Reklama

Po śmierci Jana Pawła II zrodził się pomysł napisania książki złożonej ze świadectw wałbrzyszan. Książka już ukazała się drukiem.
Oto jej fragmenty.

Listy dzieci do Jana Pawła II

Drogi Ojcze Święty,
Pisząc ten list, wiem, że nie ma Ciebie wśród żywych. Nie ma Ciebie ciałem, lecz czuję Twojego ducha. Byłeś dla nas kimś szczególnie ważnym, byłeś nam jak Ojciec.
Chociaż wiem, że nie mogę tego listu zaadresować miastem, kodem pocztowym, czy chociaż nazwą ulicy, to jednak wierzę, iż będziesz znał jego treść.
Dlatego chcę gorąco prosić Ciebie, Ojcze Święty, abyś modlił się za nas, za cały świat i wszystkich ludzi, którzy Ciebie kochali.
I módl się za tych, którzy nie darzyli Cię uczuciem, aby nauczyli się kochać nawzajem. Proszę, Ojcze, miej pieczę nad nowym Papieżem, nad jego posługą i pomagaj Mu duchem tę ciężką drogę wypełniać z taką wiarą i taką miłością do Boga i z umiejętnością dawania ciepła i miłości nam, jak umiałeś sam.
Prosząc Ciebie, Ojcze, o modlitwę, również ofiaruję Tobie swoją, za duszę, za życie wieczne i za to, aby Twoja nowa droga, którą teraz stąpasz, spokojnie doprowadziła Ciebie do bram raju.
Wiedz, Ojcze Święty, że po wsze czasy będziesz gościł w naszych sercach.
Kocham Ciebie i nigdy nie zapomnę.

Adam Zawiałow, kl. V a

Reklama

Kochany Ojcze Święty!
Tak szybko od nas odszedłeś, że my, małe dzieci, mało z Tobą razem spotykaliśmy się i modlili. Dopiero jeden rok temu przystąpiłem do Pierwszej Komunii Świętej i nie znam Cię dobrze. Chciałem Cię poznać tak, jak znają Ciebie moi rodzice i dziadkowie. Kocham Cię bardzo za to, że byłeś DROGOWSKAZEM dla ludzi. Nie tylko Polacy Ciebie kochają, ale na całym świecie ludzie znają Cię i kochają.
Dałeś się poznać ludziom, ponieważ często pielgrzymowałeś do różnych krajów na całej kuli ziemskiej. Byłeś dobrym Pasterzem.

Wojtek Czekajło, kl. IV a

Kochany Ojcze Święty, piszę ten list, bo chcę Ci podziękować za całe dobro, jakie zrobiłeś dla świata w czasie swojego pontyfikatu.
Jestem jeszcze małą dziewczynką, mam zaledwie 10 lat, ale uczono mnie, jakim byłeś wielkim człowiekiem, nauczono mnie kochać Cię i szanować. Chcę Ci powiedzieć, że bardzo pragnę iść drogą, którą wskazywałeś nam przez wiele lat. Jak dobry pasterz prowadziłeś cały świat drogą pokoju. Kochałeś wszystkich i uczyłeś nas kochać bliźniego.
Wiem, że cierpiałeś z bólu, z powodu swojej choroby, a mimo to przemawiałeś do nas „kochajcie się i radujcie”. Jest mi smutno z powodu Twojego odejścia, ale wierzę, że teraz jesteś uśmiechnięty, szczęśliwy i zdrowy.
Z szacunkiem do Ciebie

Magda Kozakiewicz, kl. III c

Ocena: +29 -15

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Watykan: Papież wznawia audiencje generalne z udziałem wiernych

2021-05-06 15:06

[ TEMATY ]

Watykan

audiencja

papież Franciszek

Włodzimierz Rędzioch

W środę 12 maja odbędzie się pierwsza od jesieni zeszłego roku audiencja generalna papieża Franciszka z udziałem wiernych - ogłosił w czwartek Watykan. Pierwszemu po długiej przerwie spotkaniu towarzyszyć będzie reżim sanitarny.

Audiencja odbędzie się, podobnie jak w zeszłym roku, na dziedzińcu świętego Damazego Pałacu Apostolskiego.

CZYTAJ DALEJ

Rzecznik KEP: wypowiedzi księży w mediach nie zawsze pokrywają się z Magisterium Kościoła

2021-05-04 11:07

[ TEMATY ]

media

Episkopat News

Opinie księży prezentowane w mediach nie zawsze pokrywają się z Magisterium Kościoła - podkreśla w wypowiedzi dla KAI rzecznik KEP ks. dr Leszek Gęsiak. Dlatego, jak wyjaśnia, Rada Stała KEP zaproponowała wczoraj rewizję wydanego 17 lat temu dokumentu na ten temat. Przygotowanie uaktualnionej wersji zostanie powierzone zespołowi ekspertów, który zostanie powołany.

Publikujemy wypowiedź rzecznika KEP:

CZYTAJ DALEJ

Rozważania Majowe ze Świętym Józefem: 7 maja

2021-05-06 21:40

[ TEMATY ]

nabożeństwa majowe

Rozważania majowe

Piotr Lorenc/Niedziela

Wprowadzenie ikony św. Józefa

Wprowadzenie ikony św. Józefa

Kolejny dzień rozważania: Św. Józefie… troskliwy obrońco Chrystusa.

Czyny mówią głośniej, niż słowa. To przysłowie pokazuje niesamowitą prawdę o każdym z nas. Słowa, choć są bardzo ważne, mogą jednak mówić nieprawdę, mogą oszukiwać, mogą kłamać. Naszą osobowość odzwierciedlają nasze uczynki: poprzez różne gesty, czasem może nawet nieświadome, ukazujemy nasze serce. Czyny mówią głośniej, niż słowa.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Przejdź teraz
REKLAMA: Artykuł wyświetli się za 15 sekund

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję