łaciński.
Szczególny akcent w szkole i internacie położony jest na atmosferę przyjaźni, radości, poszanowania każdego człowieka. Celem pracy szkoły jest dobro ucznia, dojrzałości osoby, wewnętrzne przyjęcie chrześcijańskich zasad życia, zwłaszcza przykazania miłości Boga i bliźniego, kształtowanie patriotyzmu, postaw społecznych w duchu miłości i sprawiedliwości. Staramy się również nieść indywidualną pomoc każdemu tak w nauce, jak i w różnych problemach, przygotować do dorosłego życia, odczytać swoje życiowe powołanie.
ul. Partyzantów 25, 59-220 LEGNICA 2,
tel. 76-724-42-14 (od godz. 10.00 do 19.00);
fax 72-442-00; 0-608-504-117
kloleg@ofmconv.org.pl www.franciszkanie.pl www.OFMConv.pl/Klo
GIMNAZJUM im. św. Franciszka z Asyżu w LEGNICY (adres szkoły i internatu, języki obce, kółka zainteresowań i inne informacje - jw. o Liceum).
Liceum organizuje pielgrzymkę do Włoch 12-22 lipca
całkowity koszt: 980 zł. Zgłoszenia pod adresem Liceum.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Dziewczyna z nieba

Niedziela Ogólnopolska 3/2020, str. 46-47

[ TEMATY ]

wywiad

pasja

Krzysztof Tadej

Skromna, życzliwa i odważna. W 2019 r. zdobyła mistrzostwo świata w akrobacji szybowcowej. Pokonała zawodników z 13 państw. Jest pierwszą kobietą w historii, która zdobyła ten tytuł.

Krzysztof Tadej: Szybowce kojarzą się ze spokojnymi, cichymi i wolnymi lotami. Czy tak jest również, gdy wykonujesz akrobacje szybowcowe?

CZYTAJ DALEJ

Co naprawdę świętujemy?

W Boże Narodzenie warto odpowiedzieć sobie na kilka ważnych pytań: Dlaczego Syn Boży stał się człowiekiem? Po co nastąpiło Wcielenie? Po co żłóbek i kolędy?
Po co przygotowania i karp, i choinki?

W wyznaniu wiary mówimy: „On to dla nas, ludzi, i dla naszego zbawienia zstąpił z nieba. I za sprawą Ducha Świętego przyjął ciało z Maryi Dziewicy”. Jezus przychodzi do człowieka, staje się człowiekiem dla nas i dla naszego zbawienia, abyśmy mieli uczestnictwo w życiu Bożym. Słowo stało się ciałem, aby nas zbawić, to znaczy, aby nas zjednoczyć z Bogiem, aby dać nam możliwość zamieszkania z Nim w wieczności, co więcej – abyśmy mogli lepiej wniknąć w Bożą miłość.

CZYTAJ DALEJ

Łódź: Medal Niepodległości dla o. Józefa Łągwy SJ

2021-09-26 11:57

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Marek Kamiński

Wicewojewoda łódzki Krzysztof Ciecióra odznaczył Złotymi, Srebrnymi i Brązowymi Krzyżami Zasługi, a także Medalami Stulecia Odzyskania Niepodległości przyznanymi przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę, najbardziej zasłużonych społeczników w województwie łódzkim. Medalem 100 – lecia Odzyskania Niepodległości przyznanym przez Mateusza Morawieckiego Prezesa Rady Ministrów został odznaczony o. ppor. Józef Stanisław Łągwa, jezuita z Sanktuarium Najświętszego Imienia Jezus w Łodzi.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję