Reklama

Formacja katechetów

Niedziela łowicka 45/2001

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Przypominamy propozycje szkoleniowe na pierwszy kwartał roku szkolnego 2001/2002, przygotowane dla nauczycieli religii z diecezji łowickiej przez Wydział Nauki Katolickiej Kurii Diecezjalnej Łowickiej i Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Skierniewicach.

12 listopada o godz. 9.30 odbędzie się lekcja otwarta w Liceum Ogólnokształcącym Sióstr Niepokalanek w Szymanowie. Poprowadzi ją s. Deodata, niepokalanka, w III klasie LO. Temat lekcji: Czym jest wolność? Do udziału w lekcji otwartej zaproszeni są wszyscy nauczyciele religii z gimnazjów i szkół ponadgminnych z dekanatów: Mszczonów, Łowicz, Skierniewice, Sochaczew, Wiskitki i Żyrardów.

20 listopada o godz. 9.30 odbędą się 6-godzinne warsztaty pt. Święci rodzą świętych - życie bł. Piotra Jerzego Frassatiego, patrona młodości i nowych czasów. Zajęcia odbędą się w Domu Księży Salezjanów w Kutnie-Woźniakowie. Poprowadzi je mgr Agnieszka Szymańska - doradca ODN w Skierniewicach. Warsztaty są przeznaczone dla nauczycieli religii gimnazjum i starszych klas szkoły podstawowej z deknantów: Krośniewice, Kutno, Łęczyca, Żychlin i Piątek. Koszt udziału: 30 zł. Zgłoszenia do 18 listopada, tel. (0-46) 833-20-04 (ODN Skierniewice) .

3 grudnia o godz. 9.30 rozpoczną się warsztaty pt. Proste metody plastyczne do wykorzystania na lekcjach religii (6 godz.). Warsztaty poprowadzą mgr Agnieszka Szymańska i ks. Sławomir Sobierajski w Instytucie Teologicznym w Łowiczu. Koszt: 25 zł. Zgłoszenia w ODN w Skierniewicach do 30 listopada. Należy zabrać ze sobą blok do rysowania, farby plakatowe, duży i mały pędzel, naczynie na wodę, ołówek i gumkę, białą świecę, waciki na patyczkach, zdjęcia kolorowe i czarno-białe z różnych czasopism, nawiązujące tematycznie do lekcji religii.

W II i III kwartale roku szkolnego 2001/2002 planowane są następujące spotkania formacyjne:

1. W trakcie ferii zimowych dwie tury Dni Skupienia dla katechetów w Strzegocinie i Jesionce;

2. Warsztaty: Święci rodzą świętych - życie bł. Piotra Jerzego Frassatiego, patrona młodości i nowych czasów. Rawa Mazowiecka i Żyrardów;

3. Warsztaty dla początkujących Internet na lekcji religii;

4. Warsztaty: Drama na lekcji religii;

5. Lekcje otwarte: SP Bobrowniki, Szkoła Ponadgminna Kutno;

6. Warsztaty: Proste metody plastyczne na lekcjach religii;

7. Lekcja otwarta w szkole specjalnej.

Wydział Nauki Katolickiej Kurii Diecezjalnej Łowickiej czynny jest codziennie od poniedziałku do piątku w godz. 10.00-13.30. Tel. (0-46) 837-47-90. Dyżury pełnią: Agnieszka Szymańska, czwartek godz. 13.30-15.00, tel. (0-46) 838-67-10; ks. Sławomir Sobierajski, piątek godz. 8.00-14.00, tel.

(0-46) 833-20-04.

Dla zainteresowanych przygotowano także propozycje szkoleń pozakatechetycznych, organizowanych i prowadzonych w ODN Skierniewice:

1. Kurs doskonalący: Wychowanie jako cel w rodzinie i przedszkolu (zajęcia z psychologiem).

2. Kurs doskonalący: Tolerancja i wolontariat jako potrzeba naszych czasów.

Zgłoszenia i informacje: tel. (0-46) 833-20-04.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2001-12-31 00:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Mozambik: nadal nie wyjaśniono okoliczności śmierci bp. Osório Afonso

2026-07-10 18:59

[ TEMATY ]

śmierć

Mozambik

bp. Osório Afonso

Vatican Media

Bp Osório Citora Afonso

Bp Osório Citora Afonso

Biskup Osório został zamordowany, ponieważ kochał życie. Jest męczennikiem wiary, a Kościół męczenników jest Kościołem silnym i niewzruszonym - mówi miesiąc po zabójstwie biskupa diecezji Quelimane przewodniczący Konferencji Episkopatu Mozambiku, bp Inácio Saure. Dodaje, że Ojciec Święty uważnie śledzi tę sprawę i zachęca, by tę tragedię przemienić w drogę nadziei.

Miesiąc po śmierci bp. Osório Citora Afonso, zamordowanego w swojej rezydencji, przewodniczący Konferencji Episkopatu Mozambiku (CEM), bp Inácio Saure, wiceprzewodniczący abp João Carlos Hatoa Nunes oraz emerytowany arcybiskup Beiry, Claudio Dalla Zuanna, spotkali się z papieżem Leonem XIV oraz z przedstawicielami różnych dykasterii Stolicy Apostolskiej.
CZYTAJ DALEJ

Król Karol III nie jest już „obrońcą wiary”

2026-07-09 21:14

[ TEMATY ]

król Karol III

Vatican Media

Król Karol III w Bazylice św. Pawła za Murami

Król Karol III w Bazylice św. Pawła za Murami

W corocznym sprawozdaniu domu królewskiego jako tytuł królewski nie jest już używane wielowiekowe określenie: „Obrońca Wiary”, lecz tytuł „Obrońca przestrzeni dla wiary w wielowyznaniowym narodzie” - donoszą brytyjskie media. Król jest zatem patronem wiernych wszystkich religii.

Znany, były anglikański działacz, określił to jako „zdradę wiary”. Portal „Christian Today” cytuje Gavina Ashendena, niegdyś kapelana matki Karola, Elżbiety II (1952–2022), który powiedział: „To, co wygląda na dostosowanie jego przysięgi koronacyjnej, jest w rzeczywistości zdradą jego urzędu, jego chrześcijańskiej wiary oraz wiary jego poddanych”. Stwierdził, że koncepcja, „iż istnieje wielu bogów i wszyscy są równi”, stanowi atak na autorytet Jezusa Chrystusa, Jego naukę i Jego wyznawców. W 2017 roku Ashenden zrezygnował ze wszystkich stanowisk w Kościele anglikańskim, a pod koniec 2019 roku przeszedł do Kościoła katolickiego.
CZYTAJ DALEJ

„Matka” tysiąca dzieci

2026-07-11 07:00

[ TEMATY ]

felieton

Stanisława Leszczyńska

Samuel Pereira

Materiały własne autora

Samuel Pereira

Samuel Pereira

W łódzkim kościele Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny odprawiona zostanie dziś kolejna Msza święta w intencji rychłej beatyfikacji Sługi Bożej Stanisławy Leszczyńskiej. To dobra okazja, by przypomnieć kobietę, która nie dowodziła armią, nie wygłaszała płomiennych przemówień i nie miała żadnej politycznej władzy. Miała za to odwagę większą niż wielu generałów. W miejscu, gdzie śmierć była codziennością, ona każdego dnia wybierała życie.

Historia Stanisławy Leszczyńskiej jest jednym z najpiękniejszych świadectw kobiecej siły. Łódzka położna trafiła do niemieckiego obozu Auschwitz-Birkenau w 1943 roku. Tam, w piekle stworzonym przez ludzi, odebrała około trzech tysięcy porodów. Bez sterylnych narzędzi, leków, bieżącej wody, często przy świetle świecy i na brudnych pryczach. Każdy poród był walką z głodem, chorobami i systemem, który chciał odebrać człowiekowi nawet prawo do narodzin.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję