Reklama

Niedziela Wrocławska

Dzielą się sercem z drugim człowiekiem!

,,Serce z piernika czy pierniki z serca?” – to hasło weekendowych rekolekcji dla młodzieży, które od czterech lat organizują wrocławskie siostry elżbietanki. Celem adwentowych spotkań jest dobre przygotowanie się do narodzin samego Boga, a także upieczenie pierników, które zostaną przeznaczone na Wigilię dla ubogich.

[ TEMATY ]

rekolekcje adwentowe

Anna Majowicz

Młodzież upiekła ponad 2 tys. pierniczków!

Młodzież upiekła ponad 2 tys. pierniczków!

60-ciu młodych ludzi z Dolnego Śląska przybyło 14 grudnia do wrocławskiego domu sióstr elżbietanek na weekendowe rekolekcje. – Chętnych było znacznie więcej, ale niestety nie mamy możliwości, by przenocować większą grupę – zaznacza s. Maria Czepiel. Przybyłą młodzież przywitali studenci DA ,,Wawrzyny”. Następnego dnia, po konferencji oraz adoracji Najświętszego Sakramentu rozpoczęto produkcję pierniczków. – Wspólnymi siłami wypiekliśmy ok. 2 tys. sztuk! – zaznacza s. Maria. Większość pierniczków przeznaczona zostanie na Wigilię dla ubogich, ale sporą część młodzież podarowała podopiecznym Zakładu Opiekuńczo – Leczniczego Zgromadzenia Sióstr św. Elżbiety.

Reklama

Rekolekcje zwieńczyła niedzielna Eucharystia, której w kaplicy ZOL-u przewodniczył o. bp Jacek Kiciński. W homilii, ks. Robert Pyrka CMF zaznaczył, że Trzecia Niedziela Adwentu, zwana jest niedzielą radości. – Pierwsze przyjście Syna Bożego przyniosło radość wszystkim ludziom, którzy na Niego czekali. Jesteśmy coraz bliżej świąt, a przede wszystkim coraz bliżej powtórnego przyjścia Jezusa na ziemię. On wzywa nas do radości. Ale jak być człowiekiem radosnym? – pytał ks. Robert, wskazując, że odpowiedź daje nam św. Jan Chrzciciel. – ,,Nie będziesz radosny, kiedy wszystko będziesz trzymał dla siebie” tłumaczył św. Jan Chrzciciel. Ludzie, którzy dają, to ludzie szczęśliwi i radośni. Ci, którzy wszystko zatrzymują dla siebie, nigdy szczęścia nie dostąpią. Podobamy się Panu Bogu wtedy, gdy potrafimy dać coś z siebie, kiedy dzielimy się tym co mamy z drugim człowiekiem, kiedy po prostu jesteśmy dla innych. Prośmy dziś o otwarte serca, abyśmy nigdy w życiu niczego nie chowali dla siebie, żebyśmy byli ludźmi, którzy dzielą się swoją radością – nauczał ks. Pyrka.

Na zakończenie Mszy św. o. bp Jacek Kiciński podziękował za wspólną modlitwę. - Moi kochani, a zwłaszcza obecni tu chorzy. Bardzo się cieszę, że mogłem dzisiaj modlić się z wami i w waszej intencji. Wy jesteście największym skarbem Kościoła. A wiecie dlaczego? Bo w swoim cierpieniu jesteście najbardziej podobni do Pana Jezusa. To wy szczególnie przeżywacie adwent, dlatego życzę wam, abyście zawsze mieli mocne wsparcie Maryi – mówił o. bp Jacek do podopiecznych ZOL-u, po czym zwrócił się do młodzieży: – Kochani młodzi. O ile cierpiący są największym skarbem Kościoła, to wy jesteście Jego największą radością. Ogromnie cieszę się, że pójdziecie dziś do chorych z pierniczkami. To wyraz waszego serca. Adwent to czas, w którym sercem dzielimy się z drugim człowiekiem. Dlatego bardzo wam dziękuję za to świadectwo wiary.

2018-12-17 13:21

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

O. Cantalamessa: Jezus objawia Boga i umożliwia spotkanie z Nim

[ TEMATY ]

Watykan

rekolekcje adwentowe

Biuro prasowe kapucynów

Jezusowi, który jako jedyny w pełni objawił nam Boga żywego i jest „miejscem”, gdzie możemy Go spotkać kaznodzieja Domu Papieskiego poświęcił ostatnią tegoroczną katechezę adwentową, którą wygłosił w obecności Papieża i jego najbliższych współpracowników.

O. Raniero Cantalamessa wskazał na ogromną przepaść jaka dzieli człowieka, żyjącego w czasie, od Boga, który jest odwieczny i nie zna czasu. Zastanawiał się, kto może położyć most między tymi dwoma odległymi brzegami.

CZYTAJ DALEJ

Zmiany kapłanów 2021 r.

Czerwiec to miesiąc personalnych zmian wśród duchownych. Przedstawiamy bieżące zmiany księży proboszczów i wikariuszy w poszczególnych diecezjach.

Biskupi w swoich diecezjach kierują poszczególnych księży na nowe parafie.

CZYTAJ DALEJ

Jak modlić się na Mszy św.?

2021-09-22 16:36

[ TEMATY ]

dominikanie

Letnia Szkoła Duchowości Chrześcijańskiej

MJscreen

Wykłady o. Jurczaka można było śledzić online.

Wykłady o. Jurczaka można było śledzić online.

Dominikanin o. dr Dominik Jurczak OP przez 3 dni wyjaśniał, jak modlić się na Mszy św.

II edycja Letniej Szkoły Duchowości Chrześcijańskiej pod hasłem: „Jak modlić się na Mszy św.?” odbyła się w parafii w Ustroniu Hermanicach w dniach od 29 do 31 sierpnia. Uczestniczono w niej również online.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję