Reklama

Głos z Torunia

Radość rodziny parafialnej

Diecezjalne Dni Rodziny w Lubawie 1-2 lipca zakończyły peregrynację ikony Świętej Rodziny w diecezji. Parafialny Dzień Rodzin odbył się w wielu miejscach, także na toruńskim Rubinkowie.

Niedziela toruńska 27/2022, str. I

[ TEMATY ]

rodzina

parafia

Lubaczów

Archiwum parafii

Boże Nutki pod batutą sióstr terezjanek

Boże Nutki pod batutą sióstr terezjanek

Trudu organizacji podjęła się rada parafialna wraz z proboszczem ks. Andrzejem Kowalskim i Robertem Olkowskim, wiceprezesem Stowarzyszenia Pomocy Społecznej oraz Edukacji Prawnej i Finansowej „Wspólnota” w Toruniu. Patronat nad wydarzeniem objął bp Wiesław Śmigiel, marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotr Całbecki i wiceprzewodniczący Rady Miasta Torunia Łukasz Walkusz.

Prowadzenia spotkania pod hasłem „Niech nasza droga będzie wspólna” podjęli się Maciej Korzeniowski i Michał Naleśniak. Na placu przykościelnym 11 czerwca nie zabrakło atrakcji dla dzieci, dorosłych, ale przede wszystkim dla całych rodzin. Można było podziwiać występy dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 27, scholi parafialnej Boże Nutki, zaopatrzyć się w ekologiczne wyroby lokalnych wytwórców, podziwiać wozy bojowe wojska oraz straży pożarnej, zaznajomić się z działalnością Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w zakresie rodzin adopcyjnych, był symulator dachowania obsługiwany przez WORD w Toruniu, zjeżdżalnie dla najmłodszych, malowanie twarzy, znakowanie rowerów prowadzone przez Policję, nauka zasad bezpieczeństwa prowadzona przez Straż Miejską oraz segregacji śmieci prowadzone przez MPO. Można było dowiedzieć się o działalności miasta i województwa, a także wysłuchać wspaniałego koncertu Orkiestry Wojskowej z Torunia wraz z solistami; śpiewali także Kamil Czeszel, Mario Samsolo i Katarzyna Wiśniewska.

W trakcie festynu trwała loteria fantowa, w której wygrywał każdy los. Dochód przeznaczony został na powstające centrum integracji dzieci i młodzieży w parafii oraz na organizację i pomoc osobom z niepełnosprawnościami prowadzoną przez Stowarzyszenie Pomocy Społecznej oraz Edukacji Prawnej i Finansowej „Wspólnota” w Toruniu.

Wszystkim instytucjom i ludziom dobrej woli, którzy przyczynili się do powrotu festynu na Rubinkowie serdecznie dziękujemy!

2022-06-29 06:16

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Ryzykowne parkowanie na wakacjach? Pomyśl o Autocasco

[ TEMATY ]

rodzina

Adobe Stock

Taki incydent może zepsuć najlepsze wakacje. Parkujesz samochód na parkingu lub poboczu, aby spędzić beztroski dzień na plaży albo zwiedzić piękne okolice. Wracasz, a tu lakier porysowany, a po sprawcy nie ma śladu. Usunięcie takich zadrapań oznacza spore wydatki u lakiernika czy blacharza, co jest szczególnie irytujące, gdy osoba, która spowodowała uszkodzenie, po prostu uciekła. Czy musimy wtedy zostać z problemem sami? Nie, jeśli posiadamy odpowiednie ubezpieczenie – jak Autocasco w LINK4.

Plażowanie? Nie tak szybko…

CZYTAJ DALEJ

Kraków Airport: karp w samolocie, opłatek na pokładzie - jak je przewozić?

2022-12-02 18:50

[ TEMATY ]

wigilia

lotnisko

karp

Karol Porwich /Niedziela

Lotnisko w Krakowie-Balicach przypomina, że w okresie świątecznym wielu pasażerów, udając się na święta Bożego Narodzenia do swoich bliskich, przewozi okolicznościowe potrawy, które wymagają specjalnym restrykcjom przy kontroli bezpieczeństwa.

Jak zauważa rzecznik prasowy Kraków Airport Natalia Vince, dużo łatwiej jest przewozić potrawy świąteczne na terenie Unii Europejskiej. - Produkty pochodzenia zwierzęcego można przewozić w ramach UE w ilościach przeznaczonych do własnego użytku. Należy tutaj jednak pamiętać, że ryba jest kłopotliwym towarem z uwagi na zapach, więc rekomendowane jest zapakowanie np. hermetyczne które: po pierwsze umożliwi jej lepsze przechowanie i opóźni psucie, a po drugie nie uprzykrzy podróży innym pasażerom - mówi KAI Natalia Vince.

CZYTAJ DALEJ

8 grudnia na Jasnej Górze „Hołd z kwiatów”

2022-12-02 16:38

[ TEMATY ]

Jasna Góra

hołd kwiatów

Bożena Sztajner/Niedziela

Hołd z kwiatów na Jasnej Górze

Hołd z kwiatów na Jasnej Górze

Na Jasnej Górze 8 grudnia już po raz czternasty odbędzie się „Hołd z kwiatów” pod figurą Niepokalanej na placu przed szczytem. Ma szczególny wymiar łączności z papieżem, bo uroczystość nawiązuje do rzymskiego zwyczaju tzw. omaggio floreale (hołdu z kwiatów). W 1938 r. papież Pius XI polecił Papieskiej Akademii Niepokalanej przygotować na Placu Hiszpańskim w Rzymie uroczysty akt oddania czci Maryi Niepokalanej. Odtąd każdego roku Ojciec Święty składa Maryi wieniec z kwiatów. Od 14 lat (od 2009r.) 8 grudnia to zatem dzień łączności Wzgórza Jasnogórskiego ze Wzgórzem Watykańskim.

W częstochowskim sanktuarium białe kwiaty składa nie tylko arcybiskup, ale i pielgrzymi. Pasterz diecezji podnoszony jest w koszu wozu strażackiego do stóp Niepokalanej, gdzie pozostawia bukiet białych róż. Sama figura Maryi tego dnia też udekorowana jest dziesiątkami białych kwiatów.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję