Reklama

Rodzina

Odkryć radość bycia razem

Małżeństwo jest projektem Boga na ludzkość. Czy potrafimy się przygotować do jego realizacji?

Statystyki są zatrważające – w ostatniej dekadzie nie tylko rośnie liczba rozwodów, ale także coraz więcej młodych ludzi decyduje się na nieformalne związki. Przekonanie ich do tego, że sakramentalne małżeństwo jest najlepszym sposobem na szczęśliwe przeżycie życia tutaj, na ziemi, jest wyzwaniem, przed którym stoi cały Kościół, i palącą potrzebą chwili. Krokiem ku temu jest seria filmów Razem przez życie zrealizowana przez Fundację Instytut Mediów. Przy projekcie współpracowała Młodzieżowa Agencja Informacyjna MAIKA, doświadczona w komunikacji z młodymi osobami, Niedziela natomiast roztoczyła nad nim patronat medialny.

Na projekt składa się pięć filmów, które mają przygotować młodych ludzi do szczęśliwego przeżycia małżeństwa. Poruszone są w nich zagadnienia istotne dla osób, które chcą osiągnąć satysfakcję i szczęście w małżeństwie: jak czerpać radość z bycia razem, co zrobić, by miłość w małżeństwie nie wygasła, jak unikać konfliktów i głębokich kryzysów, a jeśli już zaistnieją, to jak je rozwiązywać, jak ustrzec się błędów oraz w jaki sposób mądrze korzystać z doświadczenia wielopokoleniowych rodzin. Razem przez życie jest remedium na kryzys, który obecnie przeżywa rodzina.

W zagadnienia poruszone w projekcie wprowadza widzów dr hab. Mieczysław Guzewicz, ekspert w sprawach rodzinnych. Jest on konsultorem Rady ds. Rodziny Konferencji Episkopatu Polski, rekolekcjonistą, wykładowcą oraz autorem książek m.in. z zakresu problematyki małżeństwa i rodziny. Dzieli się swoją ogromną wiedzą i doświadczeniem, dając praktyczne porady, jak sprawić, aby małżeństwo było niczym dzieło sztuki, czyli by zachwycało.

Razem przez życie jest pomocą w zbudowaniu pięknego związku, osiągnięciu wysokiego poziomu relacji, a co za tym idzie – uzyskaniu radości i satysfakcji z życia. To seria filmów, które powinna obejrzeć każda osoba przygotowująca się do małżeństwa.

2022-12-13 14:54

Ocena: +5 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Dwoje w kryzysie

Na początku euforia i życie jak w bajce. Z biegiem miesięcy i lat – coraz więcej problemów, niezrozumienia, pretensji i różnic. Małżeński kryzys. Dlaczego i kiedy się pojawia? Co jest potrzebne, żeby z niego wyjść cało?

Silne uczucia zakochania, fascynacji, pożądania, ciekawości tego drugiego „ja” na początku małżeństwa powodują, że stajemy się sobie bliscy i chcemy być blisko siebie. Dobrze nam ze sobą. Jest w nas tak silny ładunek ciepłych, przyjemnych uczuć, jesteśmy tak nimi naładowani, że nie zauważamy drobnych napięć, które się pojawiają. Ale tej miłości – jeżeli jest oparta tylko na uczuciach i na seksie – nie wystarczy na długo. Jest zupełnie oczywiste, że nasze wspólne życie nie może być oparte wyłącznie na uczuciach, nawet tych najprzyjemniejszych, ponieważ ich intensywność jest zmienna.

CZYTAJ DALEJ

Urszula Ledóchowska – niedoceniona matka polskiej niepodległości

[ TEMATY ]

św. Urszula Ledóchowska

Archiwum Sióstr Urszulanek SJK

Matka Urszula Ledóchowska w pamięci potomnych zapisała się jako założycielka nowej rodziny zakonnej, edukującej kolejne pokolenia młodzieży, mało natomiast wiadomo o jej wielkiej akcji promującej Polskę, gdy ważyły się losy odrodzenia państwa polskiego.

Specjalistka od historii szarych urszulanek s. Małgorzata Krupecka USJK, autorka biografii Założycielki, w książce „Ledóchowska. Polka i Europejka” zwraca uwagę na fakt, że do wielkiej akcji promującej Polskę, zwłaszcza w latach 1915–1918, gdy ważyły się losy kraju jako niepodległego państwa, przyszła Święta była doskonale przygotowana niejako „z urodzenia” – w jej żyłach płynęła krew kilku europejskich narodów. Po matce, Józefinie Salis-Zizers, odziedziczyła szwajcarsko-południowoniemiecko-nadbałtycką krew, wśród jej przodków byli lombardzcy, wirtemberscy i inflanccy szlachcice. Pradziadek Julii – baron von Bühler – był rosyjskim ministrem. Z kolei polscy przodkowie ojca, Antoniego Ledóchowskiego, brali udział w wyprawie wiedeńskiej, obradach Sejmu Czteroletniego i Powstaniu Listopadowym. Urodzenie i koligacje otwierały przed nią drzwi do europejskich elit, a fenomenalne zdolności językowe pozwalały jej wypowiadać się w językach skandynawskich.

CZYTAJ DALEJ

MSWiA: zamknięcie granicy z Białorusią dla białoruskich i rosyjskich ciężarówek i naczep

2023-05-29 18:43

[ TEMATY ]

Białoruś

Adobe Stock

ZDJĘCIE POGLĄDOWE

ZDJĘCIE POGLĄDOWE

Od 1 czerwca do odwołania ruch towarowy na granicy z Białorusią zostanie zawieszony dla ciężarówek, ciągników samochodowych, przyczep, w tym naczep, oraz zespołów pojazdów zarejestrowanych na terytorium Białorusi i Rosji - stanowi rozporządzenie MSWiA.

Rozporządzenie podpisane przez ministra spraw wewnętrznych i administracji Mariusza Kamińskiego zostało opublikowane w poniedziałek w Dzienniku Ustaw.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję