Reklama

Wiadomości

Nominacje do Nagrody dziennikarskiej Ślad

Brygida Grysiak, Milena Kindziuk i Anna Sosnowska zostały nominowane to tegorocznej Nagrody Dziennikarskiej "Ślad" im. Biskupa Jana Chrapka. Tak zadecydowała Kapituła Nagrody na dzisiejszych obradach w Warszawie. Laureata poznamy podczas uroczystej gali, która odbędzie się 2 czerwca w Domu Arcybiskupów Warszawskich. Zwycięzca nagrody, która przyznana zostanie po raz 16., otrzyma statuetkę autorstwa prof. Gustawa Zemły oraz 10 tys. zł.

[ TEMATY ]

dziennikarze

nagroda

areopag21.pl

Po raz pierwszy w historii nagrody, w trójce nominowanych znalazły się wyłącznie kobiety.

Brygida Grysiak jest reporterką TVN 24, autorką wielu materiałów m.in. o tematyce religijnej. Autorka wywiadu-rzeki z sekretarzem Jana Pawła II ks. Mieczysławem Mokrzyckim pt. "Najbardziej lubił wtorki" i telewizyjnego wywiadu z jałmużnikiem papieskim abp Konradem Krajewskim.

Reklama

Milena Kindziuk jest uznaną publicystką wielu mediów, autorką wielu bestsellerowych książek, m.in. o ks. Jerzym Popiełuszce, prymasie Józefie Glempie i ks. Janie Twardowskim konsultantką filmów dokumentalnych. Jest doktorem nauk humanistycznych, wykładowcą w Instytucie Edukacji medialnej i dziennikarstwa na UKSW. Wieloletni pracownik Tygodnika Katolickiego "Niedziela" i redaktor odpowiedzialny za edycję warszawską.

Anna Sosnowska jest redaktorką naczelną polskiej wersji portalu Aleteia, który osiągnął wielki sukces na rynku mediów elektronicznych. Związana była kanałem Religia.tv i miesięcznikiem "W drodze". Jest autorką wywiadu-rzeki z jezuitą o. Wojciechem Ziółkiem " Zioło-lecznictwo, czyli wywary na przywary".

„Ślad” jest nagrodą dziennikarzy dla dziennikarzy i innych ludzi mediów. Przyznaje ją Kapituła uformowana bezpośrednio po śmierci bp. Jana Chrapka w 2001 roku, przez grono wybitnych dziennikarzy i ludzi mediów. Kapitule przewodniczy obecnie Ewa K. Czaczkowska.

Reklama

Nagroda ma upamiętniać postawę Biskupa, którego dewizą były słowa: "Idź przez życie tak, aby ślady twoich stóp przetrwały Cię!"

Laureatami dotychczasowych jedenastu edycji Nagrody "Ślad" byli kolejno: Ewa Czaczkowska, Grzegorz Polak, Stefan Wilkanowicz, ks. Jerzy Szymik, Marek Zając, Szymon Hołownia, ks. Marek Gancarczyk, ks. Kazimierz Sowa, Anna Gruszecka, Tomasz Królak, Jacek Moskwa, Krzysztof Ziemiec, ks. Jan Kaczkowski, Piotr Żyłka i Tomasz Rożek.

Przewodniczącą Kapiruły Nagrody jest Ewa K. Czaczkowska.

Patronat honorowy nad Nagrodą sprawuje metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz.

Gala Nagrody "Ślad" 2015 odbędzie się 2 czerwca (piątek) o godz. 18.00 w Domu Arcybiskupów Warszawskich przy ul. Miodowej 17/19.

Patronat honorowy nad Nagrodą sprawują: Fundacja PKO Banku Polskiego, Poczta Polska i Uniwersytet kard. Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

Chętnych do uczestnictwa w Gali prosimy o potwierdzenie obecności do dnia 1 czerwca: sekretriat@ekai.pl

2017-05-25 13:49

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Dyrektor „L’Osservatore Romano”: złe wiadomości to tylko cząstka rzeczywistości

[ TEMATY ]

dziennikarze

© Tv2000/Zenit

Andrea Monda

Andrea Monda

Misją systemu środków przekazu Stolicy Apostolskiej jest niesienie dobrych wiadomości, opowiadanie o dobru, a nie tylko o złu. - Złe wiadomości są tylko niewielką cząstką rzeczywistości. Katolicki dziennikarz nie może wspierać upowszechniania tego, co negatywne - powiedział nowy dyrektor watykańskiego dziennika „L’Osservatore Romano” Andrea Monda.

W wywiadzie dla tygodnika diecezjalnego „Parola di Vita” z włoskiej Cosenzy podkreślił on, że „L’Osservatore Romano” powinno opierać się na bieżących wydarzeniach, ale jednocześnie „drążyć” albo przedstawiać „inne spojrzenie”, „rzucać światło tam, gdzie nigdy wcześniej nie patrzyłeś”, na to, co „może od zawsze było w zasięgu wzroku, ale nigdy tego nie zauważyłeś”. Ma pogłębiać przedstawianą tematykę, unikając ryzyka „globalizacji powierzchowności”.

CZYTAJ DALEJ

Błogosławiony prymas Wyszyński jest symbolem nadziei dla świeckich i wzorem dla pasterzy Kościoła - rozmowa z dr Ewą K. Czaczkowską

2021-09-18 10:59

[ TEMATY ]

kard. Stefan Wyszyński

Karol Porwich/Niedziela

- Beatyfikacja Stefana Wyszyńskiego jako prymasa, biskupa i duchownego jest ważnym znakiem na dziś w kontekście problemów, które przeżywa Kościół czy duchowieństwo. Jest symbolem nadziei dla świeckich i wzorem dla pasterzy Kościoła - mówi w pobeatyfikacyjnej rozmowie z KAI, dr Ewa K. Czaczkowska, autorka trzech książek o Prymasie Tysiąclecia: „Kardynał Wyszyński. Biografia”, „Prymas Wyszyński. Wiara, nadzieja, miłość” oraz „Będziesz miłował….Krótka historia życia Stefana Wyszyńskiego, prymasa Polski”, przeznaczonej dla dzieci.

Łukasz Kaczyński (KAI): Dlaczego beatyfikacja prymasa Stefana Wyszyńskiego, która odbyła się w zeszłą niedzielę, powinna głęboko odcisnąć się w sercach Polaków?

CZYTAJ DALEJ

Papież skierował przesłanie do uczestników warszawskiego spotkania w sprawie ochrony małoletnich

2021-09-18 12:58

[ TEMATY ]

Franciszek

EVTNVatican screenshot

Do stawania się „pokornymi narzędziami Pana w służbie ofiarom wykorzystywania” zachęcił Ojciec Święty uczestników rozpoczynającego się jutro w Warszawie i spotkania zorganizowanego przez Papieską Komisję ds. Ochrony Małoletnich i przez Konferencje Episkopatów Europy środkowej i wschodniej: na temat „Ochrona dzieci Bożych naszą wspólną misją”.

Oto tekst papieskiego przesłania w tłumaczeniu na język polski:

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję