Reklama

Kościół nad Odrą i Bałtykiem

Nawrócona wiedźma w Międzyzdrojach

Pod koniec wakacyjnego sezonu, 25 sierpnia br., w międzyzdrojskiej Bibliotece Miejskiej odbyło się autorskie spotkanie z Patrycją Hurlak, aktorką znaną nam z seriali „Klan”, „Blondynka” oraz prowadzącą nowy program w TVP2 „Ukryte skarby”

Niedziela szczecińsko-kamieńska 39/2017, str. 5

[ TEMATY ]

spotkanie

Archiwum prywatne

Pamiątkowa fotografia z Patrycją Hurlak

Pamiątkowa fotografia
z Patrycją Hurlak

Patrycja przez ponad 20 lat związana była z czarną magią. Historię swojego nawrócenia opisała w książce „Nawrócona wiedźma”. Kolejna jej książka pt. „Zakochani są wśród nas” jest zbiorem historii o prawdziwej, spełnionej i radosnej miłości. Opisuje w niej spotkania z ludźmi, którzy zwyciężyli trudy życia miłością, która naprawdę istnieje, a o której my często nie mamy pojęcia.

Reklama

Aktorka opowiedziała przybyłym gościom, jak doświadczyła w swoim życiu nawrócenia i co spowodowało, że dzisiaj jest tak blisko Boga. Pochodzi ze Świdnicy. Wychowała się w rodzinie wierzącej, ale niestety niepraktykującej, czyli niewierzącej, jak sama przyznała: „…wiara wymaga od nas, abyśmy modlili się, chodzili do kościoła, głosili dobre słowo, czego zabrakło w mojej rodzinie. Jeśli tego nie robimy, oddalamy się od Boga i zapominamy o Nim, czyli przestajemy wierzyć…”. Patrycja wyznała, że miała w swoim życiu czas, kiedy interesowała się czarną magią. Wpadła w sidła horoskopów, amuletów, wywoływania duchów, talizmanów i wróżek. Tak bardzo „wciągnęła” się w ten świat, że w pewnym momencie uznała siebie za wyjątkową osobę. Tak zaczęło się rzucanie klątw i przekleństw. Nie zdawała sobie sprawy z tego, że robi źle. Ciężko było jej odróżnić, co jest dobre, a co złe. Wewnętrznie jednak ciągle szukała szczęścia. Mimo iż miała wszystko, bo po ludzku osiągnęła zawodowy sukces, spełniała się jako aktorka, grając w filmach i serialach, podjęła się również pracy reżysera, ale jednak w głębi nie czuła się szczęśliwa. Kiedy zaczęła odczuwać myśli samobójcze, postanowiła po raz pierwszy od dawna szczerze i prawdziwie zwrócić się do Boga o pomoc. To był ten moment, kiedy Bóg wysłuchał jej wołania i posłał jej „czterech proroków”, czyli osoby, które uświadomiły Patrycji, że robi źle. To był przełomowy moment w życiu kobiety.  

Patrycja Hurlak przyznała, że jej droga do nawrócenia była bardzo kręta i nadal ciągle trwa. Każdego dnia pielęgnuje swoją wiarę i już nigdy nie chciałaby wrócić na złą drogę. Codziennie uczestniczy w Eucharystii, która daje jej siłę w codziennym życiu i jest dla niej zjednoczeniem z Bogiem. Książki, które pisze, są świadectwem przemiany życiowej, o której chciała opowiedzieć czytelnikom, ustrzec ich przed czyhającym złem. Zrobiła swoją otwartością i świadectwem życia duże wrażenie na przybyłych gościach.

Aktorka opowiedziała również o programie, który prowadzi w telewizyjnej dwójce pt. „Ukryte skarby”. Jedna z części będzie o ukrytych skarbach na wyspie Wolin. Zachęca w nim do odwiedzenia ciekawych miejsc w naszym kraju, które warto zobaczyć. Serdecznie dziękujemy jej i organizatorom tego spotkania.

2017-09-21 09:32

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Goście w muzeum

Niedziela sandomierska 36/2016, str. 6-7

[ TEMATY ]

młodzi

spotkanie

Archiwum autora

Goście z Ukrainy wraz z wolontariuszami z Majdanu Królewskiego

Goście z Ukrainy wraz z wolontariuszami z Majdanu Królewskiego

Podczas Dni Misyjnych w diecezjach przed wyjazdem do Krakowa młodzi ludzie, którzy przybyli z różnych krajów do Polski, mieli możliwość zapoznania się z kulturą, historią i tradycją danego regionu. W dniach od 20 do 22 lipca Muzeum kard. Adama Kozłowieckiego SJ w Hucie Komorowskiej odwiedziło blisko 350 osób z Ukrainy, Kazachstanu, Indii, Nigerii, Hiszpanii, Wenezueli, Ekwadoru, Kanady i Stanów Zjednoczonych. – Każde spotkanie rozpoczynało się odśpiewaniem hymnu Światowych Dni Młodzieży w języku danej narodowości. Młodzi pielgrzymi poznawali życie i działalność misyjną kard. Kozłowieckiego jak również mogli oglądać przygotowane na ten czas specjalne ekspozycje związane z pobytem Kardynała w obozach koncentracyjnych. Pracownicy i wolontariusze muzeum przygotowali wielojęzyczny przewodnik, który ułatwiał zwiedzenie obiektu. Każda grupa prezentowała charakterystyczne dla kraju swojego pochodzenia śpiewy, młodzi opowiadali również o ciekawych tradycjach ze swoich ojczyzn. Nie brakowało wspólnych zabaw integracyjnych przy muzyce z danego państwa, które doskonale jednoczyły młodych ludzi. Wśród proponowanych zajęć odwiedzający mogli sami przygotować regionalne placki pod opieką Koła Gospodyń Wiejskich z Huty Komorowskiej, tworzyli „obrazy nie z tej ziemi” na przeźroczach, malowali swoje twarze i kostkę przed muzeum. Park przy muzeum stał się miejscem odpoczynku i wspólnego biesiadowania przy posiłku – informuje dyrektor placówki ks. Daniel Koryciński.

CZYTAJ DALEJ

Maryjny wrześniowy tydzień

2021-08-31 12:08

Niedziela Ogólnopolska 36/2021, str. 24-25

[ TEMATY ]

Maryja

Bożena Sztajner/Niedziela

Być może dla wielu ludzi – nawet żarliwych chrześcijan – tytuły Maryjne to tylko „inne nazwy tego samego” albo, co gorsza, jakiś przerost gorliwości czcicieli. Tymczasem to coś zupełnie innego. Mamy do czynienia z niezwykłym teologicznym zjawiskiem.

Matka Boża jest jedna, ale ma Ona wiele sanktuariów; w setkach liczymy też Jej święta. Jest wciąż ta sama, a co chwilę inna – Niepokalana, Różańcowa, Fatimska, Jasnogórska... Nawet w swych objawieniach wciąż przychodzi inaczej. Bywa czarnolica albo jasnowłosa, ubrana w szaty ciemne jak nocne niebo albo odziana w słoneczną biel... Wciąż inna, bo niewypowiedziana, nieskończona w swej tajemnicy. Ma w sobie coś z... Boga i podobnie jak On jest dla nas niepojęta. Krótko wyjaśnił to św. Maksymilian: „Maryja jest nie tylko «Matką» – Ona jest Matką «Bożą». Bóg, który jest nieogarniony i nawet wszystkie ludzkie słowa nie są w stanie oddać Jego tajemnicy, jest owocem Jej żywota! Stąd i Maryja pozostaje dla nas wielką świętą tajemnicą.

CZYTAJ DALEJ

Adoracja to obecność

2021-09-21 20:21

Karol Porwich/Niedziela

„Chrystus w konsekrowanej hostii jest obecny, i my - adorując tę hostię – jesteśmy obecni. Niczym Maryja i Jan stajemy pod krzyżem Pana, czerpiąc siłę z Jego błogosławionej ofiary”- mówił bp Adrian Galbas. Biskup pomocniczy diecezji ełckiej przewodniczył Mszy św. w gołdapskiej konkatedrze pw. NMP Matki Kościoła rozpoczynającej peregrynację Monstrancji z Medjugorie.

Od wtorku 21 września w gołdapskiej konkatedrze pw. Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła jest możliwość adoracji Jezusa Eucharystycznego w Monstrancji z Medjugorje. Monstrancja będzie w Gołdapi do środy 29 września a docelowo zostanie wkomponowana w Ołtarz Adoracji w Medjugorje.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję