Reklama

Odpust i dożynki w Małuszowie

W niedzielę 5 września po raz kolejny przeżywaliśmy w Małuszowie uroczystość odpustową ku czci Narodzenia Najświętszej Maryi Panny i wspólnie dziękowaliśmy za szczęśliwe i obfite plony. Msza św. została poprzedzona procesją z wieńcami z kościoła Narodzenia Najświętszej Maryi Panny do kościoła św. Józefa. Wieńce dożynkowe zostały wykonane przez mieszkańców poszczególnych wsi należących do parafii Małuszów.

Niedziela legnicka 41/2004

Po przybyciu do kościoła św. Józefa odbyła się inscenizacja o szacunku do chleba. Następnie Tadeusz Woźny, przewodniczący Rady parafialnej, powitał wszystkich zaproszonych gości i parafian.
Eucharystii przewodniczył ks. Stanisław Araszczuk, dziekan naszego dekanatu, a kazanie głosił ks. Andrzej Tomko, sekretarz Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu. Kaznodzieja mówił o godności rolnika, o szacunku do ziemi i do chleba oraz o świętości rodziny. Zaproszony został również ks. Sławomir Stasiak, wicerektor WSD w Legnicy, a w konfesjonale posługę pełnił ks. Dominik Drapiewski.
W naszym kościele gościliśmy także posła Tadeusza Samborskiego, wójtów Gminy Męcinka, Legnickie Pole i Krotoszyce, przedstawicieli władz gminnych, komendantów Straży Pożarnej, Policji i wielu darczyńców.
Po uroczystej Mszy św. rozpoczął się III festyn parafialny. Jako pierwsza wystąpiła kapela „Wesoły Lwów” ze Lwowa. Dla parafian pochodzących z Kresów była to wzruszająca chwila, a dla wszystkich uczta duchowa. Następnie odbyły się pokazy, gry, zabawy, loterie, licytacja i „zabawa na dechach”.
Cały dochód z Festynu przeznaczyliśmy na nowe witraże do kościoła św. Józefa w Małuszowie.
Organizatorzy wraz z proboszczem ks. Krzysztofem Kowalczykiem dziękują Panu Bogu za ten wspaniały dzień. Dziękujemy również wszystkim obecnym na naszej uroczystości dożynkowo-odpustowej. Szczere podziękowania składamy wszystkim dobrodziejom oraz tym, którzy byli z nami w tym dniu i pomagali nam zorganizować całą uroczystość.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Ks. prof. Dariusz Oko skazany

2021-07-26 14:39

Sławomir Puciato

Ks. prof. dr hab. Dariusz Oko

Ks. prof. dr hab. Dariusz Oko

Ks. prof. Dariusz Oko został skazany wyrokiem nakazowym na grzywnę w wysokości 4 800 euro za „podżeganie do nienawiści” w ramach opublikowanego artykułu w naukowym czasopiśmie „Thelogisches”.

Wyrokiem nakazowym sądu w Kolonii ks. prof. Dariusz Oko został skazany na karę grzywny w wysokości 4 800 euro za „podżeganie do nienawiści” w ramach opublikowanego w naukowym czasopiśmie „Thelogisches” artykułu opisującego zjawisko wewnątrzkościelnej zorganizowanej grupy przestępczej, działającej na szkodę nieletnich oraz wykorzystującej zależnych od niej kleryków. Grupa połączona była homoseksualnymi praktykami i wzajemnym wsparciem swoich członków. Drugim skazanym jest dziewięćdziesięcioletni niemiecki teolog ks. prof. Johannes Stöhr, redaktor naczelny „Thelogisches”.

CZYTAJ DALEJ

Caritas dzieciom. Wakacyjne atrakcje dla najmłodszych

2021-07-26 14:23

[ TEMATY ]

Caritas

Caritas Polska

Zbliża się półmetek tegorocznej Wakacyjnej Akcji Caritas. Z wypoczynku na koloniach, półkoloniach i krótszych wyjazdach organizowanych przez diecezjalne Caritas w różnych rejonach Polski skorzysta tego lata około 8 tys. osób. Akcja jest finansowana ze zbiórek organizowanych przez Caritas. Niestety dla wielu dzieci w Polsce wyjazd na wakacje, z uwagi na trudną sytuację materialną, wciąż pozostaje w sferze marzeń. W tym roku akcja nabrała dodatkowego znaczenia, dając dzieciom szansę na integrację i odbudowanie relacji z rówieśnikami po okresie izolacji i nauki zdalnej.

Nauka zdalna i brak codziennego kontaktu odcisnęły swoje piętno na najmłodszych. Jak przyznaje Maryla Jaskułowska, wychowawczyni na koloniach Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej w Urlach nad Liwcem, część dzieci wyjeżdża na wakacje zamknięta w sobie, obarczona bagażem trudnych doświadczeń z czasu pandemii. Otwierają się pod wpływem zajęć integracyjnych, opowiadają o swoich przeżyciach, odnajdują radość we wspólnej zabawie.

CZYTAJ DALEJ

Ks. Kassar: 12-letnia olimpijka z Syrii bohaterką

2021-07-26 16:32

polsatsport.pl

Najmłodszą uczestniczką Letnich Igrzysk Olimpijskich w Tokio jest 12-letnia Hend Zaza z Syrii. Reprezentuje swój kraj w tenisie stołowym.

Mimo iż już w rundzie kwalifikacyjnej rozgrywek przegrała z reprezentantką Austrii Liu Jia, to już sam udział ma wielkie znaczenie dla jej rodaków, podkreśliła 26 lipca wiedeńska fundacja ekumeniczna Pro Oriente.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję