Reklama

Niedziela Częstochowska

Ojczyzna jest w nas

– W Niedzielę Dobrego Pasterza chcemy sobie przypomnieć, że jako Kościół jesteśmy wielką owczarnią Dobrego Pasterza, za którym chcemy iść i którego głosu chcemy słuchać. Dziś, przedłużając uroczystość Matki Bożej Królowej Polski, przynosimy sprawy osobiste oraz nas, Polaków – powiedział bp Andrzej Przybylski 3 w Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej na Jasnej Górze podczas Mszy św. w intencji ustania pandemii koronawirusa w Polskie i na całym świecie, wszystkich chorych i cierpiących oraz służb zaangażowanych w zwalczanie pandemii.

[ TEMATY ]

Jasna Góra

bp Andrzej Przybylski

Beata Pieczykura

Bp Andrzej Przybylski przewodniczył Mszy św. w intencji Ojczyzny

Bp Andrzej Przybylski przewodniczył Mszy św. w intencji Ojczyzny

W homilii biskup przypomniał, że obok krzyża Chrystusa były kobiety, które szły za Jezusem od Galilei aż po Golgotę, kobiety wierne Bogu, niewiasty, które były matkami: Maryja – Matka Jezusa, matka Jakuba i Józefa oraz matka synów Zebedeusza. – O Kościele też mówimy, że jest matką. Kościół przez chrzest zrodził nas do wiary i karmi Ciałem Jezusa. 3 maja warto sobie przypomnieć, że matką jest ojczyzna, w której się narodziliśmy, której na imię Polska, i o tym, że naszym zadaniem jest odpowiedzialność za naród. Ojczyzna jest w nas. Dziś powierzamy ją najlepszej z Matek, Maryi Królowej Polski. Polskę chcemy poddać na nowo pod Jej władanie i prosić: Maryjo, opiekuj się nami, Polakami. Na Jasnej Górze chcemy się również uczyć, jak kochać ojczyznę – powiedział bp Przybylski.

Co znaczy traktować Ojczyznę jak matkę? – pytał kaznodzieja. Następnie zwrócił uwagę na dwie sprawy. – Pierwsza to Polska, która nie uciekła spod krzyża, ale była w jego blasku, ponieważ obecność pod krzyżem Jezusa jest źródłem jej bezpieczeństwa i pomyślności. Krzyż bowiem jest znakiem Jezusowego zwycięstwa nad szatanem, złem, a także ludzkiego działania i zwyciężania. Druga to testament miłości, przekazywanie troski, dojrzała miłość ojczyzny, czyli troska i odpowiedzialność – podkreślił bp Przybylski.

2020-05-03 21:50

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

35. Pielgrzymka Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana”

[ TEMATY ]

Jasna Góra

Bożena Sztajner

O odnowę moralną i duchową Polaków, za rodziny i o beatyfikację Prymasa Tysiąclecia prosili na Jasnej Górze uczestnicy 35. Ogólnopolskiej Pielgrzymki Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana”. Spotkaniu przyświecało hasło – wezwanie kard. S. Wyszyńskiego: „Rodzina Bogiem silna”.

O dawanie świadectwa miłości, wierności i uczciwości małżeńskiej apelował w kazaniu bp Jan Zając z Krakowa. - Przeżywamy Rok Rodziny i dlatego trzeba wylania Ducha Świętego na nas - zatroskanych o przyszłość wspólnoty mężczyzny i kobiety obdarowanych dziećmi i połączonych sakramentem małżeństwa. Przeżywajmy ten czas wytrwałego wołania, aby rodziny Bogiem silne dawały świadectwo miłości, wierności i uczciwości małżeńskiej wobec tych, którzy słabną w wypełnianiu powołania życia małżeńskiego i rodzinnego” – zachęcał bp Zając.

CZYTAJ DALEJ

Nowenna do Matki Bożej rozwiązującej węzły!

[ TEMATY ]

modlitwa

nowenna

Wiesław Podgórski

Obraz Matki Bożej Rozwiązującej Węzły

Obraz Matki Bożej Rozwiązującej Węzły

Zachęcamy do odmawiania Nowenny do Matki Bożej rozwiązującej węzły. Już od dziś poświęć kilka minut w Twoim życiu i zwróć swą twarz ku Tej, która zdeptała głowę szatanowi.

1. Znak krzyża

CZYTAJ DALEJ

Redaktor naczelny „Niedzieli”: Maryjo, chcemy być skutecznym narzędziem w Twoich dłoniach

2022-01-23 21:08

[ TEMATY ]

media

dziennikarze

Apel Jasnogórski

ks.Jarosław Grabowski

Karol Porwich/Niedziela

– Matko Słowa, zawierzamy Ci ludzi mediów, tych, od których oczekuje się prawdomówności, rzetelności i skuteczności – powiedział 23 stycznia podczas Apelu Jasnogórskiego ks. Jarosław Grabowski, redaktor naczelny „Niedzieli”.

Duchowny podkreślił w rozważaniu, że Bóg wybrał Maryję do dialogu ze sobą, dialogu, który rozstrzyga o losach świata. Wskazał, że dialog, podobnie jak miłość, jest konieczny. – Bez dialogu nie wyobrażamy sobie codziennego życia. Dialog zbliża ludzi, buduje pokój, zwalcza uprzedzenia – zaznaczył ks. Grabowski. – O tym dialogu przypomina nam trwający Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, podczas którego nie tylko modlimy się razem z chrześcijanami różnych denominacji, ale też stopniowo, małymi krokami, budujemy jedność – przez spotkania, wyrazy przyjaźni, pokonywanie nieporozumień i żywą wiarę – kontynuował.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję