Reklama

Czekają na naszą pomoc

2017-10-31 11:27


Niedziela Ogólnopolska 45/2017, str. 57

Ratunek dla Maksa

„Pieniądze za życie syna – nigdy nie myślałam, że będę musiała ratować swoje dziecko w ten sposób. Jeśli mi nie pomożecie, Maks nie wyjedzie, a ja będę patrzyła, jak umiera. Nikt już nie chce nas leczyć. W klinice w Wiedniu lekarze zbadali Maksia i ocenili, że jest szansa, że synek może być zdrowy, że jeśli szybko podejmiemy leczenie, będziemy mogli jeszcze kiedyś pojechać razem na wakacje. Za swoim dzieckiem pójdę wszędzie i będę prosiła każdego, bo nie ma dla mnie cenniejszej rzeczy niż jego życie. Pomóżcie nam przetrwać. Pomóżcie mu przeżyć – to mój jedyny syn!”. Mama 12-letni Maksymilian z Tychów cierpi na guza mózgu – wyściółczak anaplastyczny III stopnia. Chłopiec przeszedł już 5 operacji. Niestety, żadna nie była skuteczna. Guz stopniowo rośnie i rozmnaża się. Nie pomaga również chemioterapia. Jedynym ratunkiem jest podjęcie leczenia w klinice w Wiedniu.

Po konsultacjach stwierdzono, że Maksymilian kwalifikuje się na terapię, która jest jego ostatnim ratunkiem. Niestety, leczenie nie jest refundowane, pieniądze trzeba zebrać we własnym zakresie. Pełna terapia trwa 2 lata i kosztuje ok. 406 tys. euro. Kwotę tę wpłaca się w ratach, co pół roku po 101,5 tys. euro.

Wpłat na rzecz Maksa można dokonywać przez stronę internetową Fundacji Siepomaga: https://www.siepomaga.pl/zabijmyraka . Jest tam opisana historia choroby chłopca.

Reklama

Norbert

11-letni Norbert z Pajęczna lubi grać w koszykówkę, marzy, aby być kucharzem i pracować w restauracjach, a kiedyś otworzyć własny lokal. Przeszkodą w tej drodze, a także w nawiązywaniu znajomości z rówieśnikami jest brak lewego ucha. Chłopiec urodził się z niewykształconą prawidłowo małżowiną uszną oraz z zarośniętym przewodem słuchowym zewnętrznym. Mikrocja, bo taką nazwę nosi wada wrodzona, na którą cierpi, zdarza się raz na ok. 10 tys. urodzeń, a medycyna wciąż nie zna przyczyny tej choroby. Norbert czeka na rekonstrukcję małżowiny usznej, a potem kanału słuchowego. Zabieg ten polega na pobraniu chrząstki własnej z żebra, z której zostanie wyrzeźbione ucho, a następnie wszyte w miejsce brakującego lewego ucha. Termin operacji został wyznaczony na 16 grudnia br. Koszt zabiegu to 15 tys. zł. Suma jest niebagatelna dla jego matki, która wychowuje samotnie czworo dzieci i nie ma stałego zatrudnienia. Norberta można wspierać finansowo przez stronę Caritas: https://pomagam.caritas.pl/pomozmy-norbertowi-zrealizowac-marzenia albo dokonywać wpłat na konto Caritas Archidiecezji Częstochowskiej: nr 09 1020 1664 0000 3902 0026 7476, z dopiskiem: „Pomoc dla Norberta Pietrzaka”. Rodzina prosi też o wsparcie modlitewne.

Jaś

Mama chłopca w liście do redakcji pisze: „Jaś urodził się 23 marca 2008 r., jest chory na mózgowe porażenie dziecięce. Jest dzielnym i wesołym dzieckiem. Naszym celem jest pomoc synkowi, która polega na organizowaniu szeroko pojętej rehabilitacji ruchowej, pomocy logopedycznej, psychologicznej i ortopedycznej. Wspieramy synka i robimy wszystko, by jego stan ulegał poprawie. Prosimy o pomoc, finansowe wsparcie naszych wysiłków”.

Wpłaty na rzecz chłopca można kierować na konto: Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”, ul. Łomiańska 5, 01-685 Warszawa, Bank BPH SA, nr konta: 15 1060 0076 0000 3310 0018 2615, koniecznie z dopiskiem: 8518 Jan Machowski – darowizna na pomoc i ochronę zdrowia.

Reklama

Ona by tak chciała służyć ze mną - ministranci stworzyli muzyczny hit!

2019-12-09 09:40

Red.

“Ona by tak chciała służyć ze mną” to pierwsza amatorska superprodukcja Ministranckiej Wytwórni Muzycznej - która od wczoraj podbija Internet! Zrealizowana została na terenie parafii pw. św. Szczepana w Katowicach - Bogucicach i parafii pw. św. Antoniego z Padwy w Dąbrówce Małej.

youtube.com

Utwór w jeden dzień zdobył 120 tyś wyświetleń na serwisie Youtube. Jak piszą sami twórcy ministranckiego hitu: Nasza parodia została stworzona w celach humorystycznych przez prawdziwych ministrantów, a nie jakichś podrabiańców i nie ma na celu nikogo obrazić.

Ministranci stworzonym hitem ukazują, że nie wstydzą się wiary i służby liturgicznej. W humorystyczny sposób dają piękne świadectwo radosnego życia w Kościele.

Utwór "Ona by tak chciała służyć ze mną" spotkał się z bardzo dobrym przyjęciem słuchaczy, poniżej zamieszczamy kilka ciekawych komentarzy:

- Chciałbym to oficjalnie ustanowić hymnem Ministrantów

- chłopaki mam nadzieje ze to dopiero poczatek i jeszcze cos nagracie!

- A jednak ktoś mnie jeszcze zaskoczył XD

- Nooo takie "Ona by tak chciała" to ja rozumiem. Po prostu rewelacja! Świetna robota kochani gratulacje!

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Indonezja: dwukrotnie większa ochrona kościołów w okresie Bożego Narodzenia

2019-12-09 11:08

ts (KAI) / Dżakarta

Ponad 160 tys. funkcjonariuszy sił bezpieczeństwa, dwukrotnie więcej niż przed rokiem, władze Indonezji skierowały do ochrony kościołów chrześcijańskich w okresie Bożego Narodzenia. Według informacji azjatyckiej agencji katolickiej Ucanews obok policji, wojska i pracowników instytucji państwowych, w ochronie, która ma także objąć ważne miejsca turystyczne, będzie też uczestniczyć prawie połowa spośród siedmiu milionów młodych ludzi skupionych w muzułmańskiej organizacji masowej Nahdlatul Ulama. W kraju jest ok. 50 tys. kościołów.

Oleg Zabielin/Fotolia.com

Przewodniczący organizacji, Yaqut Cholil Qoumas podkreślił, że „ochrona zwolenników innych religii, również chrześcijan, jest równoznaczna z ochroną Indonezji”.

Na podwyższone zagrożenie atakami islamistów zwrócił uwagę ekspert od służb specjalnych Stanislaus Riyanta z Uniwersytetu Indonezji. Jako dowód wymienił listopadowy zamach bombowy na kwaterę policji w Medan na północy Sumatry oraz miesiąc wcześniej atak nożownika na ministra bezpieczeństwa.

Zamachy przypisano organizacji Jamaah Ansharut Daulah (JAD), mającej powiązania z grupami terrorystycznymi Państwa Islamskiego. Ekspert Riyanta uważa, że „członkowie JAD mają możliwość rozpocząć ataki, a doskonałą dla nich okazją byłyby uroczystości Bożego Narodzenia i Nowego Roku.

W sposób szczególny mają być chronione kościoły, które już w przeszłości były celem zamachów, jak choćby zaatakowany w maju 2018 kościół Matki Bożej w Surabaya, drugim co do wielkości mieście Indonezji. Widać ponadto, że od 2016 roku islamiści oraz islamistyczne grupy terrorystyczne nasiliły swoją kampanię przeciwko mniejszości chrześcijańskiej, umiarkowanym muzułmanom oraz islamskiej mniejszości szyitów i ahmadów. Jednocześnie indonezyjskie organy bezpieczeństwa podejmują zdecydowane kroki przeciwko terrorowi. Od stycznia zatrzymano ponad sto osób podejrzanych o terroryzm.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Rozumiem