Reklama

Kultura

Porady niosące światło

Dręczą cię wątpliwości? Nie wiesz, jak zaradzić życiowym trudnościom? To książka dla ciebie.

Doświadczenie życiowe św. Ojca Pio pokazuje nam, jak wiele mądrości w cierpieniu może pomieścić jeden człowiek. Już w dzieciństwie jego wątłe zdrowie przysparzało mu problemów i bólu. Z czasem sytuacja eskalowała, a ze stygmatami, które naznaczyły jego ciało, wiązało się wręcz niewyobrażalne cierpienie. Poza bólem fizycznym Ojciec Pio doświadczał tego, co rani jeszcze bardziej – plotek oraz fałszywych oskarżeń. Pomimo pomówień, którymi go kamienowano, stygmatyk nigdy nie złorzeczył swoim oszczercom, nigdy nie buntował się przeciwko niesprawiedliwym i raniącym go decyzjom przełożonych. Jak mimo tego bolesnego doświadczenia udało mu się zachować pogodę ducha?

Ojciec Pio doskonale wiedział, w jaki sposób przemienić cierpienie w miłość, jak biczowane przeciwnościami losu serce na powrót napełnić pokojem i siłą, która pozwala powstać z upadku. Tą mądrością chętnie dzielił się z innymi. Choć często nie znał osobiście ludzi, którym przychodził z pomocą, to jego rady okazywały się nadspodziewanie trafne i dopasowane do konkretnej sytuacji egzystencjalnej danego człowieka. Pozostawione przez niego pisma również dziś są latarnią wskazującą drogę do Boga i do osiągnięcia spokoju wewnętrznego, a także do rozwoju duchowego.

Dzięki wydawnictwu Serafin możemy skorzystać z duchowej skarbnicy Ojca Pio. Nakładem tej oficyny wydawniczej ukazała się bowiem kolejna część poczytnych Porad Ojca Pio. Tym razem słowa zakonnika z Pietrelciny pomogą nam w mężnym znoszeniu przeciwieństw losu i odnalezieniu spokoju ducha. W publikacji zamieszczone zostały najbardziej poruszające i krzepiące duchowo fragmenty listów Ojca Pio, w których zawarte są porady niosące światło i wytchnienie.

Choć Ojca Pio nie ma pośród nas od ponad pół wieku, to jego kierownictwo duchowe jest nadal pożądane i pożyteczne. Ale to, czy słowa stygmatyka przyniosą ukojenie i wzrost duchowy, zależy tylko od nas samych, od tego, jak mocno uwierzymy zapewnieniom tego świętego człowieka, któremu wszystko przekazał Bóg.

Porady Ojca Pio. Jak odnaleźć spokój ducha
Św. Ojciec Pio
Wydawnictwo: Serafin
Liczba stron: 92
Cena: 18,00 zł
Zamówienia można składać:
tel.: 34 365 19 17 w godz. 7-15, pocztą elektroniczną: kolportaz@niedziela.pl

2021-09-13 18:26

Ocena: +13 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

„Kapłańska służba Bogu i ludziom” – publikacja ks. Czesława Mazurka

To nie jest książka o mnie, tylko o tym, ile Pan Bóg może zdziałać dla człowieka” – tak o swojej publikacji zatytułowanej „Kapłańska służba Bogu i ludziom” powiedział się ks. Czesław Mazurek – kapłan diecezji drohiczyńskiej, senior mieszkający obecnie w parafii Korytnica Węgrowska. Książka jest nowością na rynku wydawniczym. Znajdują się w niej wspomnienia z pół wieku pracy duszpasterskiej, jaką pełnił swoim życiu. Wiele uwagi ks. Mazurek poświęca w niej budowie świątyni w parafii Szczałb, prowadzonej w trudnym okresie komunistycznym, oraz długiej pracy duszpasterskiej w parafii Korytnica Węgrowska.

CZYTAJ DALEJ

Bł. Rafał Chyliński – święty stąd

Niedziela łódzka 19/2019, str. 6-7

[ TEMATY ]

błogosławiony

Maria Niedziela

Grób bł. Rafała Chylińskiego

Grób bł. Rafała Chylińskiego

Kiedyś opiekun ubogich, dziś orędownik w uleczeniu z choroby alkoholowej i nowotworowej. – Widać na te biedy teraz jest potrzebny – mówi o. Krzysztof Świderek, gwardian i proboszcz sanktuarium św. Antoniego i bł. Rafała Chylińskiego w Łodzi-Łagiewnikach

Ojciec gwardian pokazuje księgi podziękowań i próśb kierowanych do bł. Rafała. Pisane na karteczkach, są od jakiegoś czasu kserowane i drukowane. Niektóre pisane drżącą ręką matki, żony, dzieci proszących o zdrowie rodzica, o wydobycie z nałogu... Na innych pewnie pozostały ślady łez, strach, ból ale też wielka nadzieja. Że on pomoże.

CZYTAJ DALEJ

Lublin. Zapraszamy na Orszak św. Mikołaja

2022-12-02 17:17

Paweł Wysoki

W niedzielę, 4 grudnia, ulicami Lublina już po raz 9. przejdzie Orszak św. Mikołaja. Do udziału w radosnym pochodzie zaproszone są nie tylko dzieci, ale właśnie najmłodsi mają zagwarantowane upominki.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję