Reklama

Niedziela Podlaska

Sarnaki pielgrzymowali do św. Józefa

Niedziela podlaska 14/2017, str. 6

[ TEMATY ]

pielgrzymka

św. Józef

Archiwum pielgrzymów

Piesza Nowenna to czas błogosławiony, gdyż poprzez swój udział mogliśmy głosić innym Chrystusa, nie tylko słowem, ale i konkretną postawą – mówili jej uczestnicy

Piesza Nowenna to czas błogosławiony, gdyż poprzez swój udział mogliśmy głosić innym Chrystusa, nie tylko słowem, ale i konkretną postawą – mówili jej uczestnicy

Tradycją naszej sarnackiej parafii jest piesza Nowenna ku czci św. Józefa. Także w tym roku, od 10 do 18 marca br., grupa parafian pielgrzymowała z kościoła św. Stanisława Biskupa i Męczennika do kaplicy w Lipnie pw. św. Józefa.

Św. Józef, jako przybrany ojciec Chrystusa, jest dla nas wzorem posłuszeństwa Bogu, wiary, pracowitości, męstwa, czystości, pięknej miłości, skromności, ubóstwa itp. W Nowennie kapłani ukazywali nam te przymioty Świętego w odniesieniu do naszego życia.

Nowenna rozpoczęła się wieczorną Mszą św. Potem pielgrzymi, ok. 70-80 osób, wraz z księżmi Piotrem i Grzegorzem, ruszyli w drogę do Lipna. Ośmiokilometrowy odcinek pokonali w półtorej godziny. Czas ten został dobrze wykorzystany. Był śpiew, modlitwy i konferencje. W związku z przypadającą w tym roku setną rocznicą objawień fatimskich cykl 9 konferencji odnosił się do zadań, jakie w Fatimie objawiła Maryja. Potem przyszedł czas na modlitwę różańcową, zakończoną Litanią do Najświętszej Maryi Panny, modlitwą w intencjach Ojca Świętego i za zmarłych.

Reklama

Czas i kilometry szybko mijały, ani się człowiek obejrzał, a już ze śpiewem na ustach wchodziliśmy do kaplicy w Lipnie. Tutaj miało miejsce wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy Nowenny. Po błogosławieństwie Najświętszym Sakramentem był czas na agapę, którą przygotowywali mieszkańcy Lipna.

Pragniemy podziękować wszystkim, którzy nie szczędzili trudu w przygotowanie i bezpieczne przeprowadzenie pielgrzymów z Sarnak do Lipna. Dziękujemy p. Tomaszowi i jego wnuczkowi Mateuszowi, którzy zadbali o nasze bezpieczeństwo na trasie pielgrzymki. W sposób szczególny dziękujemy mieszkańcom Lipna za hojność i dary serca w postaci poczęstunku. Dziękujemy wszystkim, którzy poprzez śpiew, modlitwę i obecność włączyli się w to dzieło modlitewne. W sposób szczególny pragniemy podziękować kapłanom. Ks. proboszczowi Andrzejowi Jakubowiczowi za duchowe wsparcie i głoszone kazania. Ks. Piotrowi Pędzichowi i ks. Grzegorzowi Zasłonce za obecność na trasie, wygłoszone konferencje, modlitwę i wspólny śpiew.

Mamy nadzieję, że trud i modlitwa, której byliśmy częścią, będzie owocowała w życiu naszym i naszych rodzin oraz całej wspólnoty parafialnej.

2017-03-30 09:37

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Nogi pielgrzyma potrzebują modlitwy…

[ TEMATY ]

pielgrzymka

…ale nie tylko nogi. Potrzebuje jej cały pielgrzym, ze swym ochoczym sercem i utrudzonym ciałem, potrzebują modlitewnego wsparcia wszystkie pielgrzymkowe inicjatywy.

CZYTAJ DALEJ

Abp Pawłowski nuncjuszem w Grecji

2022-12-01 12:30

[ TEMATY ]

Grecja

Krzysztof Kwaśniewicz/pl.wikipedia.org

Polski arcybiskup Jan Romeo Pawłowski został nuncjuszem apostolskim w Grecji. Papieską nominację ogłosiło dziś Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej.

Abp Jan Romeo Pawłowski urodził się 23 listopada 1960 roku w Biskupcu (archidiecezja warmińska), jako pierwszy z czterech synów Stanisława i Magdaleny. W 1979 roku wstąpił do Prymasowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Gnieźnie. Święcenia kapłańskie przyjął 1 czerwca 1985 roku z rąk kardynała Józefa Glempa. W latach 1985-1987 pracował jako wikariusz w parafii farnej w Bydgoszczy, pełniąc jednocześnie funkcję sekretarza ówczesnego wikariusza biskupiego dla Bydgoszczy biskupa Jana Wiktora Nowaka. W latach 1987–1991 przebywał w Rzymie, gdzie odbył studia na Papieskim Uniwersytecie Gregoriańskim, uwieńczone doktoratem z prawa kanonicznego. W tym samym czasie w odbył studia specjalistyczne w Papieskiej Akademii Kościelnej, przygotowujące do pracy w placówkach dyplomatycznych Stolicy Apostolskiej.

CZYTAJ DALEJ

Ukraina: kolejny kapłan porwany przez rosyjskich żołdaków

2022-12-01 21:14

Karol Porwich/Niedziela

Nowy biskup pomocniczy egzarchatu donieckiego Maksym Ryabukha powiedział włoskiej telewizji katolickiej Tv2000, że ks. Oleksandr, młody proboszcz z Melitopola, został schwytany w swoim kościele i wywieziony w nieznane miejsce. Według najnowszych rekonstrukcji ksiądz został wypędzony z terenów okupowanych i znajduje się obecnie na Zaporożu

„Po odprawieniu Mszy św. do parafii weszli jacyś rosyjscy żołnierze i pogardziwszy katolikami, modlitwą i ich byciem razem, pojmali i wywieźli w nieznane miejsce ks. Ołeksandra Bogomaza, młodego proboszcza z Melitopola” – powiedział biskup-nominat. Jest to trzeci kapłan katolicki aresztowany w ciągu kilku dni przez rosyjskie wojsko bez postawienia zarzutów. Ks. Oleksandr został wzięty siłą w swoim kościele, na oczach skamieniałych wiernych.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję