Reklama

Niedziela Podlaska

I ślubuję Ci

Pod tym hasłem w Siemiatyczach odbył się Marsz dla Życia i Rodziny. Wydarzenie rozpoczęła Msza św. w kościele św. Andrzeja Boboli.

Niedziela podlaska 39/2022, str. VII

[ TEMATY ]

marsz dla życia i rodziny

Agnieszka Bolewska-Iwaniuk

Marsz przeszedł od kościoła św. Andrzeja Boboli do kościoła Wniebowzięcia NMP

Marsz przeszedł od kościoła św. Andrzeja Boboli do kościoła Wniebowzięcia NMP

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

W homilii do parafian i gości ks. Daniel Obzejta, asystent Akcji Katolickiej w Siemiatyczach, nawiązał do hasła tegorocznego marszu: – „I ślubuję Ci”, to deklaracja i zobowiązanie, które składamy przed Bogiem drugiej osobie, a potem mamy to zobowiązanie wypełniać do końca życia. To zobowiązanie jest synonimem wolności, bo jest to nasza decyzja, nasz wybór, że postanawiamy i wypowiadamy te słowa w przysiędze.

Kaznodzieja wzywał do modlitwy i stawiał pytania: – Czy nasze społeczeństwo z grzechu czyni styl życia, czy jest grzesznikiem szukającym nawrócenia? Prośmy Boga, by oziębłość i przyzwolenie na grzech nie stały się stylem życia naszej ojczyzny.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Mszę św. 11 września koncelebrowali proboszcz parafii ks. Bohdan Sawicki i ks. Leszek Olendzki. W czytania, śpiew, procesję z darami aktywnie włączyli się organizatorzy marszu i zaproszeni goście.

Mimo ciemnych chmur na niebie i padającego nieustannie deszczu, po Eucharystii uczestnicy marszu przeszli ulicami: Górną, Grodzieńską, przez pl. Jana Pawła II, aż na plac przed kościołem Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny.

Reklama

W wydarzeniu uczestniczyli mieszkańcy, księża z obu siemiatyckich parafii: ks. Bohdan Sawicki, ks. Daniel Obzejta, ks. Maciej Domańszczyński, ks. Bartosz Ojdana i ks. Błażej Samociuk oraz siostry karmelitanki, członkowie Akcji Katolickiej. Marsz zabezpieczali funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Siemiatyczach.

Ksiądz Bohdan Sawicki, zwracając się do uczestników marszu, na jego zakończenie dziękował wszystkim za obecność i podkreślał, że wspólnota, którą tworzą parafianie, jest silna Bogiem i obecnością drugiego człowieka.

Marsze dla Życia i Rodziny to sposób na dawanie świadectwa o podstawowej wartości ludzkiego życia od poczęcia oraz o wartości rodziny opartej na małżeństwie kobiety i mężczyzny, otwartych na przyjęcie i wychowanie dzieci. Marsze są świętem rodzin i stanowią okazję, by publicznie manifestować radość z posiadania rodziny oraz by spotkać osoby, które dzielą te same wartości.

2022-09-21 08:04

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Święto życia i rodziny

Niedziela kielecka 22/2019, str. 4-5

[ TEMATY ]

marsz dla życia i rodziny

TER

W Kielcach marsz rozpoczyna się na pl. Najświętszej Maryi Panny

W Kielcach marsz rozpoczyna się na pl. Najświętszej Maryi Panny

Ludzie mówią, że idą by pokazać, że każde ludzkie życie jest bezcenne, bo rodzina to najważniejsza wartość, którą trzeba chronić i promować, bo atmosfera marszy daje poczucie jedności i zaangażowania po stronie fundamentalnych wartości, ponieważ chcą mieć wpływ na obronę rodziny przed szkodliwymi ideologiami i deprawacją, ponieważ chcą być głosem tych, którzy głosu nie mają – najbardziej bezbronnych – nienarodzonych i walczyć w ich imieniu, naciskając na rządzących do odpowiedniej ochrony prawnej każdego życia poczętego

Już za tydzień, w niedzielę 9 czerwca ulicami Kielc, Buska-Zdroju i Włoszczowy przejdą Marsze Życia. Pójdą w nich przedstawiciele wszystkich pokoleń razem dla życia i dla rodziny, by pokazać piękno i wartość każdego ludzkiego życia od początku do śmierci. Wydarzeniu towarzyszyć będą liczne atrakcje: pikniki, festyny rodzinne z konkursami, występy artystyczne i świadectwa.
CZYTAJ DALEJ

Jezus czeka w konfesjonale w osobie spowiednika

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

pexels.com

Rozważania do Ewangelii J 8, 1-11.

Poniedziałek, 23 marca. Dzień Powszedni.
CZYTAJ DALEJ

Wydarzenia związane z uczczeniem Męki Pańskiej w diecezji zielonogórsko-gorzowskiej

2026-03-23 17:21

[ TEMATY ]

Zielona Góra

Karolina Krasowska

bp Tadeusz Lityński

bp Tadeusz Lityński

W Niedzielę Palmową, czyli Niedzielę Męki Pańskiej, w tym roku przypadającą 29 marca, rozpoczyna się Wielki Tydzień, w którym Kościół obchodzi pamiątkę Męki Chrystusa od chwili jego uroczystego wjazdu do Jerozolimy. Liturgia tego dnia ukazuje związek pomiędzy uniżeniem męki i śmierci Jezusa oraz chwałą jego zmartwychwstania.

Charakterystycznym obrzędem Niedzieli Palmowej jest uroczysta procesja, w której wierni uczestniczą niosąc gałązki palm na znak królewskiego tryumfu Chrystusa, jaki stał się jego udziałem przez krzyż. Procesja rozpoczyna się poza kościołem od obrzędu błogosławieństwa palm i odczytania fragmentu Ewangelii o wjeździe Jezusa do Jerozolimy. Następnie wierni ze śpiewem udają się do świątyni, gdzie celebrowana jest msza św. W jej trakcie odczytuje się Ewangelię o Męce Pańskiej. W tym roku w Niedzielę Palmową czyta się opis Męki Chrystusa według św. Mateusza.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję