Reklama

Wiara

Jak działaliśmy, żeby Jezus mógł działać

Na pytanie, jak to się stało, że w przededniu Święta Miłosierdzia Bożego w parafiach archidiecezji częstochowskiej pojawiły się banery z obliczem Pana Jezusa Miłosiernego, odpowiadają uczestnicy inicjatywy.

Niedziela Ogólnopolska 16/2024, str. 26

[ TEMATY ]

Jezus Miłosierny

Archiwum organizatorów

Bór Zapilski. Kościół św. Jacka

Bór Zapilski. Kościół św. Jacka

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Rzeczywiście, przed każdym częstochowskim kościołem oraz w dwunastu innych miejscowościach diecezji rozwiesiliśmy – na ogrodzeniu bądź elewacji, a nawet na specjalnych stojakach – osiemdziesiąt pięć banerów różnej wielkości. Pierwotny pomysł był całkowicie szalony, bo zakładał rozwieszanie ich w nocy, z soboty na niedzielę, aby Pan Jezus, patrzący na ulice miasta, zaskoczył swoją obecnością mieszkańców, aby obejmował ich swoim spojrzeniem. Naszą inicjatywę nazwaliśmy działaniem na Niedzielę Miłosierdzia.

Każde działanie jest poprzedzone myślą, natchnieniem. Dla nas, członków wspólnoty modlitewnej Maranatha, która działa przy Dolinie Miłosierdzia w Częstochowie, były i są nim słowa zapisane przez św. Siostrę Faustynę w Dzienniczku. Pan Jezus powiedział do niej, że podaje ludziom naczynie, z którym mają przychodzić po łaski do źródła miłosierdzia, a tym naczyniem jest obraz z podpisem: „Jezu, ufam Tobie”.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Ponadto powiedział, że przez ten obraz będzie udzielać wielu łask, „przeto niech ma przystęp wszelka dusza do niego” (Dzienniczek, n. 570).

Reklama

A jak ma mieć przystęp do niego wszelka dusza, jeśli go nie widzi? Dlatego chcieliśmy dać ten przystęp wszystkim, którzy przechodzą albo przejeżdżają obok kościoła, ale do niego nie wchodzą. Podjęliśmy działanie, aby On mógł działać.

Mógłby ktoś stwierdzić, że postawione zadanie polegało na przypomnieniu obietnic, które Pan Jezus złożył św. Siostrze Faustynie w związku z objawionym jej obrazem z podpisem: „Jezu, ufam Tobie”, bo wysuwają się one tutaj na pierwszy plan, jednak wszystkie obietnice związane z Bożym Miłosierdziem są fascynujące! Niektóre z nich, np. dotyczące przyjęcia Komunii św. podczas Święta Miłosierdzia Bożego, Kościół nazywa wprost łaskami nadzwyczajnymi. Dlatego na banerach umieściliśmy kod QR (patrz obok) przekierowujący na stronę ufam.czest.pl , na której można się więcej dowiedzieć przez czytanie, słuchanie, śpiewanie i modlitwę.

Więcej informacji: www.ufam.czest.pl

2024-04-16 14:14

Ocena: +2 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Polscy artyści namalują ponownie obraz Miłosierdzia Bożego

[ TEMATY ]

Boże Miłosierdzie

Jezus Miłosierny

Fot. Janusz Rosikon/Rosikon Press

Obraz Miłosierdzia Bożego będzie malowany na nowo! Z tym niezwykle trudnym wyzwaniem – zarówno pod względem artystycznym, jak i duchowym – zmierzy się 11 polskich artystów malarzy, których do współpracy zaprosiły dwie instytucje – Instytut Kultury św. Jana Pawła II z papieskiego uniwersytetu Angelicum oraz Fundacja Świętego Mikołaja.

Twórcy zobowiązali się ukończyć obrazy do końca stycznia przyszłego roku, tak, by w kolejnych miesiącach móc je zaprezentować szerszej publiczności. To wstęp do większego przedsięwzięcia, które ma na celu ożywienie malarstwa sakralnego w Polsce.

CZYTAJ DALEJ

Abp Wacław Depo: Nie ma pełnej osobowości polskiej bez miłości do Maryi!

2024-07-14 16:02

[ TEMATY ]

Jasna Góra

abp Wacław Depo

Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja

Karol Porwich/Niedziela

Abp Wacław Depo

Abp Wacław Depo

– Kult maryjny potwierdzamy na płaszczyźnie wiary. Jest on poszukiwaniem instynktownego oparcia dla naszych zmagań i prób dziejowych, aby na fundamencie wiary w prawdziwego Boga objawionego w Chrystusie odnajdywać sens życia i powołanie człowieka. Nie może być prawdziwym wyznawcą Chrystusa ten, kto nie ma odniesień do Jego Matki. Nie ma pełnej osobowości polskiej bez miłości do Maryi. Tego uczą nas nasze dzieje i nasza kultura - powiedział ks. abp Wacław Depo podczas 33. Pielgrzymki Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę, a o czym pisze portal Radia Maryja.

Karol Porwich/Niedziela

CZYTAJ DALEJ

Hiszpania mistrzem Europy w piłce nożnej!

2024-07-14 22:53

PAP/EPA/FILIP SINGER

Finał: Hiszpania - Anglia 2:1 w 87. min.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję