Reklama

Niedziela Rzeszowska

Rzeszów: zakończyły się Diecezjalne Dni Młodych

T.LOVE, Wniebodźwięki, Karczmarze NaNowo – tak wyglądała muzyczna strona spotkania Diecezjalnych Dni Młodych. Od 17 do 19 sierpnia 2017 r. w Parku Papieskim w Rzeszowie bawiło się i modliło pięćset młodych ludzi.

[ TEMATY ]

Rzeszów

Diecezja.rzeszow.pl

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Diecezjalne Dni Młodych rozpoczęły się wieczorem 17 sierpnia. Młodzież została zakwaterowana w ogromnym namiocie rozłożonym we wschodniej części Parku Papieskiego. Zawiązanie wspólnoty koordynowali: ks. Krzysztof Golas – diecezjalny duszpasterz młodzieży i ks. Daniel Drozd – dyrektor Domu Diecezjalnego Tabor w Rzeszowie. Po kolacji odbył się koncert zespołu „Wniebodźwięki”, a po nim adoracja Najświętszego Sakramentu w rzeszowskiej katedrze.

Piątkowy dzień rozpoczął się jutrznią. W ciągu dnia młodzież wysłuchała katechezy ks. Grzegorza Ząbka – wikariusza w parafii bł. ks. J. Popiełuszki w Rzeszowie, uczestniczyła w pracy w grupach i warsztatach muzycznych. Mszy św. w katedrze przewodniczył biskup rzeszowski Jan Wątroba. W homilii bp Wątrobą rozwinął metaforę życia jako pielgrzymki. Wieczorem wystąpił zespół Karczmarze NaNowo i T.LOVE. Kiedy na scenie pojawił się Muniek Staszczyk w Parku Papieskim było już ponad sześć tysięcy osób.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

W sobotę podczas jutrzni katechezę wygłosił ks. Tomasz Ryczek – nowo mianowany asystent Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Rzeszowskiej. W katedrze odbyło się spotkanie z Muńkiem Staszczykiem. Ksiądz Daniel Drozd, wychodząc od piosenki pt. „Bóg” („Tak bardzo chciałbym zostać kumplem twym”), pytał o doświadczenia religijne piosenkarza. Muniek Staszczyk odpowiadał również na pytania młodzieży m.in. o wolność i sztukę. Kolejnym punktem była adoracja Najświętszego Sakramentu i sakrament pokuty.

Reklama

W południe odprawiona została Msza św. kończąca Diecezjalne Dni Młodych. Eucharystii przewodniczył bp Edward Białogłowski. W homilii biskup nawiązał m.in. do słów Jana Pawła II z Rzeszowa: „bądź chrześcijaninem naprawdę, nie tylko z nazwy, nie bądź chrześcijaninem byle jakim”.

Organizatorami Diecezjalnych Dni Młodych byli: diecezja rzeszowska, urząd marszałkowski województwa podkarpackiego, urząd miasta Rzeszowa i fundacja „Bez granic bliźniemu swemu”.

2017-08-20 08:38

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Rzeszów po raz pierwszy w Orszaku Mędrców

Niedziela rzeszowska 1/2013, str. 1

[ TEMATY ]

Rzeszów

Orszak Trzech Króli

Ks. Janusz Sądel

Pokłon Trzech Króli. Kościół w Skalniku

Pokłon Trzech Króli. Kościół w Skalniku

W uroczystość Objawienia Pańskiego, 6 stycznia ulicami Rzeszowa przejdzie Orszak Trzech Króli, w którym oprócz Mędrców znajdzie się jeszcze około 400 innych jasełkowych aktorów. Do szeregu miast orszakowych, które od 2009 r. wystawiają uliczne jasełka, Rzeszów dołącza po raz pierwszy. Ta nietuzinkowa akcja zaprosi mieszkańców miasta oraz przyjezdnych do przeżycia radosnego widowiska w otoczeniu miejsc dobrze nam znanych, pośród budynków i ulic, którym na co dzień podążamy do pracy, szkoły, urzędu, często zabiegani, niezdolni zamyślić się czy zauroczyć się aurą zimowego miasta.

CZYTAJ DALEJ

Wychowanie „dzień po”

2024-02-27 11:02

Niedziela Ogólnopolska 9/2024, str. 16

[ TEMATY ]

bp Andrzej Przybylski

Archiwum TK Niedziela

Lepiej zapobiegać ludzkim zranieniom i upadkom niż tylko je leczyć i opatrywać.

Nie tylko ludzie, ale i tabletki mogą mieć swoją polityczną karierę. I gdyby tylko o karierę chodziło, to wiadomo, że ma ona swoje „5 minut”, a później zwykle się kończy. Tak zwana tabletka „dzień po” nie tylko doczekała się setek debat medialnych i weszła na forum polskiego parlamentu, ale również jest kolejnym tematem naszych dyskusji i pytań. Większość z nas chyba już to czuje, że stała się ona symbolem czegoś dużo ważniejszego, symbolem podejścia do życia i do wartości. Nie znam się na chemicznych składnikach tego medykamentu, słyszałem różne opinie o jego wpływie na ludzki organizm, ale jako pedagog i wychowawca (tym razem nie tylko jako biskup!) myślę, że jest on także symbolem fatalnej zmiany w podejściu do wychowania. Już sama nazwa – „dzień po” może sugerować, że chcemy bardziej „chronić” i „leczyć” skutki takich czy innych zachowań niż im zapobiegać. A przecież każdy rodzic, nauczyciel i wychowawca znają fundamentalną zasadę pedagogiki, że lepsza jest prewencja, profilaktyka, niż terapia i karanie. Karanie i używanie tabletek to już sam w sobie znak jakiejś choroby, porażki, nieskuteczności w wychowaniu. Wracając do tabletki, wszyscy mamy świadomość, że jest ona „po” – nie po jakiejś migrenie, po bólu głowy, skaleczeniu się czy upadku, ale po seksualnym współżyciu, i to często dotyczącym młodych, nieletnich ludzi. Jej przesłanie jest więc oczywiste: możesz robić rzeczy niekoniecznie dozwolone, a często na tym etapie życia szkodliwe i niemoralne, tylko się zabezpiecz, żeby nie było z tego żadnych niechcianych konsekwencji. Tymczasem ani w życiu, ani w wychowaniu to tak nie działa. Pewnie można wyeliminować jakieś zewnętrzne skutki nieroztropnego postępowania, ale to nie znaczy, że znikną głębokie i trwałe konsekwencje w ludzkiej mentalności i w postawach.

CZYTAJ DALEJ

Świadectwo: Ona, on i gromadka roześmianych dzieci, a nad nimi dobry Bóg

2024-03-01 21:12

[ TEMATY ]

świadectwo

#NiezbędnikWielkopostny2024

Archiwum Agnieszki Stefaniuk

Ona, on i gromadka roześmianych dzieci. Dom, a w nim miłość. Jak osiągnąć prawdziwe rodzinne szczęście? W każdą sobotę Wielkiego Postu będziemy zachęcać Was do wielkiej modlitwy za rodziny.

Sekretem dzieli się Agnieszka Stefaniuk, coach, autorka poradnika zarządzania szczęściem Jak to ogarnąć i programu mentoringowego dla kobiet „Silna jak mama”. W sieci prowadzi klub wsparcia i rozwoju osobistego dla mam – klubsjm.pl

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję