Reklama

Kinowa zabawa z aniołem

Czy zastanawialiście się kiedyś, jak można tanio, a jednocześnie efektywnie spędzić czas i umilić sobie wieczory podczas jesiennej pluchy? I nie tylko wtedy! Jest na to wspaniały sposób. Niedawno wystartowało pierwsze religijne kino internetowe w Polsce. Zawdzięczamy to inicjatywie Andrzeja Sobczyka z Grupy Gloria24.pl i ich współpracy z Domem Wydawniczym Rafael z Krakowa. „Kino pod Aniołem” ma się stać pierwszym chrześcijańskim kinem internetowym, które umożliwi legalny dostęp w dowolnym miejscu i dowolnym czasie do wielu znakomitych filmów religijnych. Repertuar kinowy z każdym dniem staje się coraz bogatszy. W „Kinie pod Aniołem” można obejrzeć takie filmy, jak: „Bóg w Krakowie”, „Uwolnić Asię Bibi”, „Karol, który został świętym”, „Czy naprawdę wierzysz?”, „Zakazany Bóg”, „Ludzie Boga”, „Zaćma” i wiele innych wspaniałych tytułów dla dzieci i młodzieży, a także starszych. Repertuar jest różnorodny. Proponowane filmy są produkcji zarówno polskiej, jak i zagranicznej, a najstarszy z nich powstał w 1991 r. – „Marcelino, chleb i wino”. W większości jednak dominują nowe produkcje. Jest to zatem niewątpliwie kusząca propozycja nie tylko dla fanów kina religijnego, ale także dla każdego, kto ceni sobie dobry, wartościowy repertuar filmowy.

„Kino pod Aniołem” to 12 sal, m.in. o anielskich nazwach: Sala Premier oraz św. Michała, św. Rafała, św. Gabriela, a także Sala Anioła Stróża, dedykowana najmłodszym widzom, Sala Edukacyjna i 7 sal kameralnych. Oferowane produkcje filmowe dostępne są w niskich cenach, nieprzekraczających 10 zł.

Twórcy kina zapowiadają: jest to „przestrzeń, gdzie znajdziesz starannie wyselekcjonowane produkcje. Szukamy filmów, które mogłyby Cię zainteresować, zainspirować, zastanowić, skłonić do zmian w Twym życiu... lub wywołałyby uśmiech na Twojej twarzy. Chcemy Ci zaoferować produkcje, które bez obaw pokażesz swoim dzieciom, polecisz znajomym lub podsuniesz komuś, kto przeżywa trudne momenty w swym życiu”.

Reklama

Twórcy podkreślają, że nie chcą się ograniczać tylko do „bycia źródłem legalnego dostępu do filmów, które opuściły sale kinowe”, ale także pragną „zabiegać o produkcje, które nie były do tej pory dystrybuowane w naszym kraju”, a przede wszystkim chcą „aktywnie wspierać prace nad chrześcijańskim filmem w Polsce”. Jak podkreśla Andrzej Sobczyk: „Oglądając chrześcijańskie tytuły z legalnego źródła, wspiera się twórców kina ewangelizacyjnego i przyczynia się do powstania kolejnych produkcji”.

„Kino pod Aniołem” aż kusi, aby się nim zainteresować, choćby dlatego, że proponuje ono swoim widzom projekcję filmów, których w publicznych salach kinowych zwykle nie ujrzymy, a które z pewnością poruszą i pobudzą do łez i miłości nawet zatwardziałe serca zagubionych ludzi. Może warto się zastanowić nad wspólną, rodzinną projekcją kinową w niedzielne popołudnie? Polecam i serdecznie zapraszam przed ekrany komputerów: www.kinopodaniolem.pl .

Szymon Jan Malinowski, student III roku studiów licencjackich w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu na kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo radiowo-telewizyjne

2018-01-03 10:32

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Czy aborcja we Francji będzie legalna aż do porodu?

2020-08-11 15:09

[ TEMATY ]

aborcja

Francja

pro‑life

Zffoto/fotolia.com

Ciosem nie do przyjęcia nazywały organizacje pro-life nową ustawę bioetyczną, którą przyjęło Francuskie Zgromadzenie Narodowe. Na początku mówiło się jedynie, że wprowadza ona zapłodnienie in vitro dla par lesbijskich i samotnych kobiet. Okazało się jednak, że ustawa, mocno kontestowana przez środowiska prorodzinne, przemyciła również „poprawkę” zezwalającą na aborcję aż do samego porodu - ze względu na „niepokój psychospołeczny” matki.

Zmiany w prawie bioetycznym były przedmiotem masowych protestów, które w ubiegłym roku przetoczyły się przez Francję. Po poprawkach Senatu, na początku tego roku, Zgromadzenie Narodowe powróciło jednak do forsowania bezprecedensowych zmian, wbrew opinii publicznej. Nowe prawo rozszerzyło dostęp do aborcji, zgodziło się na genetyczne modyfikowanie embrionów, chimery i finansowaną przez państwo sztuczną prokreację dla lesbijek i samotnych kobiet.

Organizacje pro-life wskazują, że pretekstem do rozszerzenia aborcji okazał się koronawirus. W czasie pandemii francuski minister zdrowia Olivier Véran nieformalnie zatwierdził „niepokój psychospołeczny” jako usprawiedliwienie dla aborcji po przekroczeniu jej ustawowego terminu. Do tej pory we Francji późne aborcje (po 12. tygodniu ciąży) wymagały zgody lekarza, a możliwość ich dokonania prawnie ograniczono do przypadków poważnych wad rozwojowych lub domniemanej niezdolności do życia dziecka poza organizmem matki, lub gdy ciąża zagraża jej życiu. Nowa ustawa bioetyczna radykalnie to zmienia.

„Francja, która przeżywa zimę demograficzną otworzyła na oścież drzwi kulturze śmierci, zadając samej sobie cios nie do przyjęcia” – podkreślają przedstawiciele organizacji prorodzinnych. Przypominają, że w tym kraju nie rodzi się już wystarczająca liczba dzieci, by zapewnić wymienialność pokoleniową. Wskazują zarazem, że określenie „niepokój psychospołeczny” jest tak niejasne i szerokie, że będzie wykorzystywane w każdym przypadku nieplanowanej lub powikłanej ciąży, a także utrudni wszelkie działania prewencyjne. „W ten sposób umierają cywilizacje, a geniusz ludzki zostaje unicestwiony. Tym, którzy przyjdą po nas, grozi wielkie niebezpieczeństwo” - napisał na Twitterze bp Bernard Ginoux. Odniósł się również do sposobu przegłosowania poprawek, w nocy, bez udziału wielu parlamentarzystów.

Ze względu na zmiany przegłosowane przez deputowanych, ustawa powróci do Senatu jeszcze w tym roku. Ostateczny głos w przypadku niewypracowania kompromisu będzie jednak należał do Zgromadzenia Narodowego. Przewiduje się, że decyzja zapadnie końcem roku.

CZYTAJ DALEJ

Tragiczny wyapdek w Tatrach- zginął ksiądz

2020-08-12 21:39

[ TEMATY ]

śmierć

Tarnów

KSM Tarnów

Z wielkim smutkiem zawiadamiamy, iż dzisiaj w tragicznym wypadku w Tatrach zginął Ksiądz Jaromir Buczak - Asystent Oddziału KSM Trzciana.

Księże Jaromirze, dziękujemy za zawsze otwarte i radosne serce, a także nieustanną gotowość i świadectwo swojego życia. Spoczywaj w pokoju.

Z serca prosimy Was wszystkich o modlitwę - w intencji Duszy Śp. Księdza Jaromira, jak również w intencji wszystkich Jego Bliskich.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję