Reklama

Niedziela Częstochowska

Pop-oratorium „O Bożym Miłosierdziu” w parafii, św. Barbary w Wieluniu

Niedziela 15 października br. zapisała się w historii parafii św. Barbary w Wieluniu niezwykłym wydarzeniem muzycznym. Dzięki Tomaszowi Kościelskiemu, inicjatorowi i organizatorowi muzycznego wydarzenia, wykonane zostało pop- oratorium „Miłosierdzie Boże” oparte na „Dzienniczku” św. siostry Faustyny Kowalskiej (teksty wybrała s. M. Elżbieta Siepak ze Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia). Pop-oratorium poprzedziła I część koncertu G- dur Antoniego Vivaldiego wykonana na skrzypcach przez Matyldę Kościelską, uczennicę klasy IV Zespołu Szkół Muzycznych w Legnicy.

[ TEMATY ]

oratorium

Zofia Białas

Wykonawcami pop-oratorium byli: Zespół Muzyki Sakralnej „Lumen” z Poznania pod kierunkiem Zbigniewa Małkowicza, Chór Państwowej Szkoły Muzycznej I Stopnia w Wieluniu, Chór Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury i Sportu w Wieluniu, obydwa pod dyrekcją Jakuba Jurdzińskiego, Chór „Madrygał” Z Legnickiego Centrum Kultury, Chór Dziecięcy Zespołu Szkół Muzycznych w Legnicy i Legnicka Orkiestra Kameralna, łącznie ponad 120 wykonawców. Nad całością koncertu czuwał dyrygent Benedykt Ksiądzyna. Jako wokalista obok Marzeny Małkowicz i Aleksandry Małkowicz - Figaj wystąpił współpracujący z Zespołem „Lumen” Janusz Szrom.

Reklama

Koncert ewangelizacyjny, bo tak śmiało można go nazwać, zgromadził dużą publiczność, a zawarte w utworze elementy muzyczne i same teksty przypomniały, że Miłosierdzie Boże jest przeznaczone dla każdego człowieka, niezależnie od pochodzenia.

Zofia Białas

2017-10-19 12:46

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Wystarczy, że jesteście młodzi

Niedziela łódzka 53/2017, str. I

[ TEMATY ]

oratorium

Maria Niedziela

Siostry Salezjanki z podopiecznymi podczas uroczystości Objawienia Pańskiego

Siostry Salezjanki z podopiecznymi podczas uroczystości Objawienia
Pańskiego

Jest w Łodzi jedno miejsce. Niezwykłe miejsce. Jest takie przez ludzi, którzy je tworzą. Siostry salezjanki, opiekunów i wolontariuszy – animatorów. I przez osobę św. Jana Bosko – na którego prewencyjnym systemie opiera się funkcjonowanie Oratorium – świetlicy i całej Ochronki Bałuckiej. Mimo często niesprzyjających przepisów, mimo wielu niedostatków i ciągłego borykania się z problemami – funkcjonują i pomagają tym najmniejszym. Tym, o których św. Jan Bosko mówił: „Wystarczy, że jesteście młodzi, abym was kochał”. I takie motto wisi w oratoryjnej salce – tu, gdzie serce, miłość do drugiego człowieka i bezinteresowność wyczuwa się od progu. A cudowne siostry, niczym anioły, czuwają nad tym, by dzieci otrzymały tu wszystko, czego im brakuje i by czuły się przede wszystkim bezpiecznie.

CZYTAJ DALEJ

Andrea Tornielli: nowe spojrzenie na spowiedź, sakrament radości

"W centrum przebaczenia jest Bóg, który nas obejmuje, a nie lista grzechów i nasze upokorzenie" - pisze dyrektor wydawniczy mediów watykańskich Andrea Tornielii w swoim najnowszym komentarzu opublikowanym na portalu Vatican News.

Spowiedź jest "sakramentem radości", a nawet "ucztą", zarówno w niebie, jak i na ziemi. We wtorek 14 września, na stadionie w Koszycach, można było odnieść wrażenie, że papież Franciszek patrzy w oczy każdego z młodych ludzi, którzy przyszli go powitać, aby zaprosić ich do przeżywania sakramentu pokuty w nowy sposób. A to, co powiedział do nich Następca Piotra, było pocieszeniem nie tylko dla obecnych, ale dla każdego, kto śledził to spotkanie w telewizji lub w internecie, a nawet gdy tylko przeczytał papieskie przemówienie.

CZYTAJ DALEJ

Pieśń o Zuzeli

2021-09-16 19:40

Paweł Wysoki

Prymasowe Betlejem i Tabor

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję