Reklama

Pożegnanie ks. prof. Jana Wilka

Niedziela częstochowska 41/2004

Jasna Góra 2003 - Pielgrzymka Obrońców Życia - ks. dr Jan Wilk odbiera medal za zasługi w obronie ludzkiego życia od Obrońców Życia

Jasna Góra 2003 - Pielgrzymka Obrońców Życia - ks. dr Jan Wilk odbiera medal za zasługi w obronie ludzkiego życia od Obrońców Życia

25 września w kościele św. Wojciecha w Częstochowie odprawiona została Msza św. pogrzebowa w intencji zmarłego nagle śp. ks. prał. dr. Jana Wilka - dyrektora Wydziału Duszpasterstwa Rodzin Kurii Metropolitalnej, konsultora Rady ds. Rodziny Konferencji Episkopatu Polski, sędziego w Sądzie Metropolitalnym i wielkiego obrońcę życia od poczęcia aż do naturalnej śmierci. Eucharystii przewodniczył bp Stanisław Stefanek w koncelebrze z bp. Antonim Długoszem i ponad 200 kapłanami. Kościół wypełnił się przyjaciółmi śp. ks. dr. Jana Wilka - duszpasterzami rodzin, kapłanami, których formował w Wyższym Seminarium Duchownym, przedstawicielami instytucji, których był twórcą, w tym Poradnictwa Rodzinnego, Studium Życia Rodzinnego, Domu Samotnej Matki i Dziecka; przedstawicielami ruchów i stowarzyszeń rodzinnych archidiecezji częstochowskiej, m.in. Domowego Kościoła Ruchu Światło-Życie i Stowarzyszenia Rodzin Katolickich z pocztami sztandarowymi, Komisji ds. Rodziny przy Urzędzie Miasta Częstochowy, Siostrami Urszulankami UR, których był kapelanem. Ks. prał. Jana Wilka żegnali kapłani i świeccy z całej Polski przybyli w tym dniu na Jasną Górę w Pielgrzymce Rodzin, której Ksiądz Prałat od lat był współorganizatorem.
W kazaniu bp Stanisław Stefanek mówił o osobistej przyjaźni ze zmarłym Kapłanem, o jego oddaniu duszpasterstwu rodzin i obronie życia, o cechach osobowości w pełnieniu posługi na rzecz rodzin: skromności, odpowiedzialności, pilności i ogromnej pracowitości. O zasługach śp. ks. prał. Jana Wilka w organizowaniu Studium Życia Rodzinnego i wykładach w Studium mówił z wdzięcznością kanclerz Kurii Sosnowieckiej, wikariusz generalny ks. prał. Czesław Tomczyk.
Pogrzeb śp. ks. prał. Jana Wilka odbył się w jego rodzinnej miejscowości - Kruszynie. Mszy św. koncelebrowanej przewodniczył i nabożeństwo żałobne prowadził abp Stanisław Nowak. Żegnając Kapłana, Ksiądz Arcybiskup powiedział m.in.: „Ksiądz Jan całym sercem poświęcił się służbie rodzinie i życiu ludzkiemu. Służba rodzinie i życiu była jego szczególną misją kapłańską i duszpasterską”.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Prenumerata Tygodnika Katolickiego "Niedziela"

JAK ZAMÓWIĆ PRENUMERATĘ „NIEDZIELI”

CZYTAJ DALEJ

O. Leon Knabit: Jak sobie radzić z duchową depresją?

2021-07-26 14:02

[ TEMATY ]

duchowość

depresja

o. Leon Knabit

Karol Porwich

Jest takie złośliwe powiedzenie, że ludzie dzisiejsi to się dzielą na tych, co siedzą w zakładach zamkniętych i na nieprzebadanych. To bardzo złośliwe i pesymistyczne spojrzenie na rzeczywistość. Tym niemniej faktem jest, że takich ludzi w 100% normalnych psychicznie to za dużo nie ma.

Bardzo wielu ludzi się skarży, że nie potrafią sobie ze sobą poradzić, że stresy, jakie są, problemy, kłopoty są czynnikiem, który potrafi zachwiać ich równowagę psychiczną i w takich skrajnych przypadkach mówi się, że popadają w depresję.

CZYTAJ DALEJ

Ks. Marcin Modrzyński o rekolekcjach „Beatyfikacja33”

2021-07-26 17:39

[ TEMATY ]

beatyfikacja

beatyfikacja kard. Wyszyńskiego

matka Elżbieta Czacka

Beatyfikacja33

Beatyfikacja.info

„To nie pierwsze rekolekcje w takiej formule. Powstały w oparciu o organizowane wcześniej rekolekcje „Oddanie33”, przez które przeszło łącznie ponad 500 tysięcy osób z całej Polski. Są więc sprawdzonym narzędziem duszpasterskim – mówi ks. Marcin Modrzyński o rekolekcjach przed beatyfikacją kard. Stefana Wyszyńskiego i matki Elżbiety Róży Czackiej.

Bernadeta Kruszyk: Już niebawem, 6 sierpnia, rozpoczną się ogólnopolskie rekolekcje przygotowujące do beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego i matki Elżbiety Róży Czackiej. Nazwę łatwo zapamiętać „Beatyfikacja33”. Dlaczego 33?

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję