Reklama

„Przystanek Jezus 2008” zakończony

On jest Źródłem

Niedziela podlaska 35/2008

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Kolejny już raz „Przystanek Jezus” towarzyszył „Przystankowi Woodstock” w Kostrzynie nad Odrą (28 lipca - 3 sierpnia). Wśród 612 młodych osób - ewangelizatorów znalazła się także jedenastoosobowa grupa z diecezji drohiczyńskiej (księża, klerycy i osoby świeckie). Wszystkich łączył wspólny cel, którym jest głoszenie Chrystusa Zmartwychwstałego i przynoszącego zbawienie. Chrystusa, który - jak mówi tegoroczne hasło Przystanku - jest Źródłem życia.
Jak powiedział duchowy opiekun „Przystanku Jezus” bp Edward Dajczak: „Idziemy do ludzi z pełnym szacunkiem, nie lepsi do gorszych. Różnimy się tylko i równocześnie aż tym, że z łaski Boga mieliśmy szczęście spotkać Jezusa. Dla nas jest On, życiem, radością, siłą i tym pragniemy się dzielić”. Chcemy tym szczęściem dzielić się ze wszystkimi, bo każdy potrzebuje Jezusa - także ludzie, którzy przyjechali na „Przystanek Woodstock”. Wielu z nich przyjeżdża do Kostrzyna nad Odrą właśnie po to, by spotkać się z Nim, skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania, którym służą obecni tu kapłani. Ci ludzie wiedzą, że znajdą tutaj zrozumienie wśród rówieśników i duchownych, którzy zechcą po prostu rozmawiać, wysłuchać ich i być z nimi. Czasem trudno jest zobaczyć człowieka w drugiej osobie, ukrytej pod tatuażami, kolczykami, w kimś, kto sam już zatracił swoje człowieczeństwo. I nie byłoby to możliwe bez Jezusa, bo bez Niego nie można przecież zrozumieć człowieka. Na Przystanku to właśnie Jezus daje łaskę miłości i odwagi wyjścia do drugiego, daje łaskę zobaczenia w nim swojego brata.
Jezus nie tylko czeka, ale wychodzi naprzeciw tym, którzy wcale nie chcą Go spotkać, a już na pewno nie tutaj, wśród ciężkich brzmień hard rocka czy heavy metalu i wolności bez granic. Wiele razy byliśmy świadkami, że Jezus jest w stanie przebić nawet bardzo zatwardziałe mury serca, a samowola i ciężka muzyka okazywały się tylko nieudaną próbą znalezienia sensu życia. Dlatego naszym zadaniem na „Przystanku Woodstock” nie tyle było nawracanie czy namawianie do wstąpienia do Kościoła, ale pomoc ludziom w spotkaniu z Jezusem - żywym i prawdziwym, takim, jakiego my sami doświadczyliśmy w naszym życiu. A jaki jest efekt? Efektu nie można przewidzieć, zbadać, nie ma też statystyk „nawróconych”. Ważne jest, że Dobra Nowina jest głoszona życiem jednych dla drugich, że otwierają się serca! Wszystkie owoce spotkań zależą od Jezusa!
Chociaż następny „Przystanek Jezus” będzie organizowany dopiero w następnym roku, to do tego czasu na pewno zaistnieje wiele okazji do głoszenia Ewangelii. Codziennie ktoś potrzebuje Jezusa - Źródła oraz Ciebie, abyś pomógł mu znaleźć do Niego drogę i nauczył z Niego czerpać.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2008-12-31 00:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Już wkrótce bale, marsze i korowody świętych w całej Polsce

2025-10-24 08:21

[ TEMATY ]

bal wszystkich świętych

marsze

korowody

Marzena Cyfert

Parada Świętych we Wrocławiu-Strachocinie

Parada Świętych we Wrocławiu-Strachocinie

Przed uroczystością Wszystkich Świętych w wielu parafiach odbędą się bale, marsze i korowody świętych, promujące powołanie do świętości. Zabawy, mające być alternatywą dla tych halloweenowych, odbędą się m.in. w Gnieźnie, Warszawie, Łodzi, Poznaniu, Gdańsku, Gdyni i Katowicach.

Kościół katolicki 1 listopada obchodzi uroczystość Wszystkich Świętych. W dniach poprzedzających w wielu parafiach organizowane są bale i korowody świętych, które mają być alternatywą dla zabaw organizowanych z okazji Halloween.
CZYTAJ DALEJ

Leon XIV: macierzyństwo i ojcostwo nadzieją dla społeczeństwa

2025-10-24 14:23

[ TEMATY ]

ojcostwo

macierzyństwo

Leon XIV

Vatican Media

Życie ludzkie jest darem i zawsze powinno być przyjmowane z szacunkiem, troską i wdzięcznością - przypomniał Papież podczas spotkania z przedstawicielami Papieskiego Instytutu Teologicznego Jana Pawła II dla Nauk o Małżeństwie i Rodzinie. Przypomniał, że społeczność cywilna i kościelna mają „obowiązek nieustannie przywracać macierzyństwu jego pełną godność”. Służyć temu mają niezbędne działania, takie jak m.in. polityka gwarantująca godne warunki życia i pracy.

„W różnych kontekstach społecznych, ekonomicznych i kulturowych stajemy przed różnymi wyzwaniami: wszędzie i zawsze jednak jesteśmy wezwani, by wspierać, bronić i promować rodzinę, przede wszystkim poprzez styl życia zgodny z Ewangelią - wskazał na początku Leon XIV i dodał - Jej kruchość i wartość, rozpatrywane w świetle wiary i zdrowego rozumu, są przedmiotem waszych badań, które podejmujecie dla dobra narzeczonych stających się małżonkami, małżonków stających się rodzicami oraz ich dzieci, które są dla wszystkich obietnicą odnowionego przez miłość człowieczeństwa”.
CZYTAJ DALEJ

Szczecin/ Północne skrzydło Zamku i zmodernizowane tarasy otwarte po odbudowie

2025-10-24 17:03

[ TEMATY ]

Szczecin

Zamek Książąt Pomorskich

wikipedia/Kapitel

Zamek Książąt Pomorskich

Zamek Książąt Pomorskich

Zniszczone w katastrofie budowlanej w 2017 r. północne skrzydło Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie w piątek zostało ponownie otwarte. Inwestycja, która kosztowała ponad 104 mln zł, obejmowała też wzmocnienie zamkowej skarpy i przebudowę tarasów.

Zakończenie odbudowy północnego skrzydła Zamku ogłosili w piątek marszałek województwa zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz i dyrektor Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie Barbara Igielska. Do zapadnięcia się jednego z filarów i zarwania stropów na trzech zamkowych kondygnacjach doszło w maju 2017 r. Ekspertyzy techniczne i badania gruntu trwały kilka lat. Odbudowa zaczęła się w 2022 r. Pochłonęła ponad 104 mln zł.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję