Reklama

Zaproszenia

XIV Regionalne Dni Kultury Chrześcijańskiej w Kochanowicach

„Musicie być mocni mocą wiary”, bł. Jan Paweł II

Proboszcz Parafii pw. św. Wawrzyńca w Kochanowicach,

Reklama

Wójt Gminy Kochanowice,

Dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Informacji w Kochanowicach

zapraszają na

Reklama

XIV Regionalne Dni Kultury Chrześcijańskiej

w dniach 29-30 listopada 2012r.

PROGRAM:

Czwartek 29.11.12

17.00 Uroczysta Msza Święta w Kościele p.w. św. Wawrzyńca w Kochanowicach pod przewodnictwem ks. biskupa Jana Kopca Ordynariusza dziecezji gliwickiej, oprawa muzyczna Mszy Św.: Gminny Chór Canzona Po Mszy Św. galowy przemarsz w asyście zespołu instrumentalnego „Kochanowicki Young Band” do sali widowiskowej Gminnego Centrum Kultury i Informacji w Kochanowicach na spotkanie z Ks. Biskupem Ordynariuszem

Piątek 30.11.12 sala widowiskowa GCKiI

16.30 Oficjalne ogłoszenie wyników i wręczenie nagród laureatom: - Regionalnego Konkursu Plastycznego pn. „Święci Śląska” - Gminnego Konkursu Piosenki Religijnej pn. „Bądźmy silni wiarą” - występ finalistów konkursu piosenki religijnej

18.00 Wieczór autorski ze znanym i cenionym za odwagę w głoszeniu prawdy katolickim dziennikarzem, publicystą, redaktorem Tomaszem Terlikowskim - prelekcja pt. ”Manipulacje medialne” -odpowiedzi na pytania publiczności - możliwość nabycia książek wraz z autografem Tomasza Terlikowskiego

Dla wszystkich uczestników ww. spotkań w sali widowiskowej GCKiI przewidziano poczęstunek. Wejściówki bezpłatne do odbioru od 10.11.br. w biurze GCKiI Kochanowice (ilość miejsc ograniczona)

Uroczystości towarzyszyć będzie: - pokonkursowa wystawa prac wszystkich uczestników Regionalnego Konkursu Plastycznego pn. „Święci Śląska”

Więcej na stronie: www.gci.kochanowice.pl

2012-11-14 13:35

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Bilet do Panamy od Ambasadora

Niedziela Ogólnopolska 9/2018, str. 4

[ TEMATY ]

konkurs

ŚDM

Grzegorz Gałązka

Ambasador Janusz Kotański przekazuje relikwie św. Jana Pawła II ambasador Panamy Miroslavie Rosas Vargas – Rzym, 17 listopada 2017 r.

Ambasador Janusz Kotański
przekazuje relikwie św. Jana
Pawła II ambasador Panamy
Miroslavie Rosas Vargas – Rzym,
17 listopada 2017 r.

Orędzie do Młodych

CZYTAJ DALEJ

Znak obecności Pana

2021-07-20 10:22

Niedziela Ogólnopolska 30/2021, str. IV

[ TEMATY ]

homilia

Adobe Stock

Słowo, które Pan daje nam na 17. niedzielę w ciągu roku, rozpoczyna się sceną zaczerpniętą z religijności Izraela Starego Testamentu. Nieznany z imienia człowiek z Baal-Szalisza przynosi prorokowi Elizeuszowi chleb z pierwocin tamtego roku: „dwadzieścia chlebów jęczmiennych i świeże zboże w worku”. Gdyby nie to, że chodzi o chleb pierwocinowy, można by przyjąć, że to tylko prezent złożony w celu zaspokojenia głodu. Bliższe wyjaśnienie sensu tego czynu podaje nam Katechizm Kościoła Katolickiego, przypominając, że w Starym Przymierzu taki dar ofiarowywano na znak wdzięczności wobec Stwórcy. W kontekście Wyjścia z Egiptu ten czyn otrzymał również nowe znaczenie: niekwaszony chleb, który Izraelici spożywają co roku w święto Paschy, upamiętnia pośpiech wyzwalającego wyjścia z Egiptu (por. n. 1334).

CZYTAJ DALEJ

Ks. Mariusz Frukacz: św. Jakub uczy nas, by być zawsze blisko Jezusa

– Święty Jakub uczy nas, by być zawsze blisko Jezusa i nie bać się przyjąć nauki krzyża – powiedział ks. Mariusz Frukacz, redaktor Tygodnika Katolickiego „Niedziela”, w kościele św. Jakuba Apostoła w Częstochowie podczas uroczystości odpustowej w Roku św. Jakuba.

W homilii podkreślił, że „św. Jakub uczy nas odpowiedzi naszym życiem na wezwanie Boże”. – On jest tym, który z polecenia Jezusa wraz z innymi apostołami idzie w świat, by głosić Ewangelię. Jego los jako człowieka posłanego do głoszenia Dobrej Nowiny nosi na sobie pewne podobieństwa do powołania proroka Jeremiasza – wskazał duchowny, nawiązując do I czytania.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję