Reklama

Wiadomości

Jesteśmy silniejsi niż okoliczności

Właśnie teraz trzeba moblilizować wszystkie siły i reagować: stawiać sobie nowe cele, tworzyć nowe projekty, nowe plany!

Odkąd zaczęła się wojna na Ukrainie, moje serce jest bardzo smutne. Cała uwaga jest bowiem skupiona na tym, co pokazują nam mass media i social media: wojna, wojna, wojna...

Jako chrześcijanie wiemy, że modlitwa do Pana Boga, Pana Jezusa czy Matki Bożej jest bardzo ważnym orężem w walcej o pokój na Ukrainie i na ziemi, ale warto pamiętać też o tym, że modlitwa może pomóc też nam. Jak?

Na ziemi od zawsze trwa walka dobra ze złem. W tej sytuacji możemy zrobić dla siebie, dla naszej rodziny i dla naszego środowiska dwie rzeczy: pierwsza – to wybierać dobro, druga – reagować.

Z jednej strony często myślimy, że jako pojedyncze osoby niewiele możemy zrobić, aby przestały spadać bomby na cywilów. Ale z drugiej – mamy biernie czekać, smutni i bezradni? Nie!

Właśnie teraz trzeba mobilizować wszystkie siły i reagować: stawiać sobie nowe cele, tworzyć nowe projekty, nowe plany! Przecież w każdej dziedzinie sukces osiągali ludzie, którzy najpierw stawiali sobie właśnie konkretne cele, a dopiero potem planowali, jak do nich dążyć, i działali, osiągając je.

Oczywiście, ci ludzie sukcesu nie osiągali wszystkich z postawionych sobie celów. Zapewne jednak stali się ludźmi sukcesu dlatego, że wytrwali, i dzięki swojej silnej woli zdołali osiągnąć pewne ważne dla nich cele.

Szkolenia z rozwoju osobistego i doświadczenie życiowe pokazują mi, że sam fakt, iż poważnie podchodzę do nowego celu, daje mi energię, motywację, siłę, radość, chęć życia i entuzjazm na co najmniej kilka miesięcy, bo chcę osiągnąć ten cel! I może najważniejsze w tym wszystkim jest to, że wierzę w lepszą przyszłość, wierzę, że osiągnę swój cel, i robię wszystko, żeby go osiągnąć, bo wierzę w Boga, wierzę w siebie, mam w sercu wielką nadzieję.

Nie pozwalam na to, aby wojna, Covid-19 czy inne okoliczności paraliżowały moje myśli, moje nadzieje, działania, moje życie! Bóg stworzył mnie wolnym człowiekiem i nikt nie może mi zabronić stawiania sobie nowych celów i czynienia wszystkiego, żeby je osiągać.

Reklama

Wiemy, że samo słowo „motywacja” składa się z dwóch innych: „motyw” i „akcja”, a to znaczy: działam, pracuję, jestem aktywny i daję z siebie wszystko wtedy, kiedy mam „motyw”, tzn. powód, by działać. I wiecie, co jest piękne? To, że ten „motyw”, ten powód, ten cel mogę sobie tu i teraz, niezależnie od okoliczności, postawić, że mogę tworzyć nowy plan, jak osiągać swoje cele. Zmotywowany, pełen energii działam, żeby osiągnąć swoje cele (małe czy duże – to nie ma znaczenia, najważniejsze jest to, że są moje!).

To są właśnie wartości, które powinny być dla ciebie ważne: Bóg, miłość, rodzina, sprawiedliwość, wolność, zdrowie. Na ich podstawie, tu i teraz, w marcu 2022 r., możesz postawić sobie jeden cel z nimi związany. Jak się z tym czujesz?

Przykład? Wierzę, że dla mojej rodziny warto żyć i umierać, więc jeśli trzeba, dziś podejmuję decyzję: do końca 2022 r. ... – tu każdy może sobie wstawić to, co z jego punktu widzenia byłoby dla jego rodziny najlepsze (cel).

Dajmy naszemu środowisku, naszym bliskim sygnał, że niesiemy światło, sól i energię również dla nich, jeśliby ich potrzebowali, bo jesteśmy silniejsi niż okoliczności.

2022-03-15 11:44

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Dlaczego kocham Polskę?

Proszę mi wierzyć: Polska swoich młodych traktuje lepiej niż Włochy.

Przede wszystkim – jak mógłbym jej nie kochać? Jestem Polakiem, moja mama jest Polką, moja żona jest Polką i czwórka moich dzieci też jest Polakami. Niemniej jednak urodziłem się i przez pierwsze 30 lat życia mieszkałem we Włoszech, gdzie mój ojciec – Roberto Casetti był pianistą. Dlaczego więc mieszkamy obecnie w Polsce (ja od 22 lat)? Przecież podwójne obywatelstwo i znajomość obydwu języków dają nam możliwość wyboru...

CZYTAJ DALEJ

Papież do włoskich rodzin: angażujcie się w budowanie prorodzinnej polityki

2022-12-02 16:25

[ TEMATY ]

rodzina

Włochy

papież Franciszek

Stock.Adobe

Ojciec Święty przyjął na audiencji członków włoskiego Forum Stowarzyszeń Rodzinnych. Poparł ich wysiłki na rzecz tworzenia bardziej prorodzinnej polityki, której celem jest m.in. zatrzymanie demograficznej zimy, od lat boleśnie dotykającej Włochy. Mówiąc o pięknie i sile rodziny, Papież przypomniał, że współczesne społeczeństwo bardzo potrzebuje jej świadectwa.

Franciszek dziękował członkom forum za to, że pokazują siłę i radość, jaka tkwi w rodzinach. Nie oznacza to ich idealizowania i niedostrzegania trudności, które przeżywają, ale docenienie tkwiącego w nich potencjału. Papież wskazał, że rodziny potrzebują wsparcia i musi znaleźć to swe odbicie w bardziej prorodzinnej polityce Włoch, w budowanie której, jak podkreślił, aktywnie muszą angażować się także same rodziny.

CZYTAJ DALEJ

Prezydent Andrzej Duda z nagrodą od Rycerzy Kolumba

2022-12-03 08:36

[ TEMATY ]

prezydent

Rycerze Kolumba

Andrzej Duda

Rycerze Kolumba

Pan Prezydent Andrzej Duda przyjął w Pałacu Prezydenckim Patricka Kelly’ego, Najwyższego Rycerza, przywódcę międzynarodowej wspólnoty Rycerzy Kolumba. W trakcie spotkania odebrał z rąk Patricka Kelly’ego symboliczne wyróżnienie – Nagrodę Caritas, przyznaną jako wyraz uznania dla całego społeczeństwa polskiego za bezinteresowną postawę wobec potrzebujących i poszkodowanych przez wojnę w Ukrainie.

Nagroda Caritas to odznaczenie, jakim Rycerze wyróżniają tych, którzy w sposób szczególny realizują najważniejszą Zasadę Zakonu – Miłosierdzie – w służbie i poświęceniu dla innych. Po raz pierwszy w historii Nagroda została wręczona jako uhonorowanie dla Głowy Państwa i zarazem całego narodu.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję