Reklama

Niedziela Częstochowska

Archidiecezja częstochowska włącza się w modlitwę o pokój w Syrii

[ TEMATY ]

Częstochowa

Syria

BOŻENA SZTAJNER

Archidiecezja częstochowska włącza się w modlitwę o pokój w Syrii. W związku z sytuacją na Bliskim Wschodzie papież Franciszek wyznaczył 7 września, wigilię wspomnienia Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, Królowej Pokoju - dniem postu i modlitwy w intencji pokoju w Syrii, na Bliskim Wschodzie i na całym świecie.

„W jedności z Ojcem Świętym Franciszkiem Arcybiskup Metropolita Częstochowski usilnie zachęca wszystkich wiernych Kościoła Częstochowskiego do podjęcia w tym dniu postu w wybrany przez siebie sposób i odmówienia części bolesnej Różańca Świętego” - czytamy w komunikacie Kurii Metropolitalnej w Częstochowie podpisanym przez ks. dr. Krzysztofa Dziuba, kanclerza Kurii Metropolitalnej w Częstochowie.

Równocześnie abp Wacław Depo zarządził, „by we wszystkich kościołach i kaplicach archidiecezji częstochowskiej w sobotę po mszy świętej wieczornej odprawiono godzinną adorację Najświętszego Sakramentu, w trakcie której należy odmówić jedną część Różańca Świętego”. Adoracja Najświętszego Sakramentu zakończy się odśpiewaniem Suplikacji.

Metropolita częstochowski zaprosił również wiernych na comiesięczne czuwanie na Jasnej Górze w dniu 11 września.

2013-09-04 14:44

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Nowe kierunki studiów na UJD w Częstochowie

W ramach dodatkowej rekrutacji studentów, która będzie trwać na Uniwersytecie Humanistyczno-Przyrodniczym im. Jana Długosza w Częstochowie od 22 lipca do 18 września 2019 r. uczelnia proponuje nowe kierunki studiów.

Kilka dni temu częstochowski uniwersytet otrzymał zgodę Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego na uruchomienie 3 kierunków studiów na Wydziale Pedagogicznym. Są to: pedagogika międzykulturowa z mediacją (studia I stopnia), pedagogika specjalna (studia jednolite magisterskie) oraz pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna (studia jednolite magisterskie).

CZYTAJ DALEJ

Sednem życia religijnego ma być słuchanie serca

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Karol Porwich/Niedziela

Rozważania do Ewangelii Mk 7, 14-23.

Środa, 8 lutego 2023. Św. Hieronima Emilianiego; św. Józefiny Bakhity, dziewicy, wsp. dow.

CZYTAJ DALEJ

Diecezja świdnicka w geście solidarności z ofiarami trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii

2023-02-09 10:33

[ TEMATY ]

Syria

diecezja świdnicka

Turcja

trzęsienie ziemi

lakeviewimages/pl.fotolia.com

Pomoc duchowa i materialna dla ofiar trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii.

Zgodnie z sugestią abp. Stanisława Gądeckiego, Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, bp Marek Mendyk, Biskup Świdnicki, podjął decyzję, że niedziela 12 lutego 2023 r. będzie w diecezji świdnickiej dniem modlitwy oraz pomocy materialnej dla ofiar trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję