Reklama

Kościół nad Odrą i Bałtykiem

Promocja suplementu Encyklopedii Szczecina

Niedziela szczecińsko-kamieńska 23/2019, str. 2

[ TEMATY ]

Szczecin

encyklopedia

Leszek Wątróbski

Autorzy podpisują nowy suplement

Autorzy podpisują nowy suplement

Prezentacja suplementu Encyklopedii Szczecina miała miejsce 25 kwietnia br. w Sali pod Piramidą Książnicy Pomorskiej w Szczecinie i połączona była ze sprzedażą tego tomu.

Reklama

Gości powitała w imieniu Książnicy Pomorskiej Bożena Winiarska, zastępca dyrektora. Spotkanie prowadzili Stanisław Krzywicki, prezes Szczecińskiego Towarzystwa Kultury oraz prof. Tadeusz Bielecki – redaktor naczelny wszystkich edycji encyklopedii.

Przypomnę, Encyklopedia Szczecina to zbiorowe dzieło ok. 600 autorów pracujących pod kierownictwem redaktora naczelnego prof. Tadeusza Białeckiego i wydane przez Szczecińskie Towarzystwo Kultury kierowane przez Stanisława Krzywickiego. Encyklopedia zawiera kompletne informacje o historii miasta, jego gospodarce, oświacie, nauce i kulturze, a także wielu innych aspektach życia miasta. Obszerna część Encyklopedii Szczecina poświęcona jest wybitnym mieszkańcom, zarówno tym, którzy zapisali się w historii Szczecina przed laty, jak i tym współczesnym.

Pierwsze wydanie Encyklopedii Szczecina ukazało się (tom I) w 1999 r., (tom II) 2000 r., a w kolejnych latach ukazały się do nich trzy suplementy. Drugie wydanie encyklopedii w jednym tomie dla upamiętnienia 70-lecia polskiego Szczecina, uzupełnione i poprawione, opublikowane zostało pod koniec 2015 r., także przez Szczecińskie Towarzystwo Kultury. W zamyśle redaktora i licznych autorów encyklopedia przeznaczona jest dla szerokiego kręgu odbiorców, zwłaszcza uczniów, studentów i osób zainteresowanych przeszłością oraz współczesnością Szczecina.

2019-06-04 13:09

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Abp Dzięga o obronie życia w rocznicę powstania metropolii szczecińsko-kamieńskiej

[ TEMATY ]

Szczecin

abp Andrzej Dzięga

Bożena Sztajner

25 lat metropolii szczecińsko-kamieńskiej w Dzień Świętości Życia. Te dwa wydarzenia przenikały się w sobotni wieczór w szczecińskiej Bazylice Archikatedralnej. Mszę św. koncelebrowali biskupi całej metropolii pod przewodnictwem pasterza Kościoła na Pomorzu Zachodnim abp. Andrzeja Dzięgi.

Uczestnicy liturgii mogli podjąć się Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, czyli modlitwy w intencji nienarodzonego jeszcze dziecka zagrożonego aborcją.

CZYTAJ DALEJ

Św. Maria Magdalena – pierwszy świadek Zmartwychwstania

Kim była św. Maria Magdalena i dlaczego akurat ona nazywana jest Apostołką Apostołów? Z ks. dr. Markiem Dzikiem, biblistą, rozmawia Irena Markowicz.

CZYTAJ DALEJ

Jutro - 25 lipca, w Dniu Dziadków, można uzyskać specjalny odpust

2021-07-24 17:44

[ TEMATY ]

modlitwa

odpust

dziadkowie

Dzień Dziadka

Dzień Osób Starszych

Pierwszy Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych będzie przeżywany w niedzielę 25 lipca. Penitencjarnia Apostolska zachęca do zyskania odpustu zupełnego tego dnia za siebie albo duszę cierpiącą w czyśćcu. Jakie są warunki? Wylicza je Vatican News.

W celu zyskania odpustu zupełnego należy spełnić tzw. zwykłe warunki, do których zaliczają się: spowiedź sakramentalna, Komunia eucharystyczna i modlitwa w intencjach papieża. Dodatkowym warunkiem może być: uczestnictwo w uroczystościach prowadzonych przez Ojca Świętego w Watykanie albo w innych miejscach na świecie. Wystarczy także odwiedzić osobę chorą lub pomóc jej w potrzebie, aby taki odpust zyskać.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję