Reklama

Niedziela Lubelska

Rozdarte serca młodych - debata

Centrum Duszpasterstwa Młodzieży zaprasza do udziału w cyklu spotkań on-line poświęconych obecnej sytuacji społecznej.

CDM

- W obecnej sytuacji społecznej widzimy często rozdarte serca młodych. Jedność między znajomymi z tych samych profili, czy chodzącymi do tej samej klasy, została zachwiana, czasami bywa rozrywana sztucznie wywoływanymi podziałami. W tej sytuacji Centrum Duszpasterstwa Młodzieży wraz z TVP3 Lublin współorganizują spotkania młodych i dla młodych, znajdujących się po różnych stronach. Celem spotkania on-line jest ich wysłuchanie, umocnienie, odpowiedź na trudne pytania zagubionych oraz szukanie dróg dotarcia i dialogu pomiędzy myślącymi w niektórych kwestiach inaczej oraz szukania tego, co młodych nadal łączy - informują organizatorzy. Projekt przygotowywany jest z inicjatywy bp. Adama Baba przy współpracy z Katolickim Stowarzyszeniem Młodzieży oraz Ruchem Światło-Życie.

Planowane są cztery spotkania:

Reklama

piątek, 27 listopada, godz. 14.00-14.50 - na żywo w TVP3 Lublin panel ekspertów „Człowiek. Wolność i odpowiedzialność”. Przewidziane są wypowiedzi lekarza, psychologa i teologa w trzech panelach: Życie dziecka - Życie kobiety - Aborcja czy przyjęcie życia. 

piątek, 27 listopada, godz. 19.00-20.30 - na żywo w Centrum Duszpasterstwa Młodzieży - poszerzony panel ekspertów i kontynuacja spotkania telewizyjnego z nowymi gośćmi, m.in. z bp. Adamem Babem, możliwością zadawania pytań przez profil i dyskusji on-line. Transmisja na: https://www.facebook.com/CDMLublin

Reklama

piątek, 4 grudnia, godz. 14.00-14.50 - na żywo w TVP3 Lublin „Spór o aborcję - debata młodych”. Spotkanie młodych obrońców życia z lubelskimi aktywistami i uczestnikami ostatnich protestów. Spotkanie osób myślących w niektórych kwestiach inaczej; pytania wykrzykiwane na protestach i próba znalezienia na nie odpowiedzi.

piątek, 4 grudnia, godz. 19.00-20.30 - na żywo w CDM webinarium dla młodych „Rozdarte serca młodych. Spór o aborcję”.

2020-11-26 11:05

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Szokujące wyniki poufnej ekshumacji ks. Blachnickiego

2021-01-14 17:08

[ TEMATY ]

IPN

ekshumacja

ks. Franciszek Blachnicki

wPolityce.pl/Telewizja Trwam (screenshot)

ks. Franciszek Blachnicki

ks. Franciszek Blachnicki

Jak podaje portal wPolityce.pl: W listopadzie 2020 roku 63 byłych działaczy opozycji antykomunistycznej skierowało do marszałek Sejmu RP Elżbiety Witek petycję ws. podjęcia przez Sejm prac nad zmianą ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Sygnatariusze domagali się wyłączenia z Instytutu Głównej Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu i przeniesienia jej do struktur prokuratury powszechnej oraz umożliwienia przeprowadzenia weryfikacji pracy prokuratorów. Jako przykład bezowocnych postępowań wskazali casus ks. Franciszka Blachnickiego. Na szokujące kulisy sprawy zwraca uwagę w rozmowie z Polskim Radiem 24 Piotr Woyciechowski, ekspert ds. służb specjalnych. Pojawiają się nowe wątki dotyczące otrucia kapłana. Czy ma to związek z jego ostatnim spotkaniem?

Warto przy tej okazji wspomnieć o prokurator Ewie Koj, wieloletniej szefowej Oddziałowej Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu w Katowicach i sposobie prowadzenia śledztwa w sprawie okoliczności śmierci ks. Franciszka Blachnickiego. Są trzy fundamentalne zarzuty pod adresem pani prokurator w związku ze śledztwem prowadzonym w latach 2005-2006 — zauważa Woyciechowski.

CZYTAJ DALEJ

Szabat a niedziela

Tegoroczny Dzień Judaizmu w Kościele katolickim w Polsce stanowi sposobność do poznania żydowskiej koncepcji świętowania, w tym dnia świętego. W tej dziedzinie katolicy w Polsce mogą się wiele nauczyć.

Dniem świętym dla wyznawców judaizmu jest szabat, a dla chrześcijan – niedziela. Łączy nas koncepcja świętowania, bo judaizm i chrześcijaństwo są religiami uświęcenia czasu. Chociaż ważny jest wymiar przestrzeni, który uwypukla potrzebę i znaczenie miejsc świętych, to jednak przede wszystkim czas, a dokładnie wyznaczone czasy święte dają uprzywilejowaną możliwość spotkania Boga i oddawania Mu czci.

CZYTAJ DALEJ

Brazylijski arcybiskup: przyślijcie nam tlen!

2021-01-17 16:09

[ TEMATY ]

koronawirus

Karol Porwich/Niedziela

Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne

- W imię Boga, przyślijcie nam tlen! – z tym dramatycznym apelem zwrócił się metropolita Manaus w brazylijskiej Amazonii abp Leonardo Steiner. W stolicy stanu Amazonas panuje dramatyczna sytuacja, związana z liczbą chorych na COVID-19, dla których nie ma już miejsc w szpitalach, brakuje butli z tlenem, a lekarze muszą dokonywać wyboru, kogo ratować. Wiele osób umiera w domach.

Oficjalna liczba zmarłych 15 stycznia na COVID-19 wynosi 87, lecz - jak zaznacza włoska agencja SIR - są to z pewnością dane zaniżone, gdyż liczba pochówków zbliża się do 200.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję