Reklama

Polska

ŚDM 2016: na Campus Misericordiae odsłonięto Dzwon Miłosierdzia

W niedzielę wieczorem, 3 kwietnia, na placu przed powstającym domem dla osób starszych i niepełnosprawnych "Campus Misericordiae" na Polu Miłosierdzia w Brzegach dokonano uroczystego odsłonięcia Dzwonu Miłosierdzia. Wcześniej w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie poświęcił go kard. Stanisław Dziwisz.

[ TEMATY ]

ŚDM w Krakowie

www.facebook.com/badzbliskoSDM

Pierwszy raz Dzwon Miłosierdzia zabrzmiał w Niedzielę Miłosierdzia przed Bazyliką Bożego Miłosierdzia w Krakowie tuż po poświęceniu. Jego dźwięk powitały oklaski pielgrzymów, którzy tłumnie zjawili się w Łagiewnikach na Święcie Bożego Miłosierdzia.

Drugi raz w niedzielę bicie dzwonu usłyszano na Campus Misericordiae. Wcześniej jego uroczystego odsłonięcia dokonali mieszkańcy okolicznych miejscowości, wybrani z przybyłych przez samego burmistrza Wieliczki, Artura Kozioła.

"Ten dzwon w szczególny sposób zabrzmi wtedy, gdy przybędzie tu papież Franciszek, Ojciec Święty. Ale on przede wszystkim będzie brzmiał wtedy, gdy będzie potrzebna pomoc. Gdy ta pomoc stąd będzie musiała wędrować w różne zakątki naszego województwa, kraju czy świata" - mówił wczoraj Artur Kozioł. Wydarzeniu towarzyszyły zastępy młodych strażaków z międzynarodowymi flagami oraz ubrane w stroje ludowe dziewczęta. Nie zabrakło także paralotniarzy, którzy uroczystość uświetnili specjalnymi smugami dymu na niebie.

Reklama

Zwieńczeniem odsłonięcia Dzwonu Miłosierdzia był koncert papieski pt. „Miłość trwa”, który odbył się w hali 7R Logistic, która podczas ŚDM będzie pełnić funkcję zakrystii. Wystąpili na nim: Wielicka Orkiestra Kameralna pod dyrekcją Piotra Piwko, Chór im. Jana Pawła II ze Strumian, chór „Camerata” oraz wielu solistów, m.in. Maria Czajczyk, Maria Komisarz, Krzysztof Lachman i o. Łukasz Buksa OFM z zespołem.

Półtonowy dzwon odsłonięty wczoraj na Campus Misericordiae zabrzmi na przywitanie papieża Franciszka podczas Światowych Dni Młodzieży w Polsce. Częstotliwość jego dźwięku to a1 - jest zatem niezwykle podobna do tonu ludzkiej wypowiedzi czy śpiewu, a więc jest przyjazna dla ucha człowieka. Na Dzwonie Miłosierdzia znalazły się herby papieży Franciszka i Jana Pawła II, herb kard. Stanisława Dziwisza oraz symbol Światowych Dni Młodzieży.

2016-04-04 10:59

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Homilia Ojca Świętego podczas Mszy Świętej na Campus Misericordiae

Drodzy młodzi, przybyliście do Krakowa na spotkanie z Jezusem. A Ewangelia mówi nam dziś właśnie o spotkaniu między Jezusem a pewnym człowiekiem, Zacheuszem, w Jerychu (Łk 19, 1-10). Jezus nie ogranicza się tam tylko do głoszenia nauki, czy pozdrawiania kogoś, ale – jak mówi Ewangelista – chce przejeść przez miasto (por. w. 1). Innymi słowy, Jezus pragnie przybliżyć się do życia każdego człowieka, przebyć do końca naszą drogę, aby Jego życie i nasze życie spotkały się naprawdę.

W ten sposób dochodzi do najbardziej zaskakującego spotkania, właśnie tego z Zacheuszem, zwierzchnikiem „celników”, czyli poborców podatkowych. Zacheusz był więc zamożnym współpracownikiem znienawidzonych okupantów rzymskich; był wyzyskiwaczem swojego narodu, kimś, kto z powodu swej złej reputacji nie mógł nawet zbliżyć się do Mistrza. Ale spotkanie z Jezusem zmienia jego życie, jak to było i może być codziennie w przypadku każdego z nas. Zacheusz jednak musiał zmierzyć się z pewnymi przeszkodami, aby spotkać Jezusa: co najmniej trzema. Także i nam mogą one coś powiedzieć.

CZYTAJ DALEJ

Trzęsienie ziemi: co najmniej 1541 osób zginęło w Turcji i 783 w Syrii

2023-02-06 14:57

[ TEMATY ]

trzęsienie ziemi

PAP/EPA/YAHYA NEMAH

W trzęsieniu ziemi, które w poniedziałek nad ranem nawiedziło południowo-wschodnią Turcję, zginęło 1541 osób - poinformowała turecka rządowa agencja ds. sytuacji nadzwyczajnych i klęsk żywiołowych (AFAD). Kataklizm dotknął również północno-zachodnią Syrię, w której zginęły co najmniej 783 osoby.

W poprzednim bilansie ofiar w Turcji przedstawionym przez prezydenta Recepa Tayyipa Erdogana informowano o 912 zabitych, ponad 5,3 tys. rannych i ponad 2,8 tys. zniszczonych budynków.

CZYTAJ DALEJ

Watykan: papież zapewnił o swej modlitwie za ofiary trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii

2023-02-06 14:28

[ TEMATY ]

papież Franciszek

Grzegorz Gałązka

Ojciec Święty, za pośrednictwem sekretarza stanu Stolicy Apostolskiej, kardynała Pietro Parolina wystosował telegramy kondolencyjne na ręce nuncjusza apostolskiego w Turcji arcybiskupa Marka Solczyńskiego oraz nuncjusza apostolskiego w Syrii, kardynała Mario Zenariego w związku tragicznym trzęsieniem ziemi, które minionej nocy nawiedziło południową Turcję i północną Syrię. Pociągnęło ono za sobą co najmniej 1 400 ofiar śmiertelnych.

W telegramie skierowanym na ręce papieskiego przedstawiciela w Turcji kard. Parolin zapewnił o duchowej bliskości Ojca Świętego wobec wszystkich poszkodowanych. „Powierzając tych, którzy zginęli miłosierdziu Wszechmogącego, składa serdeczne kondolencje tym, którzy opłakują ich stratę. Jego Świątobliwość modli się również, aby personel ratunkowy był wspierany w opiece nad rannymi i w trwających działaniach pomocowych Bożymi darami męstwa i wytrwałości” – napisał watykański sekretarz stanu.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję