Reklama

Polska

Biblia uczy myślenia

Biblia uczy myślenia, działania i wyznania wiary – powiedział biskup Henryk Tomasik z okazji rozpoczętego Tygodnia Biblijnego. W obchody tych dni włączyło się m.in. Radio Plus Radom, które każdego dnia o godz. 19.50 prezentuje "Spotkanie ze Słowem Bożym".

[ TEMATY ]

Biblia

bp Jacek Jezierski

Piotr Marcińczak

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Bp Tomasik podkreślił, że Tydzień Biblijny ma służyć zaakcentowaniu potrzeby kontaktu z Pismem Świętym. - To powinno być czymś naturalnym, codziennym - powiedział biskup radomski. Nawiązał jednocześnie do twórczości Romana Brandstaettera i jego wiersza "Biblio ojczyzno moja". - Brandstaetter pisał, że dzięki lekturze Biblii uczył się czytać, myśleć i żyć. I właśnie Tydzień Biblijny przypomina nam właśnie prawdę, by dzięki lekturze Pisma Świętego uczymy się myślenia, działania i wyznania wiary. Ważne jest, by pogłębiała się nasza wiara, która dokonuje się poprzez osobisty i wspólnotowy kontakt ze Słowem Bożym - powiedział bp Henryk Tomasik.

Z kolei ks. Jacek Kucharski, diecezjalny moderator Dzieła Biblijnego im. Jana Pawła II poinformował, że dla parafii przygotowano materiały pomocnicze, tj. komentarze do Liturgii Słowa oraz propozycje homilii, katechezy, celebracje Słowa Bożego, Krąg biblijny oraz konferencje. - Tydzień Biblijny jest wielkim świętem Słowa Bożego, dlatego należy zadbać, aby istotnie ono stało się centrum tego czasu - zaapelował ks. Kucharski. Dodał, że w przeżywany Tydzień Biblijny poza duszpasterzami, w sposób szczególny powinni włączyć się członkowie Dzieła Biblijnego oraz katecheci.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

W obchody Tygodnia Biblijnego włączyło się m.in. Radio Plus Radom, które każdego dnia o godzinie 19.50 prezentuje "Spotkanie ze Słowem Bożym". Audycje przygotowują alumni z Koła Biblijnego Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu.

VII Ogólnopolski Tydzień Biblijny, odbywający się w dniach od 19-25 kwietnia pod hasłem "Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię" ma przypomnieć, że warto jak najczęściej sięgać po Pismo Święte.

2015-04-20 16:42

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

W pogoni za śladami arki Noego

Niedziela Ogólnopolska 2/2024, str. 28-29

[ TEMATY ]

Biblia

Adobe Stock

Góra Ararat i znajdujący się po stronie Armenii klasztor Khor Virap

Góra Ararat i znajdujący się po stronie Armenii klasztor Khor Virap

Wiara ludzkości w potop, który, jak się uważa, był kataklizmem mającym ukarać grzeszną ludzkość, pozostaje aktualna od wieków. Z taką wiarą ludzkość szuka śladów arki Noego.

Góra Ararat, „dach Turcji”, jest pierwszym miejscem wskazywanym zarówno przez badaczy ksiąg świętych trzech największych religii monoteistycznych: judaizmu, chrześcijaństwa i islamu, jak i szeroko pojęty świat naukowy.
CZYTAJ DALEJ

Relikwie bł. kard. Wyszyńskiego zostaną wprowadzone do kaplicy w Sejmie

2026-05-19 07:38

[ TEMATY ]

sejm

kaplica

Monika Książek

W 45. rocznicę śmierci i wspomnienia bł. kard. Stefana Wyszyńskiego 28 maja metropolita warszawski abp Adrian Galbas wprowadzi relikwie Prymasa Tysiąclecia do kaplicy w Sejmie - poinformowała archidiecezja warszawska.

Kard. Stefan Wyszyński zmarł 28 maja 1981 r. Od 1948 r. przez trzydzieści trzy lata przewodził on Kościołowi katolickiemu w Polsce jako metropolita gnieźnieński i warszawski.
CZYTAJ DALEJ

Służba i poświęcenie

2026-05-19 15:35

STV Sandomierz

W Sandomierzu zorganizowano Powiatowe Obchody Dnia Strażaka, które zgromadziły strażaków Państwowej Straży Pożarnej oraz druhów Ochotniczych Straży Pożarnych z całego powiatu. Uroczystości rozpoczęła Msza święta w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego, której przewodniczył biskup pomocniczy senior Edward Frankowski.

We wspólnej modlitwie uczestniczyli strażacy zawodowi i ochotnicy, a także zaproszeni goście. Obecny był Zastępca Świętokrzyskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej bryg. Michał Jankowski oraz Komendant Powiatowy PSP w Sandomierzu bryg. mgr inż. Piotr Krytusa.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję