Reklama

Pielgrzymki "Niedzieli"

XVII PIELGRZYMKA "NIEDZIELI" NA JASNĄ GÓRĘ

21 WRZEŚNIA 2013 r.

Pielgrzymka będzie się odbywać pod hasłem: „Głosić Chrystusa wszystkim”.

Podczas uroczystej Eucharystii, która zostanie odprawiona o godz. 9.30 w Bazylice Jasnogórskiej pod przewodnictwem abp. Wacława Depo, metropolity częstochowskiego, za pośrednictwem Matki Słowa będziemy polecać Panu Bogu nasze sprawy, a także modlić się o umocnienie w wierze i łaskę wiary dla tych, którzy wiary nie mają.

Uczestnicy pielgrzymki spotkają się następnie w auli „Niedzieli” (ul. 3 Maja 12, Częstochowa), gdzie o godz. 11.30 odbędzie się wręczenie dyplomów „Mater Verbi”.

Reklama

Spotkanie zakończy się wspólnym posiłkiem.

PROGRAM
Bazylika Jasnogórska – godz. 9.30
- Przywitanie Pielgrzymów – Ojcowie Paulini
- Zawiązanie wspólnoty – ks. inf. Ireneusz Skubiś, Redaktor Naczelny „Niedzieli”
- Msza św. koncelebrowana pod przewodnictwem J. E. Ks. Abp. Wacława Depo Metropolity Częstochowskiego
- Akt Oddania Matce Bożej Wspólnoty i Dzieła „Niedzieli”

Aula Redakcji „Niedzieli”– godz. 11.30
- Powitanie uczestników Pielgrzymki
- Wręczenie nagród laureatom konkursu literackiego „Niedzieli” – List w Roku Wiary
- Wręczenie dyplomów i medali „Mater Verbi”
- Wystąpienie senatora Grzegorza Biereckiego, prezydenta Światowej Rady Unii Kredytowych – Miejsce i rola kas kredytowych wśród instytucji finansowych.
Wręczenie najwyższego odznaczenia Tygodnika Katolickiego „Niedziela” – statuetki Sursum Corda senatorowi Grzegorzowi Biereckiemu.
- W trakcie spotkania program artystyczny
- Wspólny posiłek w redakcji

2013-08-29 13:30

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

„Niedziela” z kinem

Wakacyjne spotkania z dobrymi filmami – co tydzień nowy film na stronie internetowej: www.tv.niedziela.pl

„Klisze pamięci”. To film pokazujący lata 80-te w Polsce, czasy zrywu „Solidarności” i walki z komunizmem. Będziemy świadkami m.in. manifestacji ulicznych, strajków, walki z ZOMO, aresztowań. Stanisława Markowski na swoich zdjęciach zatrzymał przeżycia i wspomnienia z tamtych lat. Dopełnieniem przedstawianych wydarzeń są kroniki filmowe i materiały archiwalne z różnych źródeł. Ten poruszający film stawia pytania, na które powinniśmy sobie odpowiedzieć, aby lepiej rozumieć obecną sytuację w Polsce.
Film będzie dostępny na stronie internetowej: www.tv.niedziela.pl od poniedziałku 26 sierpnia, godz. 18 do 3 września

CZYTAJ DALEJ

Dziesięć kroków

2022-09-26 11:35

Agnieszka Stępień

W trakcie oazy jest także czas na wycieczki górskie

W trakcie oazy jest także czas na wycieczki górskie

W Ruchu Światło-Życie jest także miejsce dla ludzi młodych. O Oazie młodzieżowej opowiada Agnieszka Stępień, która jest członkiem wspólnoty.

Agnieszka jest we wspólnocie dziesięć lat, od 2012 roku. – Najważniejszym elementem formacji jest dla mnie 10 kroków, czyli 10 drogowskazów Nowego Człowieka- mówi dziewczyna.

CZYTAJ DALEJ

I Forum Bezpieczeństwa Społecznego

2022-09-26 17:53

x MM

Uczestnicy Forum

Uczestnicy Forum

Za nami Pierwsze Forum Bezpieczeństwa Społecznego. Jest to owoc współpracy pomiędzy Fundacją Obserwatorium Społeczne a Wyższą Szkołę Policji w Szczytnie, Akademią WSB w Dąbrowie Górniczej oraz Szkołą Główną Służby Pożarniczej w Warszawie. Wydarzenie odbywało się pod patronatem abp. Józefa Kupnego.

W ramach Forum, które odbywa się pod hasłem: „Racjonalizacja procesów zapewnienia bezpieczeństwa uczestników zgromadzeń religijnych”, przygotowana została VII konferencja o bezpieczeństwie, a także warsztaty. - W tym roku poszerzyliśmy formułę, stąd też przygotowane zostały warsztaty, których celem jest wdrożenie założeń wynikających z naszych poprzednich konferencji - mówił ks. Grzegorz Sokołowski, prezes Fundacji Obserwatorium Społeczne.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję