Reklama

Niedziela Legnicka

Ferie ze stowarzyszeniem

W pierwszym tygodniu ferii zimowych Stowarzyszenie Imelda działające w Chojnowie przy parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła zorganizowało zimowisko dla dzieci.

Niedziela legnicka 10/2022, str. IV

[ TEMATY ]

ferie

Archiwum Stowarzyszenia Imelda

Na śniegu – wszystkie górki nasze!

Na śniegu – wszystkie górki nasze!

W zajęciach brało udział 40 osób. Zajęcia odbywały się w dwóch grupach jednocześnie. Dwa dni stacjonarnie i trzy dni na świeżym powietrzu. Gdy jedna grupa miała zajęcia sportowe w auli Powiatowego Zespołu Szkół, druga była w salce na plebanii. Uczestnicy zimowiska mieli zapewnione obiady, na które szli do restauracji. Program był bogaty. Oprócz zajęć manualnych w salce i fizycznych w sali gimnastycznej, dzieci miały okazję poszaleć na łyżwach.

Jak podkreślają mali łyżwiarze, zabawa na lodowisku w Świdnicy była wspaniała i połączona ze spacerem po mieście i z wizytą w katedrze świdnickiej, która jest miejscem pełnym historii, niesamowitej architektury i sztuki.

Ciekawy program

W kolejne dni dzieci mogły obejrzeć film w legnickim kinie, a także pojeździć na sankach i nartach w stacji narciarskiej w Czarnowie koło Kamiennej Góry. Zabawa na śniegu była też pouczająca.

Reklama

Z dziećmi spotkali się przedstawiciele policji, którzy wyjaśniali zasady bezpiecznego jeżdżenia na stoku. Poruszyli także sprawę bezpieczeństwa w sieci internetowej oraz bezpieczeństwa w domu i na drodze.

Pamięć o chorych

W tym czasie przypadły także obchody Światowego Dnia Chorego. Młodzież w tym dniu obdarowała drobnymi upominkami podopiecznych chojnowskiej placówki „Niebieski Parasol”. Ten mały gest wolontariatu miał wielką moc. Dzieci odwiedzając chorych, życzyły wszystkim powrotu do zdrowia i do pełni sił.

Wspomnienia

Ten tydzień ferii był wspaniałą okazją do zabawy i rozwijania swoich zdolności podczas zajęć warsztatowych. Z pewnością nikt się nie nudził. Wszyscy uczestnicy z niecierpliwością czekają już na wakacje. A organizatorzy składają podziękowania wszystkim podmiotom, które wsparły organizację zimowiska.

2022-03-01 13:06

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Nie było czasu na nudę

Czas ferii zimowych to czas odpoczynku od nauki i domowych obowiązków, ale czy jest to także czas lenistwa? Nie w przypadku obozów organizowanych przez KSM Diecezji Drohiczyńskiej, które są pełne atrakcji i niezapomnianych wrażeń. Jest to czas, w którym młodzież maksymalnie wykorzystuje swój młodzieńczy entuzjazm i zapał. Dzięki dofinansowaniu przez Fundusz Składkowy Ubezpieczenia Społecznego Rolników grupa młodych ludzi mogła się o tym przekonać. Już od pierwszego dnia obozu jego uczestnicy wiedzieli, że będzie to niezapomniana przygoda. Szlaki górskie nie były im straszne, spacer na Kalatówki i Pustelnię Brata Alberta znieśli z uśmiechem na twarzy. Kolejnym górskim spacerem była wędrówka nad Morskie Oko, które o tej porze roku wygląda naprawdę pięknie. Po powrocie uczestnicy obozu obejrzeli film pt. „Cisza”, który opowiada o zejściu lawiny na rysach w 2011r. Dzieci i młodzi zrozumieli, że góry to nie tylko piękne widoki i chodzenie po szlakach, ale przede wszystkim przyroda, która potrafi zaskoczyć. Nauka jazdy na nartach z pewnością każdemu zostanie na długo w pamięci. Upadki i bolące nogi nie zniechęciły nikogo. Uczestnicy obozu nie tylko podziwiali uroki zimy i Zakopanego, ale także wspólnie spędzali czas, bawili się i pracowali w grupach. W czasach, kiedy Internet i portale społecznościowe okradają nas z kontaktów i więzi międzyludzkich, czas spędzony wspólnie nabiera jeszcze większej wartości.

CZYTAJ DALEJ

Nowenna przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny

Redakcja "Niedzieli" serdecznie zaprasza wszystkich Czcicieli Matki Bożej na nowennę przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. "Dozwól nam chwalić Cię, Panno Przenajświętsza, i daj nam moc przeciwko nieprzyjaciołom Twoim". Spraw, byśmy pełni miłości i ufności biegli "do stóp Twoich kornie błagając" w różnych potrzebach.

CZYTAJ DALEJ

UE/ Minister Adamczyk w Brukseli: Via Carpatia i CPK wpisane do sieci głównych szlaków komunikacyjnych Unii

2022-12-05 17:33

[ TEMATY ]

Bruksela

Via Carpatia

Andrzej Adamczyk/Twitter

Via Carpatia i Centralny Port Komunikacyjny zostały wpisane do sieci bazowej Transeuropejska Sieć Transportowa (TEN-T), czyli sieci głównych szlaków komunikacyjnych w UE - powiedział w poniedziałek w Brukseli minister infrastruktury Andrzej Adamczyk po spotkaniu unijnych ministrów odpowiedzialnych w swoich rządach za kwestie transportu.

"Dzisiaj bardzo ważny dzień dla Polski. Można powiedzieć wprost: nastąpiło zwieńczenie wieloletnich starań, których celem było wpisanie głównych korytarzy komunikacyjnych, szczególnie tych na wschodzie Polski, do sieci bazowej TEN-T - sieci głównych szlaków komunikacyjnych w Unii Europejskiej" - powiedział Adamczyk.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję