Reklama

Wiadomości

Uczył nas, abyśmy byli radości i się cieszyli

[ TEMATY ]

rekolekcje

ewangelizacja

Monika Łukaszów

Ponad 1000 młodych ludzi z diecezji legnickiej uczestniczyło w rekolekcjach ewangelizacyjnych, które w sobotę, 5 marca odbyły się w lubińskiej parafii św. Jana Bosko prowadzonej przez księży salezjanów.

Rekolekcje prowadził o. Antonello Cadeddui. To włoski kapłan, który wyjechał do Brazylii, by tam wśród najbiedniejszych mieszkańców faveli głosić Ewangelię i pomagać potrzebującym ludziom. Tematem przewodnim spotkania były słowa „Weźmijcie Ducha Świętego”. Podczas spotkania była adoracja, modlitwa, Msza święta i katecheza. Nie zabrakło także śpiewu oraz tańca.Jak zgodnie mówili uczestnicy spotkania, to były wyjątkowe rekolekcje, inne niż wszystkie. - Z pewnością było to ważne wydarzenie. Było to coś innego. Na wszystkich innych wydarzeniach, rekolekcjach Bóg był zawsze z nami, ale Jezusa poznawaliśmy w sposób, że tak powiem, informacyjny - mówi jeden z uczestników Wojciech Bieleń - Tutaj mogliśmy go doświadczyć. Mogliśmy doświadczyć jego obecności, że jest między nami. Otwierał nasze serca na działanie Duch Świętego. Napełniał nas miłością i radością, ale dał nam także nadzieję na lepsze jutro. Była też chwila dla mnie i dla Pana Boga Ojca, który stoi przed tobą i możesz mu powiedzieć „Boże kocham Cię. Jestem z Tobą. Ufam Tobie”. Muszę powiedzieć, że na pewno było to jedno z ważniejszych wydarzeń w moim życiu.

O. Antonello był bardzo zadowolony ze spotkania z młodzieżą naszej diecezji. - Jestem zachwycony ich dobrocią, ich otwartością i ich uwagą - mówił rekolekcjonista. - To są młodzi uśmiechnięci, pełni życia ludzie. Jeśli im się pomoże, to oni mogą być przyszłością dla Polski i dla Kościoła. Powiedziałem im „Odwagi! Nie bójcie się! Pracujcie wspólnie! Ewangelizujcie! Spotykajcie się! Byle nieść Dobrą Nowinę”.

Dla wielu młodych było to pierwsze takie spotkanie z charyzmatykiem. - Ksiądz do nas mówił inaczej niż zazwyczaj księża mówią do nas w kościele - mówi Jakub Żogalski - Podchodził do każdego. Można było doświadczyć obecności Jezusa w sobie samym. Jeżeli człowiek tego doświadczy, to naprawdę życie może ulec zmianie. Myślę, ze każdy chociaż raz w życiu, powinien doświadczyć takiej modlitwy.

Reklama

- Ja byłam dwa razy na rekolekcjach, które prowadził o. Antonello. On uczy nas abyśmy byli radośni i się cieszyli. Uświadamia nam, że Jezus jest cały czas z nami. Nawet wtedy gdy jesteśmy w szkole, czy wtedy gdy po prostu siedzimy i się nudzimy, albo kiedy kłócimy się z koleżanką. Jest cały czas przy nas - mówi inna uczestniczka Ania.

Wraz z młodzieżą w rekolekcjach uczestniczyli ich katecheci i duszpasterze. Wśród nich był też ks. Wiesław Walendzik, proboszcz parafii św. Jadwigi w Legnicy, który wraz z młodzieżą uczestniczył w tych ewangelizacyjnych rekolekcjach.

- Patrząc na nadzwyczajny dar jakim jest Jubileusz Miłosierdzia, to właśnie tutaj widać taką wiosnę Kościoła o której tak często się mówi - powiedział ks. Walendzik - Właśnie w czasie gdy te serca otwierają się na łaskę Bożą, myślę, że właśnie to doświadczenie miłości, pozostanie w pamięci tych młodych ludzi i będzie procentować.

2016-03-08 13:19

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Rekolekcje „Dla nas i całego świata” po raz czwarty

Ks. Artur Godnarski - znany ewangelizator i koordynator inicjatywy Przystanek Jezus - będzie gościem czwartej odsłony oficjalnych rekolekcji „Dla nas i całego świata”, przygotowywanych przez Komitet Organizacyjny ŚDM 2016.

Spotkanie odbędzie się w najbliższą sobotę, 19 marca, w wigilię Niedzieli Palmowej, która jest świętowaniem ŚDM w wymiarze diecezjalnym.

CZYTAJ DALEJ

Szef PSP: polskim strażakom w Turcji udało się wydobyć drugą żywą osobę

2023-02-07 18:50

[ TEMATY ]

Turcja

PAP/EPA/DENIZ TEKIN

Grupie polskich strażaków w Turcji udało się wydobyć drugą żywą osobę - wynika z informacji przekazanych przez komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej gen. brygadiera Andrzeja Bartkowiaka. Polscy strażacy działają w Besni, gdzie przez trzęsienie ziemi zawaliło się wiele domów.

Polska grupa ratownicza HUSAR Poland poszukiwania ludzi uwięzionych pod gruzami rozpoczęła we wtorek po południu. Po godz. 15.20 komendant główny poinformował, że polscy ratownicy uratowali pierwszego człowieka. Przed godz. 18 przekazał, że udało się wydobyć kolejną żywą osobę.

CZYTAJ DALEJ

Abp Grušas dla KAI: końcowy dokument zgromadzenia w Pradze bez propozycji reform

2023-02-08 15:23

[ TEMATY ]

synod

Karol Porwich/Niedziela

Propozycje reform w Kościele nie będą tematem dokumentu końcowego europejskiego zgromadzenia synodalnego, jakie w dniach 5-12 lutego odbywa się w Pradze. Potwierdził to przewodniczący Rady Konferencji Biskupich Europy (CCEE) abp Gintaras Grušas.

Odpowiadając na pytanie KAI, metropolita wileński oświadczył, że nie taki jest cel dokumentu ani samego procesu synodalnego. Zaznaczył, że „nie mamy przedstawiać rozwiązań problemów, mamy doświadczać synodalności:. Spodziewa się jednak, że problemy i „rany”, o których mówiono w czasie zgromadzenia, będą w nim wspomniane. – Ale to nie jest dokument programowy, nie będziemy więc w nim proponować ostatecznych rozwiązań problemów, jakie występują w Kościele – podkreślił abp Grušas.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję