Reklama

Głos z Torunia

Boże pomysły

Najstarsza uczestniczka kursu miała 79 lat. Brała udział nie tylko we wszystkich spotkaniach i była pełna pogody ducha, ale udowadniała młodszym, że na każdym etapie życia kobieta może być elegancka, zadbana i robić wspaniałe rzeczy dla siebie i innych.

Niedziela toruńska 16/2023, str. IV

[ TEMATY ]

Toruń

nowa ewangelizacja

Anna Ryndak

Kobiety spojrzały na siebie oczami Jezusa

Kobiety spojrzały na siebie oczami Jezusa

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

W dniach 24-26 marca w parafii św. Józefa w Toruniu odbył się kurs Maria Magdalena. Prowadziły go kobiety na co dzień posługujące w różnych wspólnotach, m.in. Formacji Kobiet, Szkole Nowej Ewangelizacji Diecezji Toruńskiej św. Jana Umiłowanego Ucznia oraz OIKOS.

Spojrzeć oczami Jezusa

Na spotkanie przyjechały panie z Polski i zza granicy, mężatki i panny, osoby młodsze i w zaawansowanym wieku. Zarówno po stronie uczestniczek, jak i posługujących, były młode mamy z maluchami. Dały wspaniałe świadectwo, że w czasie macierzyństwa kobieta nie musi rezygnować z własnego rozwoju, a rekolekcje można zorganizować tak, by nawet malutkie dzieci czuły się na nich dobrze.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Każda z uczestniczek mogła zatrzymać się na chwilę i przemyśleć, jakimi wartościami się kieruje i na podstawie jakich ocen buduje opinię o sobie. Wiele osób na nowo odkrywało swoją kobiecość i to, jakie role w życiu powinna pełnić kobieta zgodnie z zamysłem Bożym.

Naszym celem było spojrzenie na siebie oczami Jezusa, dostrzeżenie swojego piękna, które wcale nie musi odpowiadać nierealnym standardom kreowanym przez media. Uczestniczki miały okazję zmierzyć się z fałszywym myśleniem na swój temat i odrzucić je w imię Boga.

Konferencjom towarzyszyło wiele dynamik, które pozwalały na lepsze odnalezienie się w przedstawianej treści. Uczestniczki podkreślały wartość świadectw, którymi dzieliły się prowadzące spotkanie. Pomogły one zrozumieć, że zmiany w życiu można dokonać na każdym jego etapie, również w sytuacjach, które po ludzku wydają się bez wyjścia. W czasie kursu uczestniczki miały okazję skorzystać z rozmowy z kapłanem, spowiedzi lub modlitwy wstawienniczej.

Odkryć swój dar

Podczas przerw kawowych kursantki pytały organizatorki, od jak dawna się znają i jak długo się przyjaźnią, bo panowała między nimi niezwykła jedność w działaniu. Nie ma się czemu dziwić, wszystkie z nich przygotowywały się do kursu nie tylko merytorycznie, ale i duchowo. Przed każdym dniem przygotowań i pracy oddawały całe spotkanie i osoby w nim biorące opiece Ducha Świętego. Jego działanie można było odczuć na każdym kroku.

Reklama

Na kursie wyraźnie było widać, kto jest jego odbiorcą. Dopracowany wystrój sal, kawiarenka pełna kolorów, smaków, wszystko zdawało się pieścić kobiecą wrażliwość i poczucie estetyki. Również prowadzące pokazywały swoim ubiorem, że mimo różnic wieku, figury czy potrzeb każda kobieta może pięknie wyglądać w sukience i tym sposobem jeszcze bardziej podkreślać swoją kobiecość.

Organizatorki obiecały, że kurs Maria Magdalena, będzie powtarzany. Mimo że nie ma jeszcze ustalonego terminu, już napływają zgłoszenia od nowych chętnych, bo osoby, które uczestniczyły w spotkaniu, zachęcają innych. Jednym słowem, warto było i zorganizować kurs, i w nim uczestniczyć.

2023-04-06 17:20

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

W Toruniu otwarto geotermię

[ TEMATY ]

Toruń

Katarzyna Cegielska

12 października miało miejsce uroczyste otwarcie i poświęcenie toruńskiej ciepłowni geotermalnej. W wydarzeniu udział wzięli m.in. ks. bp Józef Szamocki, biskup pomocniczy diecezji toruńskiej; minister aktywów państwowych, wicepremier Jacek Sasin; minister klimatu i środowiska, Anna Moskwa, a także dyrektor finansowy Fundacji „Lux Veritatis”, Lidia Kochanowicz-Mańk. Uroczystości przewodniczył inicjator przedsięwzięcia, o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR.

12 października oficjalnie rozpoczęła pracę toruńska ciepłownia geotermalna. Nowatorska inwestycja w stabilną energię odnawialną, jaką jest ciepło ziemi, powstawała wiele lat. Na długi proces realizacji przedsięwzięcia wpływ miała m.in. nieprzychylność rządów PO-PSL. Budowę geotermii umożliwił dopiero rząd Zjednoczonej Prawicy.

CZYTAJ DALEJ

Watykan: papież przyjął wysokiego przedstawiciela Patriarchatu Moskiewskiego

2024-07-12 11:47

[ TEMATY ]

papież Franciszek

Grzegorz Gałązka

Wczoraj po południu papież Franciszek przyjął na audiencji metropolitę Antoniego z Wołokołamska, przewodniczącego Wydziału Zewnętrznych Stosunków Kościelnych Patriarchatu Moskiewskiego - poinformowało Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej.

Watykański komunikat nie precyzuje treści rozmowy. Do tej pory nie poinformował o niej także Patriarchat Moskiewski.

CZYTAJ DALEJ

„Przeprowadzka” Matki Bożej

2024-07-13 05:58

[ TEMATY ]

parafia Zwiastowania Pańskiego w Warszawie

Archiwum parafii Zwiastowania Pańskiego

Na terenie parafii Zwiastowania Pańskiego w Warszawie uroczyście poświęcono przydrożną kapliczkę Matki Bożej.

Kapliczka została przeniesiona z drugiej stony ulicy 1 sierpnia, spod numeru 21 dzięki inicjatywie ks. dr. Marka Makowskiego, proboszcza parafii św. Franciszka z Asyżu w Warszawie, przy wsparciu i zaangażowaniu Zakładu Gospodarowania Nieruchomościami w Dzielnicy Włochy m.st. Warszawy. Na uroczystości obecny był Dominik Wymysłowski, zastępca burmistrza dzielnicy Włochy, proboszczowie: ks. dr Bartosz Szoplik i ks. dr Marek Makowski, ks. prałat Władysław Grędowski oraz liczne grono mieszkańców sąsiadujących ze sobą parafii. Matka Boża „przeprowadziła się” w ten sposób z parafii św. Franciszka z Asyżu na teren parafii Zwiastowania Pańskiego. Jest to druga kapliczka na terenie parafii, obok tej znajdującej się przy skrzyżowaniu ulic Żwirki i Wigury i Racławickiej.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję