Reklama

Wiadomości

Kraków: trwa akcja „Rodacy – Bohaterom”

W Krakowie trwa zbiórka paczek oraz pieniędzy na rzecz polskich kombatantów – byłych żołnierzy AK i ich rodzin oraz polskich środowisk mieszkających na Litwie, Białorusi, Ukrainie i Mołdawii. „Dla tych osób każdy gest i przejaw pamięci ze strony Polaków jest ważny. Staje się znakiem wdzięczności za walkę o niepodległość naszej ojczyzny i opiekę nad polskością za granicą” – powiedziała KAI Elżbieta Wach, koordynatorka akcji.

[ TEMATY ]

pomoc

BOŻENA SZTAJNER

Inicjatywa „Rodacy – Bohaterom” prowadzona jest po raz szósty przez studentów Akademii Ignatianum w Krakowie oraz Stowarzyszenie „ Odra-Niemen”. Akcję można wesprzeć darami rzeczowymi, jak i datkiem materialnym.

W ramach zbiórki darów przede wszystkim gromadzone są artykuły chemii gospodarczej oraz artykuły żywnościowe o przedłużonej dacie ważności. Zbiórka powyższych artykułów odbywa się w gmachu Akademii Ignatianum w Krakowie (ul. Kopernika 26, szatnia w podziemiach) do 20 grudnia (w godz. 8.00-19.00). Zebrane rzeczy zostaną przekazane w formie paczek, do których zostaną dołączone kartki z życzeniami.

Reklama

„Z doświadczenia wiemy, że największe zainteresowanie wsparciem zbiórki przypada tuż przed jej zakończeniem. Obecnie najbardziej poszukujemy cukru, oleju, kasz, słodyczy, a także warzyw i owoców w puszce” – przedstawiła aktualne potrzeby Elżbieta Wach. Dodała, że ważne jest to, aby dary znajdowały się w opakowaniach umożliwiających ich bezpieczny transport.

Akcja polega także na zbiórce pieniędzy, które zostaną przeznaczone na wsparcie finansowe kombatantów i polskich środowisk w zakresie pomocy medycznej i sanatoryjnej, transport paczek na Kresy oraz ochronę polskich miejsc pamięci na Kresach. Dary finansowe można wpłacać na konto Stowarzyszenia „ Odra-Niemen”: 41 1440 1185 0000 0000 1283 9308.

Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu 881 081 054 lub pod adresem e-mail rodacy.bohaterom@ignatianum.edu.pl, a także na stronach internetowych www.ignatianum.edu.pl oraz www.rodacybohaterom.pl.

Organizatorzy akcji zapowiedzieli, że podziękowaniem dla darczyńców będzie Msza św. oraz koncert kolęd w wykonaniu Chóru i Orkiestry Kameralnej Bazyliki oo. Cystersów w Mogile, który odbędzie się 11 stycznia 2015 r. w Bazylice Najświętszego Serca Pana Jezusa oo. Jezuitów w Krakowie.

2014-12-16 19:45

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

W Watykanie utworzono fundusz solidarnościowy na rzecz Filipin

[ TEMATY ]

pomoc

Tracy O / Foter.com / CC BY-SA

Papieska Rada ds. Duszpasterstwa Migrantów i Podróżujących ustanowiła specjalny fundusz pomocy dla Filipin, podległy apostolatowi ludzi morza. Jest on przeznaczony na realizację długotrwałych projektów odbudowy we współpracy z duszpasterstwem ludzi morza z tego wyspiarskiego kraju azjatyckiego. Wkład początkowy funduszu wynosi 10 tys. dolarów. Inicjatywa watykańska jest jednym z licznych konkretnych działań, podejmowanych na całym świecie na rzecz pomocy Filipinom spustoszonym przez tragiczny tajfun Haiyan. Liczba ofiar śmiertelnych przekroczyła 4 tys., ciągle jednak są to oceny tymczasowe. Ci, którzy przeżyli, mogą liczyć na pomoc z zewnątrz jedynie w ograniczonym stopniu, biorąc pod uwagę rozległość archipelagu nawiedzonego przez żywioł.

CZYTAJ DALEJ

#adwentoweŚwiadectwo: Bez rąk, bez nóg, bez ograniczeń!

2021-11-29 08:06

[ TEMATY ]

duchowość

adwent

Adwent2021

#AdwentoweInspiracje

foto: facebook.com/NickVujicic

Tak często w naszym życiu narzekamy. Nie mamy tego, czy tamtego. Warto w czasie adwentu zatrzymać się i spojrzeć na swoje życie jako na całość. Mamy nogi, ręce - to już wielki dar. Nick Vujicic nie otrzymał tego daru, mimo to jego życie wypełnione jest wdzięcznością i radością. W pierwszym artykule serii #AdwentoweInspiracje, poznajcie wyjątkowe świadectwo Nicka!

Nick Vujicic w wyniku rzadkiej choroby tetra-amelia urodził się bez rąk i nóg. Z powodu swojej niepełnosprawności cierpiał na depresję i jako 10-letni chłopiec próbował popełnić samobójstwo.

CZYTAJ DALEJ

Abp Gänswein: Benedykt XVI zaszczepił się "z przekonania"

2021-12-01 16:39

[ TEMATY ]

Benedykt XVI

szczepienia

Grzegorz Gałązka

Abp Georg Gänswein, prywatny sekretarz papieża seniora Benedykta XVI, popiera wezwania papieża Franciszka do szczepień na koronawirusa. Jak powiedział w wywiedzie dla "Vatican Magazine" Benedykt XVI i on sam również zostali zaszczepieni po raz trzeci. "I to z przekonania" - dodał. W odniesieniu do przeciwników szczepień w Kościele arcybiskup przestrzegł przed odnoszeniem kwestii szczepień do kwestii wiary. "Nie należy nikogo zmuszać do szczepień", powiedział abp Gänswein i dodał: "Ale trzeba odwołać się do sumienia". Zapytany, czy papież senior widzi to podobnie, arcybiskup odpowiedział: "Inaczej nie kazałby się szczepić trzy razy".

Abp Gänswein przypomniał sytuację przewodniczącego Konferencji Episkopatu Włoch, kard. Gualtiero Bassettiego, który ciężko zachorował na koronawirusa jesienią 2020 roku, kiedy szczepionki przeciwko niemu nie były jeszcze dostępne, i prawie zmarł. "Kard. Bassetti poinformował, jak okrutne to było i że mógł tylko ostrzec przed jakąkolwiek formą ideologicznej krucjaty przeciwko szczepieniom", powiedział abp Gänswein.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję