Reklama

Wiadomości

Głos w sprawie bezpieczeństwa na drogach

Od wielu lat stowarzyszenia wspierające ofiary i rodziny ofiar wypadków drogowych domagały się konkretnych i sprawdzonych w innych krajach działań, które zdecydowanie ograniczą ilość ofiar na polskich drogach. Stowarzyszenia Pomocy Ofiarom Wypadków Drogowych i Przestępstw „PRZEJŚCIE” włącza się i wspiera działania zmierzające do poprawy bezpieczeństwa na polskich drogach a także udzielania wszechstronnego wsparcia ofiarom wypadków.

Decyzje Pana Ministra Sławomira Nowaka spowodowały, że rozpoczęła się ogólnokrajowa debata społeczna na temat bezpieczeństwa na naszych drogach. Wzbudza ona wiele skrajnych emocji. Skupiono się na temacie fotoradarów, które konieczne są,aby ujarzmić bezmyślność, bezkarność i brak odpowiedzialności tysięcy kierowców.

Reklama

Należy cieszyć się, że podjęto kroki zmierzające do realizacji tych ambitnych planów, które służą nam wszystkim a tłumione są przez krytycznych ignorantów drogowych sprowadzających program walki o życie tylko do wpływów budżetowych. Świadczy to o braku świadomości i ignorancji wobec tysięcy Polaków zabitych i rannych na polskich drogach a także bliskich im osób, które cierpią z tego powodu. Powinniśmy stanąć ponad podziałami politycznymi i wspólnie walczyć o to, by „wizja zero” nie była tylko sloganem!

Działania rozpoczęte przez Pana Ministra wpisują się w postulaty stowarzyszeń pomagających poszkodowanym a co najważniejsze, rozpoczęły burzliwą debatę o bezpieczeństwie na polskich drogach.

Zwracamy się z apelem do mediów w Polsce, aby:

Reklama

· Podjęły bardziej merytoryczną dyskusję eliminując z niej populistyczne, „medialne” ale nie rzeczowe działania.

· Umożliwiły większy udział w dyskusji osobom ciężko poszkodowanym w wypadkach drogowych oraz rodzinom, które utraciły swoich bliskich

· Uwzględniały pełną dyskusję o „wizji zero” a nie tylko o fotoradarach.

· Informowały o skutkach, jakie powoduje jazda powyżej dopuszczalnych prędkości

· Wspierały działania zmierzające do ograniczenia wypadków drogowych a takżepoprawy losów ofiar wypadków.

Każdy z Nas może być ofiarą wypadku drogowego!

W imieniu ofiar i rodzin upamiętnionych na pomniku w Zabawie

Ks. Zbigniew Szostak, Mirosław Banach, Zdzisław Gawin

2013-01-21 08:26

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Abp Migliore wziął udział w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej

[ TEMATY ]

Droga Krzyżowa

abp Celestino Migliore

droga

Maria Fortuna-Sudor

„Doszedłem cały, zdrowy i w dobrym czasie” – powiedział KAI abp Celestino Migliore. Nuncjusz apostolski w Polsce przeszedł w nocy z niedzieli na poniedziałek 44 km z Krakowa do Kalwarii Zebrzydowskiej w ramach Ekstremalnej Drogi Krzyżowej.

Abp Celestino Migliore w niedzielę wieczorem koncelebrował Mszę św. w kościele św. Józefa na krakowskim Podgórzu, gdzie spotkał się z „ekstremalnymi księżmi”. Później wyruszył w samotną wędrówkę jednym ze szlaków Ekstremalnej Drogi Krzyżowej.

CZYTAJ DALEJ

Włochy: w niedzielę beatyfikacja Jana Fornasiniego – kapłana, męczennika II wojny światowej

2021-09-24 12:25

[ TEMATY ]

beatyfikacja

Jan Fornasini

pl.wikipedia.org

Giovanni Fornasini

Giovanni Fornasini

W niedzielę 26 września w bazylice katedralnej św. Petroniusza w Bolonii prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych kard. Marcello Semeraro ogłosi błogosławionym Jana Fornasiniego – pochodzącego z tych stron kapłana, który zginął jako męczennik pod koniec 1944 roku. Miał wówczas zaledwie 29 lat, z których jedynie 3 przeżył w stanie duchownym. Ze względu na jego zaangażowanie na rzecz ofiar wojny nazywano go "aniołem z Marzabotto".

Przedstawiamy krótki życiorys Jana Fornasiniego:

CZYTAJ DALEJ

Jasna Góra: modlitwa za Kościół w Chinach, o jego pełną wolność i jedność

2021-09-24 16:24

[ TEMATY ]

Jasna Góra

modlitwa

Chiny

BP KEP

Szczególna modlitwa za Kościół w Chinach, o jego pełną wolność i jedność, zanoszona była na Jasnej Górze. Dziesiątą rocznicę działalności przeżywali tu przedstawiciele Sinicum - stowarzyszenia posługującego na rzecz Kościoła katolickiego w tym najludniejszym państwie świata.

- Sytuacja katolików w Chińskiej Republice Ludowej podobna jest do polskiej rzeczywistości komunistycznej, choć zmagają się oni ze znacznie większymi trudnościami - mówią kapłani i siostry tam posługujące. Mszy św. przewodniczył bp Adam Wodarczyk z Katowic, który jest inicjatorem powstania wspólnot oazowych w Chinach.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję