Reklama

Zaproszenie na Spotkania Małżeńskie

Wyprzedzać problemy

Niedziela warszawska 41/2004

- Jesteśmy bardzo młodym małżeństwem, ale cieszę się, że z tą wiedzą, którą tu uzyskaliśmy, będziemy umieli wyprzedzać problemy, z którymi na pewno zetkniemy się w życiu - powiedziało jedno z małżeństw po uczestniczeniu w rekolekcjach „Spotkania Małżeńskie”.
Nie tylko młode małżeństwa wyjeżdżają z tych rekolekcji z taką refleksją. Często słyszymy wypowiedzi: Przez te trzy dni odkryliśmy na nowo sens wspólnego życia, zyskało ono na nowo barwy radości i odnowiło miłość po 20 latach stażu. Jeszcze inne małżeństwo powiedziało: Nauczyliśmy się na nowo rozmawiać ze sobą, rozumieć siebie nawzajem. Okazało się, że ma to ogromny wpływ na wychowanie naszych dzieci.
Warto znaleźć dwie doby, by z dala od codziennych trosk być tylko dla siebie we dwoje i nauczyć się dialogu. Można w ten sposób odkryć, że sakrament małżeństwa nie jest jakąś abstrakcją, ale że łaska Boża działa w codzienności właśnie poprzez dialog męża i żony podejmowany cierpliwie i wytrwale. Te rekolekcje są przeznaczone dla wszystkich małżeństw, które pragną, by ich życie nabierało coraz większego sensu, by przybliżało męża i żonę do siebie nawzajem i do Boga. Jedynym warunkiem wzięcia udziału jest wspólne uczestnictwo w całym programie.
Spotkania Małżeńskie rozpoczynają się w piątki o godz. 17.30 a kończą w niedziele ok. godz. 15.00. Zapraszamy na rekolekcje, które odbędą się w domu rekolekcyjnym Sióstr Służebnic Ducha Świętego w Sulejówku w dniach 22-24 października, 19-21 listopada i 10-12 grudnia. Prowadzą je odpowiednio do tego przygotowane małżeństwa i kapłan. Zgłoszenia telefoniczne: Bożena i Piotr Stańczykowie, (0-22) 643-96-70, kom. 0-609-445-893.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Gdybyś naprawdę uwierzył...

Pewien doświadczony proboszcz, snując głośno rozważania o tym, jak to będzie z powrotem do „niedzielnej normalności” po koronawirusie, stwierdził, że każdy miesiąc nieuczestniczenia wiernych w niedzielnej Eucharystii z powodu pandemii będzie wymagał roku starań, aby osiągnąć stan z lutego 2020 r.

W odpowiedzi wyraziłem nadzieję, że głód Eucharystii przyprowadzi ludzi do kościoła znacznie szybciej – gdy tylko uznają, że jest to w miarę bezpieczne dla nich samych i dla ich bliskich. Uważam jednak, że niezależnie od tego, czy owa „niedzielna normalność” powróci w tym roku czy w następnym, nie jest ona czymś, z czym powinniśmy się łatwo pogodzić. Dlaczego? Bo nie tak powinna ona wyglądać. Przedłużający się czas „postu od Eucharystii” może stać się jednak opatrznościowym impulsem, aby coś w tym względzie zrobić.

CZYTAJ DALEJ

Ks. prof. Dariusz Oko skazany

2021-07-26 14:39

Sławomir Puciato

Ks. prof. dr hab. Dariusz Oko

Ks. prof. dr hab. Dariusz Oko

Ks. prof. Dariusz Oko został skazany wyrokiem nakazowym na grzywnę w wysokości 4 800 euro za „podżeganie do nienawiści” w ramach opublikowanego artykułu w naukowym czasopiśmie „Thelogisches”.

Wyrokiem nakazowym sądu w Kolonii ks. prof. Dariusz Oko został skazany na karę grzywny w wysokości 4 800 euro za „podżeganie do nienawiści” w ramach opublikowanego w naukowym czasopiśmie „Thelogisches” artykułu opisującego zjawisko wewnątrzkościelnej zorganizowanej grupy przestępczej, działającej na szkodę nieletnich oraz wykorzystującej zależnych od niej kleryków. Grupa połączona była homoseksualnymi praktykami i wzajemnym wsparciem swoich członków. Drugim skazanym jest dziewięćdziesięcioletni niemiecki teolog ks. prof. Johannes Stöhr, redaktor naczelny „Thelogisches”.

CZYTAJ DALEJ

Łódź: Solidarni z Bejrutem

2021-07-30 12:36

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Archiwum Caritas Archidiecezji Łódzkiej

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję